DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Tak się kończy socjalizm. Zawsze. Hiszpański dług publiczny pobił niechlubny rekord

Tak się kończy socjalizm. Zawsze. Hiszpański dług publiczny pobił niechlubny rekord
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

We wrześniu dług publiczny Hiszpanii wzrósł do rekordowego poziomu 1,17 bilionów euro – informują władze tamtejszego banku centralnego.

 

W ciągu zaledwie jednego miesiąca – września – zadłużenie hiszpańskiej administracji publicznej wzrosło o 11,8 mld euro. W ten sposób cały dług osiągnął rekordowy wynik: 1,17 biliona euro, co stanowi 98 proc. PKB państwa.

 

Wrześniowy wzrost sam w sobie nie był jednak rekordowy. Zajmuje on „dopiero” II miejsce w tym roku. Najszybciej Hiszpania zadłużała się w styczniu (12,1 mld euro). Z kolei od marca do czerwca miał miejsce jedyny w tym roku spadek zadłużenia. Co ciekawe, od 2 czerwca krajem rządzą socjaliści – wtedy premierem został Pedro Sánchez. Ciężko uznawać go jednak za jedynego winnego fatalnej sytuacji, gdyż także rządzącym wcześniej ludowcom nie udało się podźwignąć kraju.

 

Od września 2017 do września 2018 Hiszpania powiększyła swój dług publiczny o 41,5 mld euro, co stanowi wzrost 3,6 proc.

 

Ponadto na koniec ubiegłego roku iberyjski kraj był liderem niechlubnej klasyfikacji państw Unii Europejskiej z najwyższym deficytem. Wynosił on 3,1 proc. PKB. Na dalszych miejscach znalazły się: Portugalia, Rumunia, Francja i Włochy.

 

Jak widać, księżycowa gospodarka zawsze kończy się tym samym. Niezależnie czy rządy sprawują socjaliści oficjalni czy zakamuflowani.

 

 

Źródło: rmf24.pl
MWł

 

 

Polecamy również:

  

  


DATA: 2018-11-16 21:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co Ty gadasz? Zadłużenie to zadłużenie, Stany swoją polityką zmuszają ludzi,żeby się zadłużali (Student Loan Debt, Credit Card Debt etc),dodatkowo to sam rząd się zadłużania (wypuszczenie masowo dużych liczby obligcji ), przy czym rząd USA praktycznie w ogóle nie udziela pomocy obywatelom de facto brak rent dla weteranów itp). I teraz pytanie, które państwo jest lepsze? Takie,które się zadłuża, ale pomaga obywatelom,czy takie,które się zadłuża,lecz im nie pomaga, a nawet szkodzi?(obligacje finansują w sumie tylko koszty wojen ich skutków i odsetki )
ponad 1 rok temu / ollek
 
Brawo, kolejny raz nie odróżniasz zbioru (zadłużeni) od podzbioru (zadłużeni socjaliści) :)
ponad 1 rok temu / do ollek
 
USA mają dług w wysokości 21 bilionów 749 miliardów dolarów. Też mają socjalizm?
ponad 1 rok temu / ollek
 
Czyli wszystko przed nami, bo u nas się socjalizm jeszcze nie skończył.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Jeszcze bym dodał słowa z Fatimy że kraj który zawierzy Maryi będzie chroniony. A Hiszpania jakby takim krajem nie jest. Hiszpański byk bryka i bywa groźny ale w końcu ginie pod mieczem najczęściej.
ponad 1 rok temu / Si
 
Najlepsze znane mi zdefiniowanie komunizmu ( i jego pochodnych od neoliberalizmu przez demokrację do socjalizmu) dał nam Polski polityk sprzed ponad 100 lat. Brzmiała mniej więcej tak: wprowadźcie komunizm na Saharze a w krótkim czasie zabraknie tam nawet PIASKU!!! Kto nie słucha Ojca, Matki, ten słucha psiej skóry! Realna rzeczywistość najlepiej dowodzi prawdziwości tej tezy!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.