6 marca 2019

Tam mogą legalnie zabijać dzieci. Rocznica wdrożenia oburzającego prawa w Kolumbii

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

W sobotę mija rocznica poszerzenia „prawa” do eutanazji dzieci w Kolumbii. Pod pewnymi warunkami można w świetle prawa zabijać nawet 6 latki.

 

W 1997 roku Sąd Najwyższy Kolumbii orzekł, że przerwanie życia w pewnych przypadkach może nie stanowić przestępstwa. Nie oznaczało to jednak jej pełnej legalizacji. Zmieniło się to jednak w 2014 roku, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł jednoznacznie, że eutanazja jest legalna.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W 2017 roku Trybunał Konstytucyjny nakazał Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej „zagwarantowanie prawa do godnej śmierci dzieciom i młodzieży”. W efekcie 9 marca 2018 roku Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zalegalizował eutanazję dla dzieci co najmniej 7-letnich pod warunkiem, że spełniają one pozostałe kryteria eutanazji (nieuleczalna choroba, ciężkie cierpienie, zdolność do świadomej zgody). 

 

Dodatkowo dzieci momentu ukończenia 12 lat muszą uzyskać zgodę obojga rodziców, aby zostać zabite. Z kolei dzieci w wieku 12 do 14 lat potrzebują jedynie zgody jednego z rodziców. Od chwili ukończenia 14 lat mogą już samowolnie prosić o zakończenie swego życia.

 

Według rządowych danych do tej pory wskutek eutanazji w Kolumbii zabito ponad 40 osób. Jak podaje portal Life News rzeczywistość, może być jednak znacznie gorsza.

 

Warto przypomnieć, że eutanazja kłóci się z prawem naturalnym. Zgodnie z nauczaniem Kościoła „eutanazja bezpośrednia, niezależnie od motywów i środków, polega na położeniu kresu życiu osób upośledzonych, chorych lub umierających. Jest ona moralnie niedopuszczalna.

 

Jednocześnie „zaprzestanie zabiegów medycznych kosztownych, ryzykownych, nadzwyczajnych lub niewspółmiernych do spodziewanych rezultatów może być uprawnione. Jest to odmowa uporczywej terapii. Nie zamierza się w ten sposób zadawać śmierci; przyjmuje się, że w tym przypadku nie można jej przeszkodzić. Decyzje powinny być podjęte przez pacjenta, jeśli ma do tego kompetencje i jest do tego zdolny; w przeciwnym razie – przez osoby uprawnione, zawsze z poszanowaniem rozumnej woli i słusznych interesów pacjenta”.

 

Źródło: lifenews.com / Katechizm Kościoła Katolickiego

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 904 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram