DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Tak maszerowali Amerykanie: wielki sukces obrońców życia i frekwencyjna klapa feministek [VIDEO]

Tak maszerowali Amerykanie: wielki sukces obrońców życia i frekwencyjna klapa feministek [VIDEO]
TFP Student Action/Facebook

Niska frekwencja na marszu amerykańskich feministek kontrastuje z olbrzymim sukcesem imprezy obrońców życia. W weekend przez ulice amerykańskich miast przeszły manifestacje w obronie życia oraz przeciwko prawom nienarodzonych.

 

Obrońcy życia manifestują w USA od roku 1974, gdy Sąd Najwyższy wydał krwawy w skutkach wyrok legalizujący aborcję. Jak przypomina „Gazeta Polska Codziennie”, wtedy manifestowało 20 tys. osób, a od tego czasu frekwencja rośnie.

 

Tym razem organizatorzy marszu spodziewali się 100 tys. uczestników. „Dokładne dane nie są znane, ale według amerykańskich mediów rzeczywistość przyćmiła te przewidywania – szacuje się, że mimo mroźnej pogody i braku zainteresowania ze strony głównych mediów w tegorocznej edycji wzięło udział nawet 300 tys. osób. Komentatorzy zwracają też uwagę, że znakomitą większość stanowiły młode osoby. Wiele z nich trzymało transparent z napisem Jesteśmy pokoleniem pro-life” – podaje dziennik.

 

Do zgromadzonych obrońców życia zwrócił się Donald Trump, a na marszu osobiście obecny był znany z poglądów pro-life wiceprezydent USA Mike Pence [WIĘCEJ TUTAJ].

 

 

Tymczasem zorganizowany dzień później – w sobotę – feministyczny Marsz Kobiet nie porwał swoją ideą zbyt wielu osób. „Brak dokładnych danych co do liczby uczestników, ale według wniosku o pozwolenie organizatorki spodziewały się zaledwie 10 tys. osób. Zdaniem dziennikarzy był to bardzo optymistyczny szacunek, a sam marsz był mniejszy niż w poprzednich latach. Waszyngtońskie metro w tym roku nie zdecydowało się nawet wypuścić dodatkowe kursy” – podaje „GPC” zauważając, że frekwencyjną klapą były także marsze feministek w innych miastach. 

 

Co ciekawe, impreza nie może pochwalić się długą historią. Pierwszy raz feministki maszerowały w dniu inauguracji prezydentury Trumpa w 2017 roku, jednak na lewicowej imprezie cieniem odbiła się afera z marca roku 2018. Wtedy też okazało się, że organizatorki (szczególnie Linda Sarsour) uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Naród Islamu, której lider znany jest z antysemickich wypowiedzi. Również o kobietach wyraża się w niewłaściwy sposób, zaś lewicowe media mówią o jego „homofobii”. Skandal spowodował odwrócenie się od imprezy sponsorów i patronów, w tym Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej i środowisk żydowskich.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MWł

 

 


DATA: 2019-01-22 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A u mnie działa! ;)
28 dni temu / @Błąd
 
Link do wideo nie działa, wideo niedostępne
28 dni temu / Błąd
 
Ale stany to nie polska, niektorzy musieliby dojechac kilka tys km na miejsce. Analogicznie feministki zgromadzily mniej niz 10 000 ludzi czyli ponad 30 razy mnie. To pokazuje jaka sa patologia, ze tak mala grupa chcialaby dyktowac reszcie co i jak ma byc.
1 miesiąc temu / Do lil
 
300 tyś ,cóż ludność USA liczy 325,7 miliona ,sukces ale mały
1 miesiąc temu / lil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.