DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

„Tak zwana prawica”, media publiczne a ochrona życia. O. Rydzyk wskazał na kłopotliwe fakty

„Tak zwana prawica”, media publiczne a ochrona życia. O. Rydzyk wskazał na kłopotliwe fakty
Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Opieszałość polityków mieniących się jako prawica w sprawie likwidacji aborcji w Polsce oraz omijanie tego tematu przez media publiczne muszą zastanawiać. Do sprawy odniósł się o. dr Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja mówił w tym kontekście o „tak zwanej prawicy” oraz pytał o rolę telewizji publicznej.  

 

Posłowie po raz drugi odesłali obywatelski projekt „Zatrzymaj Aborcję” do prac w komisjach sejmowych. Parlament poprzedniej kadencji sprawę zamroził. Czy tym razem ten scenariusz zostanie powtórzony? Faktem jest, że projekt trafił od nowa pod obrady dopiero pół roku od powołania Sejmu, przynaglanego ustawowymi terminami.

 

Do sprawy odniósł się o. Tadeusz Rydzyk. – Wątpię, czy tak zwana prawica chce naprawdę tę sprawę posunąć do przodu. Poważnie wątpię, bo to już nie pierwszy raz – powiedział dyrektor Radia Maryja. Jak przypomniał, „Pan Bóg upomina się, zwłaszcza o tych najbardziej bezbronnych, o tych, którzy nie potrafią się bronić czy to będą dzieci, czy starsi”.

 

O. Rydzyk wyznał, że odnosi wrażenie – podobnie jak wielu Polaków, że politycy nie mają woli przeprowadzić tej sprawy. - Tak to widzę, tak odbieram. I bardzo wielu tak to odbiera. Nie wiem na pewno, jeżeli by chciano to zrobić, to by już dawno, by to zrobili – ocenił.

 

Dyrektor Radia Maryja przypomniał też, że temat obrony życia i rodziny powinny podejmować także media publiczne. Tu postawił pytanie o rolę Telewizji Publicznej. – Czy ona jest prorodzinna? Czy ona wychowuje do miłości prawdziwej, do rodziny, czy to jest tylko hedonizm i zabawiać tych ludzi – pytał.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2020-04-20 13:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
32
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chyba zaszło nieporozumienie. Żaden rząd nie kieruje się 10 przykazaniami. Politycy którzy chcą wygrywać wybory, kierują się zdaniem wyborców, robią nieustannie sondaże, badające preferencje obywateli. Wniosek jest prosty albo większość społeczeństwa nie chce zakazu aborcji, albo jest im to obojętne. Jestem praktykujący, moja parafia jest duża, 8 księży plus jeden na misjach w Brazylii. Są wśród nich wykładowcy czynni albo byli Seminarium Duchownego. Ale usłyszeć ciekawe, poruszające, wywołujące emocje kazanie - bardzo trudno. Kazania, w większości, takie żeby nikogo nie urazić, lekkie łatwe i prawie przyjemne. A to wszystko w czasach, kiedy nastolatki robią to co w czasach mojej młodości, robiły tylko prostytutki. W czasach gdy internet jest dostępny bez ograniczeń, również dla dzieci, a w nim wszystko co najgorsze. Skąd się wzięli rodzice którzy na to przymykają oczy, mówią że takie czasy, mówią że młodzi są nowocześni?, albo tylko, że za młodymi nie nadążys
7 miesięcy temu / Jazzz
 
O. Rydzyk poparł Społeczną Naukę Kościoła i wszystkich,którzy za nią stoją
7 miesięcy temu / Kaziu
 
izydor oracz Ale tylko 37% katolikow tyle chodzi do kosciola zakazu aborcji nikt nie uchwali
7 miesięcy temu / janie
 
Nie piszcie już o Rydzyku w kontekście ochrony życia, bo to on storpedował poprzedni projekt autorstwa Ordo Iuris
7 miesięcy temu / iwo
 
Jak rozumiem ksiądz Rydzyk pochwalił w ten sposób Konfederację, za ich upór i konsekwencję, a w szczególności Grzegorza Brauna?
7 miesięcy temu / Kaziu
 
Powinno się przeprowadzić referendum z trzema pytaniami: 1. Czy jesteś za całkowitą delegalizacją aborcji? 2. Czy jesteś za likwidacją instytutcji rozwodu? 3. Czy jesteś za wpisaniem do KK propagandy i praktyk homoseksualnych? Mamy w Polsce 95% ochrzczonych, a ich obowiązuje dekalog i powini zagłosować 3 x tak.
7 miesięcy temu / izydor oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.