DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Tadeusz Płużański zapowiada: będą pozwy za szkalowanie Żołnierzy Wyklętych

Tadeusz Płużański zapowiada: będą pozwy za szkalowanie Żołnierzy Wyklętych
Tadeusz M. Płużański. Fot. Ł. Korzeniowski

Pozwiemy was! – pisze historyk i publicysta Tadeusz Płużański pod adresem osób oczerniających publicznie żołnierzy – bohaterów antykomunistycznego podziemia.


 

Autor komentarza zamieszczonego na łamach „Super Expressu” przytacza przykłady oszczerczych wobec Żołnierzy Niezłomnych sformułowań, które pojawiają się w przestrzeni medialnej.


„Wyklęci byli nierobami, którzy zamiast odbudowywać swój kraj i pracować, woleli pochować się w lasach i napadać uczciwych obywateli!” – napisała aktywistka SLD Justyna Klimasara dodając, iż w oddziałach walczących z sowiecką okupacją „było mnóstwo bandytów, ale też dzieciobójców i pedofilów”. Lewicowa prowokatorka stwierdziła, że wyrok śmierci na „Inkę” zapadł, gdyż siedemnastolatka była... młodocianym przestępcą.


Tadeusz Płużański cytuje też słowa posła PO Tomasza Cimoszewicza, który nazwał konkurs wiedzy o Wyklętych przejawem „brunatnej propagandy”. „To syn Włodzimierza, komunisty, później Europejczyka, i wnuk Mariana, funkcjonariusza krwawej stalinowskiej Informacji Wojskowej” – przypomina autor komentarza w SE.


Prezes Fundacji „Łączka” przytacza obelżywe stwierdzenia na temat Niezłomnych autorstwa aktorskiego celebryty Piotra Zelta („Powiedzmy sobie szczerze, że to byli bandyci”), naczelnego redaktora „Newsweeka” Tomasza Lisa („Prezydent RP oddawał dziś cześć mordercy cywilów, Łupaszce”), wreszcie Joanny Senyszyn przekonującej, iż Wyklęci zamordowali „30 tysięcy Polaków, w tym kobiety i dzieci. Gwałcili je, mordowali, rabowali”. Tadeusz Płużański przypomina, że w związku z zawiadomieniem Fundacji, w sprawie ostatniego z wymienionych cytatów toczy się postepowanie prokuratorskie.


„I takich pozwów powinna się spodziewać każda osoba szkalująca tych, którzy o Polskę walczyli i przelewali za nią krew. W wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej nie może być miejsca na obrażanie polskich żołnierzy” – podsumował autor felietonu zatytułowanego "Pozwiemy was!".

 


Źródło: se.pl

RoM

 

DATA: 2017-03-04 14:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To byłoby głupie. Znowu podniósłby się wrzask o łamaniu wolności słowa. Najlepiej takich szkalujących ignorować
ponad 2 lata temu / Masław
 
Chwała bohaterom ! Uznanie dla tych, którzy stają w obronie Ich godności. Ale chyba wstyd, że w takiej ważnej sprawie, jak do tej pory, brak komentarzy ...
ponad 2 lata temu / Roman Dorna
 
Pozwą IPN za szkalowanie i zamieszanie materiałów o zbrodniach "wyklętych"?
ponad 2 lata temu / Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.