DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

TAK dla Bożego Porządku, NIE dla mrocznej ideologii LGBT+! Przyjdź i wyraź to!

TAK dla Bożego Porządku, NIE dla mrocznej ideologii LGBT+! Przyjdź i wyraź to!
Fot. Grzegorz Lyko / ArtService / FORUM

Przez cały rok możemy robić wiele, by chronić normalną rodzinę, życie nienarodzonych oraz zagrożonych deprawacją najmłodszych. Możemy składać podpisy pod petycjami, wspierać protesty czy wpływać na polityków by dokonywali właściwych wyborów. Niecodziennie natomiast możemy stanąć w fizycznym szeregu obrońców naturalnego ładu i wspólnie pomaszerować. Okazją ku temu są jednak Marsze dla Życia i Rodziny. Nie zmarnujmy jej!

 

„Ostateczna bitwa między Panem a królestwem szatana stoczy się o małżeństwo i rodzinę” – napisała w liście do kardynała Carlo Caffarry siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy, która widziała Najświętszą Maryję Pannę zarówno w roku 1917 jak i później. Z kolei święty Jan Paweł II powiedział w roku 1994 do ówczesnego proboszcza Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie, ks. prałata Józefa Jakubca: „Musicie wygrać walkę o rodzinę!”. Tych słów nie sposób ograniczać tylko do jednej parafii, diecezji, czy nawet kraju. Walka o rodzinę jest bowiem walką powszechną. Toczy się na całym świecie, gdyż siły zła chcą zniszczyć Boży porządek wszędzie, czy to nad Wisłą, nad Tamizą czy nad Orinoko.

 

Mówimy o walce i o ostatecznej bitwie, a terminologia militarna nie jest tu żadnym nadużyciem, czy jednie zgrabnym zwrotem retorycznym. To realna walka, z prawdziwymi żołnierzami, dowódcami, sztabami, bitewnymi polami oraz dwiema stronami. O walce wspomina m.in. modlitwa do św. Michała Archanioła. Prosimy w niej by Książe Niebieskich Zastępów wspomagał nas właśnie w walce oraz by ten, którego w owej modlitwie nazywamy Wodzem, był naszą obroną. Słownictwo rodem z sił zbrojnych jest obecne również w kościelnych pieśniach. To nie przypadek!

 

W tej walce szeregowymi żołnierzami są wszyscy katolicy, którzy zobowiązani są głosić Słowo Boże i stawać w obronie Prawdy. Prawdą zaś są Chrystusowe Słowa zawarte w Nauczaniu Kościoła m.in. na temat nierozerwalności małżeństwa, rodziny jako związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, grzesznego charakteru praktyk homoseksualnych oraz konieczności ochrony przed zgorszeniami. Tej Prawdy muszą bronić tak szeregowi, jak i żołnierze z wyższym stopniem oraz oficerowie – kapłani i biskupi. Mimo trudów batalii możemy być jednak pewni zwycięstwa, gdyż jesteśmy po stronie Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Wszak śpiewamy „Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam”. W tej bitwie przewodzi nam także Najświętsza Maryja Panna, o której śpiewamy: „Jasnogórska Pani, Tyś naszą Hetmanką”.

 

Pewność zwycięstwa nie zwalnia nas jednak z obowiązku walki. Czy bowiem żołnierz dezerterujący z armii może uczestniczyć w tryumfie, gdy nastąpi zwycięstwo? Czy można powiedzieć, że miał udział w sukcesie? A może należy go rozpatrywać raczej w kategorii zdrajcy, który swoimi czynami lub zaniedbaniami, celowo lub nieumyślnie, wspierał wroga?

 

Wróg jest tymczasem niebywale groźny, bo groźny wiecznie – o czym niestety dziś wielu katolików zdaje się zapominać. Tymczasem w Pierwszym Liście św. Piotra czytamy: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć” (1 P 5, 8). Nie możemy więc ani dezerterować, ani nawet próbować z „przeciwnikiem” dialogować czy szukać kompromisu. Pamiętajmy bowiem o słowach Chrystusa Pana: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5, 37).

 

Stawajmy więc śmiało pod sztandarem Niepokalanej Dziewicy Maryi w bitwie Doskonałego Dobra z plugawymi siłami zła. Róbmy wszystko co możemy, by chronić naturalny, Boży porządek przed propozycjami zmian, korekt i rzekomych poprawek, jakie ludzkości od wieków podsuwa ten, który sam nie może niczego stworzyć, a jedyne co potrafi, to niszczyć. Niszczyć ludzie życie w wyniku diabelskich aborcji, niszczyć rodzinę poprzez seksualizację przestrzeni publicznej i propagandę prowadzącej do rozwodów rozwiązłości, niszczyć zdrowe obyczaje i naturalne popędy poprzez lansowanie homoseksualizmu, niszczyć niewinność dzieci poprzez gorszącą edukację seksualną.

 

Nie bądźmy bierni, gdy trwa walka, tym bardziej, że mamy teraz niezwykłą okazję, by na ulicach polskich miast powiedzieć stanowcze „nie” dla cuchnących siarką ideologii oraz aby wyrazić przywiązanie do Bożego ładu i jednoznacznie zadeklarować poparcie dla ochrony życia, rodziny i najmłodszych. Jeśli tylko możemy, przyjdźmy na Marsz dla Życia i Rodziny. Przyjdźmy i powiedzmy „tak” dla Pan Boga oraz „nie” dla mrocznych ideologii.

 

Bo jak nie tam, to gdzie? Jak nie teraz, to kiedy?

 

 

Michał Wałach

 

 


DATA: 2019-06-11 07:34
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech poda przykład z imienia i nazwiska.
8 miesięcy temu / Zbygniew
 
Na "Festiwalu Idei" w Bolonii jeden z watykańskich hierarchów Angelo Bocciu stwierdził , że można być homoseksualistą i jednocześnie dobrym księdzem ! Więc mamy odpowiedż dlaczego te grasujące po Polsce i nie tylko grupy "tęczowych" deprawatorówsą w swoich poczynaniach bezkarni wręcz mają takie wsparcie "duchowe". Maryjo , Matko Kościoła módl się za nami!
8 miesięcy temu / agatgr1
 
Co to jest LGBT ?
8 miesięcy temu / Kto wie
 
To nie środowiska LBGT są winne zapaści. To te 30-40% Polaków, którzy nie mają lub nie chcą mieć dzieci są prawdziwym zagrożeniem. Ich jest 10-15 razy więcej niż wsystkich dewiantów. To ludzie, którzy kpią i lekceważą instytucję małżeństwa!
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Nic dodać. Nic ująć. Problem widzę jeden. Przed nami jesienne wybory, a jak głosują niektórzy ,,żołnierze " Chrystusa, ,,żołnierze", którzy chodzą codziennie do Kościoła? Ci ,,żołnierze" głosują na PO. Dlaczego? Może dlatego, że oni tylko chodzą do kościoła, a nie uczestniczą we Mszy Św9ietej i nie słyszą czego Jezus naucza. A może w tle jest zaniechanie kapłanów, których kazania są miałkie, takie ble-ble, oby się nikomu nie narazić. Jeżeli w ogóle głoszą kazania. Drodzy Kapłani zróbcie coś, aby znajomość 10 Bożych Przykazań, w waszych parafianach wzrosła. Jeżeli tego nie zrobicie, to odpowiecie przed Bogiem za to, że prowadziliście ich na zatracenie, a Polskę na kolejny rozbiór.
8 miesięcy temu / Maria
 
wszystko ok ale nie można wytłuszczonym drukiem kiedy i gdzie ten marsz
8 miesięcy temu / ok
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.