Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Tak o Synodzie nie mówi nikt! Zobacz zwiastun niezwykłego filmu PCh24 [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Ekumenizm, radość, śmiech i tańce. Taki obraz Synodu młodych budowały w Polsce liczne media. A jak było naprawdę? Prezentujemy zwiastun wstrząsającego filmu o kulisach watykańskiego wydarzenia. 20 listopada cały film. Tylko na PCh24.

 

  


DATA: 2019-08-22 14:52:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@piotr78. "Kan. 1029 ? Do święceń należy dopuszczać jedynie tych, którzy ? według roztropnej oceny własnego biskupa albo kompetentnego przełożonego wyższego ? po rozważeniu wszystkich okoliczności, mają nieskażoną wiarę, kierują się prawidłową intencją, posiadają wymaganą wiedzę, cieszą się dobrą opinią, mają nienaganne obyczaje, wypróbowane cnoty, jak również inne przymioty fizyczne i psychiczne, odpowiadające przyjmowanemu święceniu." KPK nie przewiduje ważnego udzielenia sakramentu święceń osobom niewierzącym. Kard. Burke: "Ludzie, którzy się za tym kryją, nie wierzą. Nie mają nadprzyrodzonej wiary. Postrzegają Kościół jako ludzki instrument." Jeżeli prawdą jest, że Kościołem kierują ludzie niewierzący na stanowiskach kapłańskich, zatem mamy sytuację taką, jakiej prawo kanoniczne nie przewiduje dla ważnego przyjęcia sakramentalnego kapłaństwa, i trwa ona nie od dzisiaj.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Haniu! Podjelas bardzo wazny watek: "jak niewierzacy uzyskali sakrament kaplanstwa?" Bella Dodd, prominntna dzialaczka partii komunistycznej USA, nawrocona na katolicyzm przez sluge Bozego bpa Sheena, w latach 50 tych zeznawala przed komisja Kongresu amerykanskiego. Stwierdzila wtedy"Wprowadzilismy do semnaraiow ok 1100 dzialaczy komunistycznych". Jesli nawet 2/3 pozostalo na smuczy po to, zby rozkurzyc Kosciol swiety, to mamy 750. Byli to ludzie ideowo zwiazani z idea komunizmu, nieprzypadkowi. jesli po latach zostali kaplanami / niegodziwie, ale waznie/, czesc poszla w profesory eminaryjne i uniwersyteckie, czes zostal biskupami, potem kardynalami... Jesli mialo to miejsce w USA, mialo to takze miejsce w innych krajach, na pewno w Polsce...Mamy wiec potezna armie, V kolumne, ktorej cellem jest zniszczenie Kosciola swietego. Ci takze, po latach przez swoje wplywy, profsorkie, biskupie i kardynalskie wprowadzaja kolejne zastepy ludzimoralnie watpliwych,co najmniej
ponad 1 rok temu / piotr78
 
Bardzo ważny teologiczny temat wyłania się ze słów kard. Burke`go: Jak niewierzący uzyskali sakrament kapłaństwa i czy sami ważnie sprawują w Kościele inne sakramenty?
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Ukrywanie prawdziwej sytuacji jest skrajnie złe. Chyba to powinno też różnić Kościół od innych organizacji. W moim mieście wojewódzkim, w ogromnej parafii, do kościoła chodzi w niedziele 15,2% mieszkańców (wg danych proboszcza sprzed 2 tygodni). Nastąpił duży odpływ wiernych...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Czekam z niecierpliwością.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Prawda wkrotce okryje swiat wielkim zdumieniem i doprowadzi do ogromnego upadku wiary, tak mi sie wydaje. To wskazuje na ludzka ingerencje w strefe wszechswiata okrytego wielka tajemnica stworzenia.
ponad 1 rok temu / Bartek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.