DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Tarcza kontra Iskandery. Kreml znów ostrzega, że działania NATO nie pozostaną bez odzewu

Tarcza kontra Iskandery. Kreml znów ostrzega, że działania NATO nie pozostaną bez odzewu
Autor: Vitaly V. Kuzmin (http://vitalykuzmin.net/?q=node/654) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) lub CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons
#UE    #SOJUSZ    #SZCZYT    #BROŃ ATOMOWA    #ROSJA    #KALININGRAD    #ISKANDER    #TARCZA    #NATO

Wraz ze zbliżającym się szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie, rośnie temperatura w relacjach z Federacją Rosyjską. Kreml w odpowiedzi na rozmieszczenie przez NATO w Europie tarczy antyrakietowej, znów ostrzega, że podejmie działania. Moskwa chce ulokować w obwodzie kaliningradzkim rakiety balistyczne krótkiego zasięgu Iskander.

 

Nie są to kolejne medialne spekulacje kremlowskich mediów, ale oficjalne stanowisko rosyjskiego dyplomaty. – Przybliżenie systemu obrony przeciwrakietowej NATO do naszych granic zmusza Rosję do podjęcia odwetowych działań – powiedział Aleksander Udalcow, rosyjski ambasador na Litwie.

 

W odpowiedzi minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius oświadczył, że zamiary rozmieszczenia w obwodzie kaliningradzkim Iskanderów „nie mają nic wspólnego z reakcją Moskwy na działania NATO”.

 

Takie decyzje są podejmowane znacznie wcześniej, nawet z paroletnim wyprzedzeniem. Jest to tylko pretekst, wykorzystywany przez Rosję propagandowo dla uzasadnienia niektórych jej działań – ocenił Linkeviczius. Co istotne, amerykańska prasa utrzymuje, że Rosja mogła już rozmieścić broń atomową w Kaliningradzie.

 

Rakiety typu Iskander mogą razić cele oddalone o ok. 500 km. Wyrzutnie umieszczone obwodzie kaliningradzkim w zasadzie mogłyby zostać wycelowane niemal w dowolny rejon Polski czy krajów bałtyckich.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-07-03 16:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już od kilku lat słyszę,że w okręgu kaliningradzkim Rosjanie rozmieścili rakiety Iskander z głowicami atomowymi i wycelowali w Polskę.Jak wybuchnie wojna to zginie więcej niż połowa ludzkości , także Rosjanie zanim nacisną guzik atomowy to wiedzą, że tez zginą. Żadne rozmowy, układy pokojowe, protokoły nie obronią nas przed atakiem.Tylko groźba bolesnego, natychmiastowego odwetu, na napastnika jest gwarancją pokoju. Siła na siłę. Pan Macierewicz wie co robi i przy pełnym poparciu prezydenta i premier bohatersko walczy o bezpieczeństwo Polski
ponad 4 lata temu / cichy
 
Zdziwiłabym się, gdyby działania NATO pozostały bez odzewu Rosji.Z artykułu wynika, że NATO prowokuje Rosję, a w tej sytuacji w największym niebezpieczeństwie jest Polska. Zresztą być może dogadają się i podzielą się Polską i Ukrainą. A to nie byłoby nic nowego, tylko powtórka z historii.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.