DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Tam katowali i mordowali Wyklętych. IPN chce wykupić dawne ubeckie piwnice

Tam katowali i mordowali Wyklętych. IPN chce wykupić dawne ubeckie piwnice
fot. klip promocyjny "Stwórzmy film o WiN" z kompozycją rapera "Tadka"

Instytut Pamięci Narodowej walczy o wykup piwnic w budynku przy ul. Strzeleckiej w Warszawie. To tam ubecy katowali i mordowali polskich bohaterów.

 

Instytut wnioskuje na razie do Ministerstwa Finansów o środki na zakup katowni. Jeśli resort wyrazi zgodę, realna będzie szansa, by miejsca, gdzie ginęli żołnierze m.in. Armii Krajowej czy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” mogły zostać udostępnione do zwiedzenia.

 

IPN nie jest w stanie samodzielnie wykupić tych piwnic. Właściciel lokalu przy ulicy Strzeleckiej stawia bowiem warunki finansowe zbyt wysokie, jak na możliwości budżetowe Instytutu. Do samego zakupu dochodzą koszty remontu piwnic oraz parteru kamienicy. Dlatego IPN musiał wystąpić o celową dotację.

 

Tomasz Łabuszewski z Biura Badań Historycznych warszawskiego oddziału IPN powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że prace adaptacyjne pomieszczeń piwnicznych do celów muzealnych, a także zagospodarowanie parteru do celów edukacyjno-wystawienniczych zostały wycenione na ponad 2 mln zł.

 


Źródło: dorzeczy.pl, nasze dziennik.pl

ged 


DATA: 2017-05-09 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

co to jest 2 mln złotych, jak stać nas na zakup panienki ze zwierzątkiem za 500 mln złotych; cisnąć sprzedającego, a będzie jak w "Sęku" i piwnica, i parter będzie za darmo, no i tylko z tym psem nie wiadomo co i jak; nie wiadomo wręcz czy jest jakiś pies co tego pilnuje: jak jest to jego też można by było za darmo otrzymać; a na poważnie, to kiedy będą w końcu udostępnione utajnione akta w IPN i dowiemy się kto smyk, bandyta i morderca, a kto prawy Polak od czasów II wojny światowej? ile będziemy czekać na raport w sprawie likwidacji, jak niektórzy mówią bandyckiej organizacji, WSI? prawda to, czy fałsz, że byli to bandyci pierwszej klasy, tzw. pierwszorzędni fachowcy? kiedy tego dowiemy się w końcu od IPN i w drugim przypadku od PAD, jakby nie było prezydenta, który to obiecał dawno udostępnić Polakom? pamiątki ważna rzecz, ale bez prawdziwej wiedzy o czasach i ludziach wtedy żyjących, to taka mała mistyfikacja;
ponad 3 lata temu / JARO
 
Podobnie w Węgrowie. Pamiętamy.
ponad 3 lata temu / Leo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.