DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Katolicy są nijacy ! Mam ,,świętego" kuzyna , który mówi : Bóg wybrał nam rządzących i nie podnośmy na nich ręki i głosu. Pewnie i wiara, kazała dobrowolnie iść na rzeź... Oficerom polskim w 39r.
30 dni temu / Szafarz
 
Pozwólcie pracować fryzjerom bo będą musieli zamykać zakłady, a ja nie mogąc skorzystać z ich usług wstydziłbym się wejść do kościoła ze swoim obecnym wyglądem. Podawane przez rząd terminy otwarcia zakładów fryzjerskich zmieniano chyba z dziesięć razy. Dzisiaj - pierwszego mają nie wiadomo na czym w tej sprawie stoimy sic!.
1 miesiąc temu / mam dość
 
Liberał nie rozumie czym różni się galeria handlowa od kościoła. Dlaczego chodzę do sklepu a w jakim celu gromadzę się w kościele.Jest to rzeczywiście przejaw ignorancji i buty - ale wszystko do czasu.
1 miesiąc temu / jacek
 
A moze czas wymowic posluszenstwo takemu rzadowi. Wczoraj w biedronce ludzie sie prawie zabijali bo promocja piwa byla i nikt sie nie zajaknal o odleglosciach ,maskach czy ilosci ludzi. w kosciele moj proboszcz ciagle nas napomina ze nie moze byc za duzo ludzi. Co to jest?
1 miesiąc temu / de em
 
Uważam że jest to niesprawiedliwe a wręcz jest to atak na Kosciol Katolicki.Dziwie się że Pan Szumowski tego nie rozumie i nie widzi, człowiek wydawaloby sie wierzący, rycerz Kolumba....szok.
1 miesiąc temu / wiolatr
 
Nie ma dymu bez ognia - kto prześladuje chrześcijan jak może od początków chrześcijaństwa? Kto po kolacji u Danielsa został oficjalnym premierem tego państwa...Dodam jeszcze, że to Danielsa minister Izraela obecny na tej kolacji nazywał premierem... i nie było to chyba przejęzyczenie.
1 miesiąc temu / Tytus
 
@Wierzący Czy jesteś pewien, że wszędzie w ten sam sposób? W Sakramentach Pan Bóg jest obecny najpełniej. Fizycznie mogę Go przyjąć tylko w Sakramentalnej Komunii Świętej. Nie możemy porzucić ani odtrącać Obecności Sakramentalnej Boga, która jest Skarbem nad Skarbami dla osób katolików. PS Pamiętajmy, że utożsamianie wszechświata z Bogiem "Bóg jest wszędzie, wszystko jest Bogiem" to definicja panteizmu, a nie katolicyzmu. Jest z nami jest konkretna Osoba, nie zaś jakaś nienamacalna siła czy elektryczność.
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
Nie tacy giganci nie dali rady Kościołowi. Ale Kościół to wierni. Gdyby w niedzielę masowo poszli do kościołów, to co zrobiłby Szumowski i jego pałkarze? Popłakałby się w kącie. Ale wierni siedzą w domach. Taka to ich wiara! No to antykatolicka hydra podnosi łeb.
1 miesiąc temu / TZ.
 
I choćby przyszło tysiąc atletów, i choćby zjadło tysiąc kotletów to nie udźwigną - taki to ciężar. Bóg jest , który jest i żadna władza Go nie przemoże. Mogą zakazywać , mogą zamykać, mogą nawet strzelić baranka .... to wszystko jest głupstwem wobec potęgi Boga. Człowiek straci , wiele dusz pójdzie na zatracenie a Bóg dalej będzie, który JEST. Ufajmy. Żadna szczepionka, żaden minister nic nie znaczy wobec wielkości Boga. Ufajmy i módlmy się.
1 miesiąc temu / Xxx
 
to sie zgadza JANINO sa tacy co wierza w cyrkiel
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Nie zdajemy egzaminu także my wierzący. Bo gdybyśmy go zdali, to przed kościołami były tłumy na Mszy Świętej. Kapłani wychodziliby z komunią na ulicę, wtedy ta komuna masońska szybko by pochowała nas w kościołach.
1 miesiąc temu / taki 1
 
