DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Ta wypowiedź była kwestią czasu. Jan Tomasz Gross znowu nadaje

Ta wypowiedź była kwestią czasu. Jan Tomasz Gross znowu nadaje
FOT.Maciej Biedrzycki/FORUM

W wywiadzie dla dziennika „Welt am Sonntag” socjolog Jan Tomasz Gross mówił o przypadkach Polaków współpracujących z Niemcami w ich zbrodniach na ludności żydowskiej. Oczywiście gazeta przedstawiła swojego rozmówcę jako historyka…

 

„Przypominam Polakom o niechlubnym rozdziale ich historii, właśnie ten rozdział pragną dziś, zwłaszcza prawicowi – konserwatyści, usunąć z publicznej debaty” – tak prof. Jan Tomasz Gross skomentował nowelizację ustawy o IPN.

 

Choć rozmówca niemieckiego medium stwierdza w wywiadzie, że co prawda obozy koncentracyjne były obozami nazistowskimi, dodaje jednak, że Polacy brali udział w mordzie na Żydach jaki organizowali naziści.

 

Autorzy tekstu dają do zrozumienia czytelnikom, że cała ustawa o IPN oraz jej nowelizacja są wymierzone w Jana Tomasza Grossa, określają ją nawet mianem „Lex Gross”.

 

Zdaniem socjologa nowelizacja ustawy o IPN może skutkować ograniczeniem badań naukowych. W opinii prof. Grossa do odpowiedzialności karnej mogą zostać pociągnięci Żydzi przypominający fakty niewygodne dla polskiej opinii publicznej.

 

Cezary Gmyz, korespondent TVP, zwrócił uwagę, iż gazeta „Die Welt” przedstawia Jana Tomasza Grossa nie jako socjologa tylko historyka, a „przypomnijmy, że nie jest on historykiem i nigdy nie pracował na żadnej katedrze historii i nie ma też tytułu naukowego w tej dziedzinie”.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

luk


DATA: 2018-02-05 00:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gross ma troche racji. jednak trzeba podkreslić, że w każdym narodzie sa różni ludzie. Tylko w Polsce była kara smierci za pomoc żydom. Polacy nie bali się o swoje życie i ratowali żydów. Wiemy tez dobrze, że często zamożni żydzi pomagali niemcom finansowo by wymordowali ich ziomków. grośś jest wirtualnym mordercą to wynaturzony czlowieczek, który jatrzy i szuka sensacji. nie chcę tego obrzydliwca widziec na oczy.
6 miesięcy temu / prawda was wyzwoli
 
"J-23 znowu nadaje." No klasyka tematu.
6 miesięcy temu / agricola
 
Niech prof. Gross dokona ekshumacji w Jedwabnem razem z naukowcami polskimi i niemieckimi, a potem pisze swoje nowelki! Prezydent Duda podpisał ustawę i drzyjcie oszuści. Na marginesie - nie wszyscy Żydzi w Izraelu wierzą Grossow znając swoich rodaków.Szczegolnie Ci których uratowali Polacy.
6 miesięcy temu / Z
 
Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA wyeksponował ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Michael Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI opisał ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Narzędziem okazał się być KULT HOLOCAUSTU dla ograniczani ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.
6 miesięcy temu / Mieczysław S.Kazimierzak
 
Duda ma konotacje rodzinne z Żydami, więc oczywiście ustawę IPN zatopi, ale gdybyśmy mieli taką ustawę na Grossa spadłyby pozwy sądowe. Na niego i np. na Newsweek. Liczę, że niedługo to będzie możliwe.
6 miesięcy temu / Yethi
 
JAKBY NADAWAŁ TAK NA STAROZAKONNYCH TO MOSAD BY GO ZLIKWIDOWAŁ.
6 miesięcy temu / 9mm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.