DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ma zatem Polska Fundacja Narodowa pole do popisu, wspierać takie niezależne myślenie historyków żydowskich, zamiast tworzyć spoty Happy Holidays
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
Joe Sobran: "Kiedyś antysemitą był człowiek, który nienawidził Żydów. Dziś jest to ten, kogo nienawidzą Żydzi" - taka jest prawda.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Nie ma antysemityzmu jest stosunek Żydów do nie Żydów ( goim). Jeśli nie Żyd cos sugeruje bądź nakazuje Żydowi to juz jest antysemityzm. Nawet jeśli to dotyczy słusznej dla obu sprawy nie mówiąc o spawie nie korzystnej dla Żyda. Naród wybrany nie znosi nie być pierwszym najważniejszym a zwłaszcza w POLIN.
ponad 1 rok temu / akm
 
@sp "(...) popatrz na Ezawa i Jakuba... wbrew pozorom Jan Paweł II był tu realistą". Popatrzyłem - i nie widzę związku. Na temat tego, czy Jan Paweł II był "realistą" (czy wprost przeciwnie - nie był) proponuję tutaj nie dyskutować.
ponad 1 rok temu / wwm
 
@wwm, popatrz na Ezawa i Jakuba... wbrew pozorom Jan Paweł II był tu realistą.
ponad 1 rok temu / sp
 
@ada "holocaust" (ofiara całopalna) to jest haggada (żydowska legenda) o 6 milionach "spalonych" Żydów. Jako zadośćuczynienie za te mityczne "6 milionów" (liczba 6 milionów zabitych Żydów pojawiła się w różnych żydowskich tekstach na długo przed II wojną światową) goje (nie-Żydzi) mają przekazać Żydom panowanie nad światem.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Pan Michalkiewicz jest bardzo oczytany, często cytuje różne mało, albo i nieznane skądinąd w Polsce teksty. Wiedziałem, źe nie on wymyślił tę definicję, ale dopiero teraz dowiedziałem się, kto był autorem. Holokaust- z języka greckiego: całopalenie - ofiara ze zwierzęcia całkowicie spalonego na ofiarę Bogu (lub bogom). W starożytnych religiach - także w judaiźmie świątynnym była to ofiara nadzwyczajna, normalnie palono tylko części niejadalne, jadalne uroczyście spożywano. Nb. u schyłku starożytności, po zakazaniu przez cesarza Teodozjusza kultów pogańskich, pokątny ubój rodził podejrzenia o potajemne kultywowanie pogaństwa (łac. paganus=wieśniak). Warto wiedzieć, że część pobożnych Żydów nie zgadza się na używanie słowa holokaust odnośnie ludobójstwa w II wojnie światowej z uwagi na jego religijny kontekst (świecka "religia" holokaudtu kłóci się także z judaizmem) używając hebrajskiego słowa "szoah"=zagłada.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Super artykul. Wlasnie , co to jest holocaust ?
ponad 1 rok temu / ada
 
Cytat z Josepha Sobrana, tak samo ważny jak jego definicja antysemityzmu: "(?The Wanderer? z 8 maja 2003): [Wielu ludzi] twierdzi, że choć Żydzi stanowią mniej niż 3% ludności USA, to jednak kontrolują amerykańską politykę zagraniczną tak dalece, że potrafią wciągnąć nas w wojnę z wrogami Izraela. [...] W rzeczywistości polityczna potęga żydowska, której powinniśmy się obawiać, dzierżona jest nie przez te marne 3% ludności, a przez drobinkę owych 3%. Ogromna większość Żydów ma tyle samo udziału we władzy, co ktokolwiek inny. Potęga rodziny Kennedych również pozostaje w niewyobrażalnej dysproporcji do jej liczności. Ale to nie znaczy, że Irlandczycy kontrolują nasz kraj." Takim był "antysemitą". Fran Griffin wydała po śmierci Sobrana dwa obszerne zbiory jego esejów/felietonów (w 2012 i 2015). Ale kto dziś czyta Chestertona, o Sobranie nie mówiąc? Jacek Koronacki
ponad 1 rok temu / Jacek Koronacki
 
No i co wynika z tego, co napisała pani Lucyna Kondrat? A to, że kto wchodzi w jakieś zależności, w jakieś układy z Żydami, czyni bardzo nieroztropnie. Wszelkie "braterstwa" ("starsi bracia" wymyśleni przez Jana Pawła II), "przyjaźnie" ("Rzeczpospolita Przyjaciół" wymyślona przez Andrzeja Sebastiana Dudę), "dialogi" i inne tego typu wynalazki źle się kończą.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Przecież ten wrzask jest po to tylko aby, rzucić nas na kolana, skłonić do przyznania się do udziału w holokauście, przeprosić wobec całego świata( jak Kwas i Cimoszko) i zadość uczynić żądaniom - tu chodzi tylko o kasę. Powoływanie się na jakieś sojusze i fakty wspierania polityki Izraela na Bliskim Wschodzie , były ważne tylko dla nas, bo podnosiły poczucie naszej ważności. Przecież wystarczy przeczytać Stary Testament, aby dowiedzieć się gdzie żydzi mieli wszelkie sojusze i porozumienia, nawet Bogu urągali swoim zachowaniem. Hołubili " złotego cielca " i tylko chęć posiadania i pomnażania swoich bogactw była dla nich celem nadrzędnym. Dziś są taką potęgą, która trzyma na smyczy wielki jak małych tego świata. Ale dla prawdy warto wiele poświęcić.
ponad 1 rok temu / Jonas
 
Prof. Norman Finkelstein za mówienie prawdy doświadczył wielkiego prześladowania od żydów w USA. Był wyrzucony z Uniwersytetów a w Chicago nawet właściciel ,który wynajmował mu dom był prześladowany i zmuszany by go usunąć.
ponad 1 rok temu / Natol
 
To się dobrze czyta. Macie profesjonalną autorkę, więc dbajcie o nią.
ponad 1 rok temu / Ante Portas
 
to nie Michalkiewicz sformułował tę definicję antysemityzmu?
ponad 1 rok temu / pytanie
 
No to bardzo dobrze, że Weinstein nie zrealizował filmu na podstawie powieści Urisa, bo to obrzydliwie antypolska książka.
ponad 1 rok temu / mack
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.