Jeden kościół w jedną niedzielę 250 osób, a W galeriach 7 razy w tygodniu po 1000 osób. Takie to są decyzje lewaków udających prawicę.
1 miesiąc temu / ot co
 
Bóg jest wszędzie nie tylko w świątyni.
1 miesiąc temu / Wierzący
 
@parafianka: czyli nie ma rozdziału Kościoła od państwa! Kościół jest państwowy! Wypłacać pensję księżom i ściągać podatek od katolików! Zresztą wielu na to zasłużyło! Jak np. nasz polski "Prymus" a przepraszam Prymas. Gdyby ktoś nie zauważył, to jest to sarkazm z mojej strony. Tylko proszę nie wycinać wpisu, tajemniczy moderatorze!
1 miesiąc temu / q
 
?Pozwólmy na ocenę skutków uwolnienia dotychczasowych reżimów..." Reżim to miedzy innymi on wprowadził. Ale w historii większość reżimów została rozliczona.
1 miesiąc temu / Jasio
 
A podobno Szumowski jest wierzący? Dobry żart
1 miesiąc temu / Janina
 
otóż to... arogancja władzy jest u nas powszechnym zjawiskiem i nasila sie z biegiem okresu od wyborów. Władza wielokrotnie stwierdzała, że sama się wyżywi. Jest to kolejny przykład na bardzo stare powiedzenie, że gdy od kogoś Pan Bóg wzrok odwraca to mu rozum zanika.
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
Pycha kroczy przed upadkiem.
1 miesiąc temu / Jerry
 
Fartuszek mu wystaje spod tego ubranka. Bracia z jego świetlistej organizacji patrzą i docenią jego zasługi w walce z Bogiem i resztkami wierzących. Może nawet dostąpi zaszczytu powołania go na 3 lub 4 stopień wtajemniczenia ? Kto wie ? Stara się jak może nasz dzielny rycerz.
1 miesiąc temu / MJ
 
Największym paradoksem jest to, że Kościół ma podpisany z rządem konkordat. Rząd nie ma prawa wypowiadać się, czy można kościół zamknąć czy nie i na terenie należącym do kościoła bez zezwolenia władz kościelnych nie może nic.. Biskupi sami oddali władzę duchową w ręce świeckiej i doświadczą jej skutków. Nadchodzi czas Apokalipsy.
1 miesiąc temu / parafianka
 
Ta sytuacja z którą mamy do czynienia w związku z ilością wiernych uczestniczących w nabożeństwach jest po prostu nie do przyjęcia pod pozorem dobra chcą nam ograniczyć wyznawanie wiary nie możemy do tego dopuścić zgadzając się na takie ograniczenia bo służą one do zastraszania co może przynieść katastrofalne skutki w swobodnym wyznawanie wiary
1 miesiąc temu / Wiesława
 
MA na tym portalu nie doczekamy się dobrego słowa dla rządu. Dobrze jest doradzać, kiedy nie bierze się odpowiedzialności za naród i podejmowane decyzje. MA
1 miesiąc temu / Rada
 
Ta paranoja sięga już zenitu, ministra zdrowia pytają o " ulgi w kościołach", czy łaskawie się zgodzi, żebyśmy mogli normalnie uczestniczyć we Mszy sw. Nie wiem, czy ktoś ma jeszcze złudzenia co do obecnej władzy? Realnie myślący z pewnością nie ..
1 miesiąc temu / Ula
 
W calej tzw uni zamkneli koscioly ! Mimo wszystko w Polsce sie bali -To dobry znak !!!!
1 miesiąc temu / tzw starsi brac
 
Jakim prawem państwo ingeruje w życie kościoła ???? Hitler Stalin Bierut tego nie odważyli się zrobić
1 miesiąc temu / Enia WS
 
