DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Tadeusz Płużański: komunistyczni zbrodniarze żyją obok nas

Tadeusz Płużański: komunistyczni zbrodniarze żyją obok nas
Zbigniew Domino. Fot. Sławek, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2984477

Polskie państwo angażuje się w wątpliwą pod względem prawdopodobieństwa skuteczności akcję ekstradycyjną wobec Stefana Michnika, a pozostaje bierne wobec komunistycznych zbrodniarzy żyjących spokojnie w kraju – zwraca uwagę Tadeusz Płużański.

 

Prezes fundacji „Łączka”, a zarazem historyk i publicysta, w materiale na łamach portalu „Tygodnika Solidarność” przypomina postać krwawego stalinowca, pułkownika Zbigniewa Domino.

 

„W 2017 roku Społeczny Trybunał Narodowy uznał tego stalinowca za infamisa (człowieka niegodziwego, pozbawionego czci, wykluczonego ze społeczeństwa). Mieliśmy nadzieję, że w ślad za orzeczeniem naszego obywatelskiego gremium przestępstwami płk Domino zajmie się prokuratura Instytutu Pamięci Narodowej. Do dziś to się nie stało. Cały czas służymy dowodami i adresem: to Kielnarowa pod Rzeszowem” – czytamy w materiale.

 

Dzisiaj szanowany obywatel, autorytet, wychowawca młodzieży, autor publikacji i wykładów dla dzieci i młodzieży. A kiedyś? Nie tylko ofiara – za młodu – systemu sowieckiego, odznaczona przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Zesłańców Sybiru, ale i krwawy prokurator i morderca sądowy, prześladowca Polaków walczących z komunistycznym zniewoleniem.

 

Najpierw, po powrocie do Polski ze zsyłki Domino zaangażował się w mundurze Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w bezpośrednią walkę ze zbrojnym podziemiem niepodległościowym. Później został oficerem śledczym poznańskiej Wojskowej Prokuratury Rejonowej, pracował też w m.in. Zielonej Górze i Naczelnej Prokuraturze Wojskowej. Zdobył nawet zaufanie słynnego stalinowskiego kata Stanisława Zarakowskiego. W sądach wnosił o kary śmierci dla polskich patriotów, przyczynił się do wymierzenia najwyższych wyroków wielu spośród nich.


„Najbardziej obciąża Domino udział w komunistycznej prowokacji mającej wyeliminować przedwojenne kadry WP - egzekucjach polskich lotników ze słynnego „spisku w wojsku” kłamliwie oskarżonych o szpiegostwo na rzecz imperialistów. 7 sierpnia 1952 r. o 20. 30 w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie nakazał rozstrzelać: płk Bernarda Adameckiego, płk Józefa Jungrava, płk Augusta Menczaka, ppłk Stanisława Michowskiego, ppłk Władysława Minakowskiego, ppłk Szczepana Ścibiora. Staranny podpis Domino widoczny jest na dokumencie egzekucji” – pisze Tadeusz Płużański.

Peerelowski literat, na podstawie własnych wspomnień mógłby wiele opowiedzieć o metodach śledczych UB, a także o losie wielu polskich żołnierzy zamordowanych w czasach stalinowskich. Mógłby zapewne wskazać nieznane do dzisiaj miejsca pochówku tych, których bliscy bezskutecznie czekają na odnalezienie.

 

Źródło: Tysol.pl

RoM

 


DATA: 2019-03-16 15:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bo w Polsce nie zmieniło się nic od 1945 roku...dalej tkwimy w komunie. Ale najważniejsze jest ze Polacy mają Smartfony i mogą robić zakupy w Niedzielę.
10 miesięcy temu / Kwal
 
Co zrobili politycy"solidarnościowi" pod rządami trzech zyjących byłych prezydentów L.Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego? Czy nie mieli i nie wystarczyło na to 25 lat? Po wyborze Kwaśniewskiego Papież Jan Pawel II ..zrozpatrzony miał powiedzieć odwiedzającym Go ... Polska odłozyła dobrobyt na 25-30 lat i kto zgotował ten los?
10 miesięcy temu / Gone
 
PiS mając w szeregach takich ludzi jak prokurator Piotrowski dekomunizacji przecież nie przeprowadzi
10 miesięcy temu / marek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.