Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Talmud potwierdzeniem chrześcijaństwa? Ks. prof. Guz o książce nawróconego Żyda!


Odtwórz w YouTube
 

Czy Talmud może potwierdzać prawdziwość wiary chrześcijańskiej oraz fakt, że Jezus Chrystus jest Mesjaszem? Chociaż ta jedna z najważniejszych ksiąg judaizmu ma charakter antychrześcijański, to – jak zauważa ksiądz profesor Tadeusz Guz – nawrócony na katolicyzm Żyd, profesor Harvardu Roy Schoeman, odnalazł w niej myśli przyznające rację wyznawcom Chrystusa!


DATA: 2018-05-30 14:54:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Do osoby podpisanej "ot co". Nic mnie nie "zbulwersowało". Co się tyczy "tematyki", "o której napisał Sec". Osobnik o nazwie "Sec" od jakiegoś czasu zasypuje ten portal cytatami z Biblii (najczęściej są to teksty, które nie mają nic wspólnego z artykułem, pod którymi je umieszcza), a jeśli już napisze coś od siebie, to są to rytualne biadania nad "nienawiścią", narzekanie na gojów (że brakuje im "miłości"), nie brakło też zachęt, żeby się "nie bać" i wypłacić żydowskim gangsterom "kilka miliardów" (?). Źle Pan/Pani myśli, nie jestem "nerwowy" (a tym bardziej "zbyt"). Nie działam pod wpływem "impulsów", wizytę (i leczenie) u psychiatry zaproponowałem osobnikowi o nazwie "Sec" całkiem serio - z troski o zdrowie tegoż osobnika. "Dobrze jest wyluzować, człowiek jest zdrowszy" - zgadza się, w przypadku osobnika o nazwie "Sec" wyluzowanie polegałoby na zaprzestaniu zaśmiecania tego portalu.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Do osoby podpisanej wmm. I co Pana tak zbulwersowało? Że zainteresował się tematyką o której napisał Sec? No to myślę że jest Pan zbyt nerwowy. A polecając komuś psychiatrę należy być zrównoważonym emocjonalnie, i nie działać pod wpływem łych impulsów. Dobrze jest wyluzować, człowiek jest zdrowszy.
ponad 1 rok temu / ot co
 
Do osoby podpisanej "do Sec" Czy Pan/Pani jest psychiatrą? Chce Pan/Pani osobnika o nazwie "Sec" leczyć?
ponad 1 rok temu / wwm
 
"Jeśli ktoś jest zainteresowany ... " - powiada pacjent o nazwie "Sec". Nie wydaje mi się, żeby ktoś był zainteresowany (prawdopodobieństwo, że zagląda tutaj jakiś psychiatra nie jest duże).
ponad 1 rok temu / wwm
 
Można prosić źródła z których to wziąłeś? Wartościowe rzeczy piszesz.
ponad 1 rok temu / do Sec
 
"garść pereł rozrzucona na kupie gnoju" tak określił dosadnie Talmud jeden z żydowskich konwertytów na chrześcijaństwo
ponad 1 rok temu / Piotrx
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 128 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.