DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Tak polskie władze uczczą 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej – program warszawskich uroczystości

Tak polskie władze uczczą 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej – program warszawskich uroczystości
Fot.Jarek Praszkiewicz/Forum

Msze, apele pamięci, marsz i odsłanianie nowych miejsc upamiętniających ofiary tragedii – tak władze państwowe, a z nimi Polacy, uczczą rocznicę wydarzeń z 10 kwietnia roku 2010.

 

Państwowe uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w intencji tragicznie zmarłych ofiar katastrofy smoleńskiej. Udział w niej wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki. Po liturgii zaplanowany jest apel pamięci przed Pałacem Prezydenckim.

 

Szef rządu przed godziną 10 zapali znicze na grobach ofiar spoczywających na Cmentarzu Bródnowskim, po czym uda się do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie również zapali znicze. Następnie przed południem uda się na Wojskowe Powązki i zapali znicze na grobach ofiar oraz przed pomnikiem Katastrofy Smoleńskiej.

 

Przed południem w Świątyni Opatrzności Bożej prezydent Andrzej Duda złoży wieńce na grobach spoczywających tam ofiar katastrofy: prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, księdza Józefa Jońca, księdza Zdzisława Króla oraz księdza Andrzeja Kwaśnika. Z kolei o godzinie 13 urzędujący prezydent złoży wieńce przed pomnikiem Katastrofy Smoleńskiej na Powązkach Wojskowych i na grobach ofiar.

 

O godzinie 15:30 odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku – zlokalizowany on jest na obszarze zielonym między ul. Piłsudskiego a Królewską. W uroczystości udział weźmie m.in. premier Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński, który wygłosi przemówienie w imieniu rodzin ofiar.

 

O godzinie 16 przed Garnizonem Warszawa odsłonięty zostanie kamień w miejscu gdzie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Wystąpi prezydent oraz prezes PiS. Pomnik ma zostać odsłonięty jesienią. Andrzej Duda mówił niedawno, że dobrą datą byłby 11 listopada.

 

Wieczorem w bazylice Archikatedralnej we Mszy Świętej udział weźmie prezydent Duda wraz z małżonką oraz premier Morawiecki. Po liturgii z Placu Zamkowego wyruszy marsz pamięci z udziałem szefa rządu, a na godzinę 20:15 przed Pałacem Prezydenckim przemówienie wygłosi Jarosław Kaczyński. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 21:15.

 

Uroczystości będą trwały cały dzień – na pl. Piłsudskiego zaplanowano blok filmowy, modlitwę Regina Coeli, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz koncert. W związku z uroczystościami, organizacja ruchu w Warszawie zostanie zmieniona.

 

 

Źródło: gosc.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-04-10 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.