Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Taka miłość płynie tylko z wiary – święty Jan Bosco wobec epidemii cholery [PODCAST]


Odtwórz w YouTube
 

Benedykt XVI powiedział kiedyś, że nic tak nie służy katolickiej apologetyce, jak chrześcijańska sztuka i przykłady z życia świętych. Ta pierwsza bowiem w subtelny sposób, bez narzucania, mocą samego piękna wznosi duszę ku Bogu. Drugie zaś pokazują, że wiara katolicka to nie abstrakcyjna doktryna czy ideologia, lecz konkretne źródło niewyobrażalnego heroizmu i poświęcenia. Przykład świętych pokazuje, że chrześcijaństwo to istotnie rzeczywistość nadprzyrodzona, gdyż ich poświęcenie byłoby niewykonalne ludzkimi siłami – pisze Marcin Jendrzejczak. Czyta Marcin Austyn.

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2020-04-08 20:30:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czy wobec coraz większego rozprzestrzeniania się globalnej zarazy tj. wszelkiego zła w RP, UE i świecie, a nie tylko pandemii wirusa COVID-19 - ma wystarczać tylko ludzki trud, wysiłek, czy nawet "heroizm i poświęcenie"?...A może również, czy nawet przede wszystkim konieczne i niezwłoczne jest teraz POWSZECHNE błaganie Pana Boga o zmiłowanie, bądź miłosierdzie i wielu osób POSTANOWIENIE opamiętania i nawrócenia, do Boga w Trójcy Jedynego - nie tylko największych zbrodniarzy i złoczyńców, ale i innych ludzi np: obojętnych, czy tolerancyjnych wobec powstającego/istniejącego zła. Pożądana jest chyba również większa nie tylko gorliwość w modlitwie, ale także pokora, post i pokuta, oraz posłuszeństwo wobec woli Boga.
5 miesięcy temu / Zbi-gniew
 
Jestem przekonany, ze w czasach wspomnianych, nie tylko biskupi nie chowali sie po palacach, ale tez oprocz pomocy materiaknej, nie zapominali o zyciu z Bogiem, modlitwie i Mszy Sw. Nie zamykali dostepu do Chrsytusa, nie ograniczali do 5 osob!
5 miesięcy temu / Trad
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 155 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.