DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Tajemne analizy resortu. Decyzje dotyczące liczby wiernych po ocenie danych z kościołów

Tajemne analizy resortu. Decyzje dotyczące liczby wiernych po ocenie danych z kościołów
https://www.facebook.com/kancelaria.premiera

Ministerstwo Zdrowia nie wypowiada się na temat postulatu dotyczącego zmniejszenia ograniczeń, pozwalających na przebywanie w kościołach liczby wiernych wedle przelicznika: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski z wyrachowaniem twierdził, że poluzowania nie będzie, póki nie będzie danych z kościołów. Tego jak są one zbierane, nie ujawnił.

 

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, podczas czwartkowej konferencji prasowej rządu zapytany został o list, jaki wystosowali przedstawiciele związków wyznaniowych, w tym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w sprawie poluzowania nałożonych ograniczeń liczby wiernych w miejscach kultu religijnego.

 

Minister pytany był też o to, ile osób może przebywać w domach w związku z celebracją chrztów czy Pierwszej Komunii Świętej. Tu odpowiedzi nie było. Za to deklaracja Łukasza Szumowskiego na temat liczby wiernych była mocno zaskakująca.

 

„Pozwólmy na ocenę skutków uwolnienia dotychczasowych reżimów dotyczących kościołów, związków wyznaniowych. W tej chwili jedna osoba na 15 m kwadratowych, to jest w średniej wielkości kościele około 50 osób. Popatrzymy jak to wpływa na przebieg epidemii i nie będziemy podejmowali decyzji, dopóki nie będziemy mieli wiedzy czy te wskaźniki, o których już wielokrotnie mówiłem rosną, maleją czy pozostają na tym samym poziomie” – mówił Łukasz Szumowski.

 

Jak dodał minister zdrowia, „tutaj najpierw musimy mieć dane, najpierw być pewni tego jak poprzedni etap, poprzedni krok wpłynął na nasze zachorowalności, a potem możemy mówić o kolejnym etapie”.

 

Takie podejście wskazuje na niebywałą arogancję władzy. Trudno bowiem ocenić, jak resort wykaże jak znikoma liczba wiernych w kościele „przekłada się” na rozwój epidemii. To przecież tylko mały element życia społeczeństwa, do tego – zapewne – nie monitorowany epidemiologicznie. Można szacować, że w jedną niedzielę, średniej wielkości kościół, przy średniej ilości Mszy św. zbierze około 250 wiernych. Tymczasem po marketach, galeriach przetaczać się będą mogły tabuny klientów (choć z ograniczeniem „powierzchniowym”). To jednak kościoły w sposób niesprawiedliwy i nieuzasadniony ponownie zostały uznane przez władze za jedno z ważnych źródeł rozwoju epidemii.

 

Dlatego konieczny jest nacisk na rząd. Dołącz do akcji „My chcemy Boga” i podpisz się pod apelem o zmianę rygorów sanitarnych nałożonych na kościoły.

 

MA


DATA: 2020-04-30 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Katolicy są nijacy ! Mam ,,świętego" kuzyna , który mówi : Bóg wybrał nam rządzących i nie podnośmy na nich ręki i głosu. Pewnie i wiara, kazała dobrowolnie iść na rzeź... Oficerom polskim w 39r.
5 miesięcy temu / Szafarz
 
Pozwólcie pracować fryzjerom bo będą musieli zamykać zakłady, a ja nie mogąc skorzystać z ich usług wstydziłbym się wejść do kościoła ze swoim obecnym wyglądem. Podawane przez rząd terminy otwarcia zakładów fryzjerskich zmieniano chyba z dziesięć razy. Dzisiaj - pierwszego mają nie wiadomo na czym w tej sprawie stoimy sic!.
5 miesięcy temu / mam dość
 
Liberał nie rozumie czym różni się galeria handlowa od kościoła. Dlaczego chodzę do sklepu a w jakim celu gromadzę się w kościele.Jest to rzeczywiście przejaw ignorancji i buty - ale wszystko do czasu.
5 miesięcy temu / jacek
 
A moze czas wymowic posluszenstwo takemu rzadowi. Wczoraj w biedronce ludzie sie prawie zabijali bo promocja piwa byla i nikt sie nie zajaknal o odleglosciach ,maskach czy ilosci ludzi. w kosciele moj proboszcz ciagle nas napomina ze nie moze byc za duzo ludzi. Co to jest?
5 miesięcy temu / de em
 
Uważam że jest to niesprawiedliwe a wręcz jest to atak na Kosciol Katolicki.Dziwie się że Pan Szumowski tego nie rozumie i nie widzi, człowiek wydawaloby sie wierzący, rycerz Kolumba....szok.
5 miesięcy temu / wiolatr
 
Nie ma dymu bez ognia - kto prześladuje chrześcijan jak może od początków chrześcijaństwa? Kto po kolacji u Danielsa został oficjalnym premierem tego państwa...Dodam jeszcze, że to Danielsa minister Izraela obecny na tej kolacji nazywał premierem... i nie było to chyba przejęzyczenie.
5 miesięcy temu / Tytus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.