Pan Szumowski walczy z Kościołem ale nie zwycięży w tej walce. Tylko czy Pan Minister bierze kwestie swojego zbawienia po uwagę?
1 miesiąc temu / Rafał
 
Moja interwencja dość słyszalna, w tym temacie pozostawiła zerwanie ze mną kontaktów na forach internetowych przez rządzących.
1 miesiąc temu / Ewa Kucharska
 
stan mrocznosci umyslow jest juz taki ze polecenie zafoliowania nas zostanie spelnione
1 miesiąc temu / zbigniew
 
15 m kw./ osobę to odległość mniej więcej 4 m pomiędzy osobami. Jest to odległość 2 razy większa niż zalecane 2 m pomiędzy osobami. Dlaczego?
1 miesiąc temu / stef
 
Może ktoś zna liczbę zarażonych kasjerek? Ludzie nie potrafią dziś kojarzyć faktów! Ludzie daliście się zwariować.
1 miesiąc temu / HeSo
 
Ten pan nie jest katolikiem tylko udaje.
1 miesiąc temu / Lylo
 
A dane ze sklepów pan ma panie ministrze, jest pan kłamcą nie zapomnimy tego panu
1 miesiąc temu / edek
 
Podobną petycję przydało by się przekazać naszym biskupom.
1 miesiąc temu / Corrector
 
Bóg ma w ręku pomstę dla bezbożnych... i tych co na rękę Komunię... profanują Boga, zdrajcy
1 miesiąc temu / moher
 
panie ministrze pycha kroczy przed upadkiem, wydaje się panu że jest personą najważniejszą w Państwie, juz inni tak myśleli i to ich zgubiło.
1 miesiąc temu / Jan
 
ten czlowiek jest tak skompromitowany ze cokolwiek powie obywatele mu nie uwierza.
1 miesiąc temu / jb
 
W jakiej fikcji ten człowiek żyje! Patrzy na te cudaczne wykresiki i duma, że jego decyzje mają wpływ na ich przebieg. Szkoda, że nie zestawia ich z wykresami np. Szwecji czy Japonii, które przebiegają podobnie, niezależnie od tego, że rządy tych krajów podjęły zupełnie inne decyzje.
1 miesiąc temu / Ireneusz
 
Ciekawe, czy takie same restrykcje dotyczą również innych wyznań. Jaki jest przelicznik dla synagog, Sal Królestwa, meczetów albo cerkwi. I gdzie się podział artykuł 1 i 5 konkordatu?
1 miesiąc temu / Dante
 
Chyba zrobili jakieś badania że wirus zmutował w Kościele do najbardziej niebezpiecznej wersji. Te pustaki uważają że ludzie się nie połapią. A spora część wie że rząd nas prowadzi do agendy 2030.
1 miesiąc temu / jery
 
W kościele siedzi jede n przy drugim, jak na stadionie czy koncercie. Tam nadal obowiązują restrykcje to nie dziwię się , że w Kościele również. Ja mam pomysł, żeby podejść do sprawy regionalnie. Tam gdzie chorych nie ma lub jest bardzo mało, to można odmrozić całkiem Kościoły. Jednak np. na Śląsku, czy w stolicy codziennie notujemy dużo zakażeń to i restrykcje muszą być.
1 miesiąc temu / Michu.
 
Normalny tak nie mowi.Czesc!
1 miesiąc temu / Nick
 
pan minister zachorowania z galerii handlowych zaliczy w poczet zarażonych podczas oddawania czci Bogu, z winy Kościoła Chrystusowego. Ludzie obudźcie się, wielu mistyków mówiło o antychryście jako o rządach i instytucjach międzynarodowych.
1 miesiąc temu / adamowski
 
Bardzo niebezpieczny człowiek
1 miesiąc temu / Stefania
 
jjakie to wygodne przeksztalcono sprytnie sluzbe zdrowia na wydzial dawnego slawnego departamentu
1 miesiąc temu / zbigniew
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.