DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Taką bzdurę wymyślili! Wszystko po to, aby zniknęła tabliczka informująca o chrześcijańskich korzeniach włoskiego miasteczka

Taką bzdurę wymyślili! Wszystko po to, aby zniknęła tabliczka informująca o chrześcijańskich korzeniach włoskiego miasteczka

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przy wjeździe do miasteczka Pontoglio w prowincji Brescia pojawiły się tabliczki informacyjne o niecodziennej treści. Na brązowym, charakterystycznym dla informacji turystycznej tle można było przeczytać: „Pontoglio – miasto o chrześcijańskich korzeniach i region o kulturze zachodniej. Kto nie szanuje chrześcijańskich zasad i wartości będzie musiał opuścić nasze miasto”. Po kilku miesiącach tabliczki muszą zniknąć – są niezgodne z prawem drogowym!

 

Choć większość mieszkańców 7-tysięcznego miasteczka, a także liczni turyści nie mieli zastrzeżeń do treści, głos zabrały instytucje państwowe. Włoskie ministerstwo infrastruktury zażądało od władz Pontoglio zdjęcia tabliczek. Mają na to dwa tygodnie.

 

Ministerstwo tłumaczy, że tego rodzaju znaki są niezgodne z... zasadami ruchu drogowego. Zaskoczony ministerialną decyzją burmistrz miasteczka Alessandro Seghezzi  tłumaczył, że zezwolenie na umieszczenie takiej tablicy uzyskał od ministerstwa transportu. Dodał, że poza wartościami chrześcijańskimi, które dla niego i mieszkańców miasteczka są najważniejsze, chodziło także o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Pontoglio.

Zdaniem burmistrza „życie w miasteczku od dziesięcioleci opiera się na wzajemnej tolerancji i zrozumieniu, szacunku względem  kobiet,  obyczajów, tradycji, a nawet sposobu codziennego ubierania się. Jeden z miejskich radnych, Paolo Bocchi z kolei podkreślił, że „w znakach, które pojawiły się na rogatkach miasta nie ma niczego o charakterze rasistowskim”.
Źródło „Il Giornale di Brescia”
ChS

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-05-27 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wraca nowe, jak to się dawno, dawno temu mówiło.
ponad 3 lata temu / Pokręć
 
A może wej Sprawie Komisja Venecka zainterweniuje w Obronie Zasad "....kracji" i swobodnego wyboru woli mieszkańców. Ja proponuję nagłaśniać tę ("kwestyyyję") -sprawę na wszystkich możliwych forach i w źródłach informacji.Miasto PONTOGLIO zyska Sławę jeszcze Większą i Więcej turystów. Ja będę zachęcał wszystkich znajomych udajacych się do Włoch o zwiedzanie miasta Pontoglio i prowincji Brescia. Dobra wiadomość dla biur turystycznych !!!
ponad 3 lata temu / Stanislavus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.