DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

„Tajemniczy” mecz w Krakowie. Sukces podejrzliwych Ukraińców i polityczne podteksty

„Tajemniczy” mecz w Krakowie. Sukces podejrzliwych Ukraińców i polityczne podteksty
By Thom R. (http://www.flickr.com/photos/thom-r/5315745939/) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
#KONFLIKT    #PASZPORTY    #WIZY    #POLITYKA    #KRAKÓW    #CRACOVIA    #MECZ    #KOSOWO    #UKRAINA

W niedzielny wieczór rozegrano - pod wieloma względami historyczny - mecz Ukraina – Kosowo. Było to spotkanie w ramach eliminacji piłkarskich MŚ Rosja 2018. Zwyciężyli nasi sąsiedzi (3-0). Mecz odbył się w… Polsce, na stadionie Cracovii. Dlaczego właśnie u nas?

 

Stało się tak, gdyż Ukraina nie uznaje niepodległości Kosowa i nie utrzymuje z nią stosunków dyplomatycznych. Dlatego mecz musiał się odbyć na terenie neutralnym. Ukraińcy wybrali bliski im Kraków i mogący pomieścić 15 tysięcy widzów stadion przy ulicy Kałuży. Według różnych szacunków do Krakowa chciało przyjechać nawet 14 tysięcy ukraińskich kibiców.

 

Tymczasem na stadionie pojawił się niecały tysiąc widzów. Krakowscy urzędnicy nie zgodzili się bowiem na organizację przez Ukraiński Związek Piłki Nożnej imprezy masowej. Tłumaczyli, że wniosek został złożony za późno. W efekcie mecz obejrzało 999 - głównie ukraińskich - kibiców.

 

Ukraińskie media tłumaczą decyzję miasta na swój sposób. Mecz w centrum Krakowa odbywał się dwa dni po premierze filmu „Wołyń”. Zdaniem ukraińskiej redakcji BBC, polskie władze nie chciały dopuścić do pojawiania się w centrum miasta tysięcy kibiców z ukraińskimi  flagami i transparentami (nie zawsze dobrze odbieranymi w Polsce). Stąd meczu celowo „nie rozdmuchiwano” i zezwolono na obecność 999 fanów.

 

O meczu pod Wawelem wiedziało niewielu krakowian. Wielu chętnie obejrzałoby na żywo gwiazdy ukraińskiej piłki czy zawodników z Kosowa, którzy po raz pierwszy uczestniczą w międzynarodowych rozgrywkach. Tym bardziej, że po decyzji piłkarskiej centrali, wszystkie ważne mecze międzypaństwowe biało-czerwonych, aż do roku 2020, rozgrywane będą na warszawskim Stadionie Narodowym. A Kraków na arenie międzynarodowej pozostaje piłkarską pustynią.

 

Źródło: bbc.com

ChS


DATA: 2016-10-10 09:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kosowo to mafijne kadłubowe państewko powstałe na złość niedobrej Serbii, szczerze znienawidzonej przez Niemcy od II wojny światowej. Geneza tej karykatury państwowości ma podwaliny w nadzwyczajnej rozrodczości mieszkających tam Albańczyków (mają nawet takie samo godło jak Albania), którzy w krótkim czasie stali się bezwzględną większością w tym województwie (bo to nawet nie była republika członkowska w dawnej Jugosławii) i w referendum załatwikli sobie "niepodległośc". To jest jawny bandytyzm usankcjonowany na arenie międzynarodowej, który Polska, jako prymus-idiota, przyklepała jako pierwsza. Dziwię się, że Ukraina niby taka europejska, nie uznaje Kosowa. Ale skoro tak, to dlaczego gra z nim w piłkę. To jakaś schizofrenia jest. Z Panem Bogiem
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Kosowo było serbskie. Teraz trzeba popierać tamtejsze siły narodowo-wolnościowe. Kto wie, może w przyszłości deputowani z Kosowa pomogą rozwalić szkodliwy charakter Eurounii i przywrócą ją do korzeni - do unii gospodarczej. Albo ją zniszczą do spóły z JKM.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Kosowo jest kosowskie :)
ponad 4 lata temu / Szwejk
 
Kompletna bzdura. Tak właśnie kształtuje się politykę historyczną i niszczy możliwość rozszerzania kontaktów. Na ewentualne ekscesy trzeba PRZYGOTOWAĆ SŁUŻBY, stosować działania prewencyjne i zabezpieczać imprezę. Bo izolacjonizm jest równie niebezpieczny, jak niekontrolowane multi-kulti.
ponad 4 lata temu / Konio
 
Kosovo jest Serbskie.
ponad 4 lata temu / Polak
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.