DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Ta wypowiedź była kwestią czasu. Jan Tomasz Gross znowu nadaje

Ta wypowiedź była kwestią czasu. Jan Tomasz Gross znowu nadaje
FOT.Maciej Biedrzycki/FORUM

W wywiadzie dla dziennika „Welt am Sonntag” socjolog Jan Tomasz Gross mówił o przypadkach Polaków współpracujących z Niemcami w ich zbrodniach na ludności żydowskiej. Oczywiście gazeta przedstawiła swojego rozmówcę jako historyka…

 

„Przypominam Polakom o niechlubnym rozdziale ich historii, właśnie ten rozdział pragną dziś, zwłaszcza prawicowi – konserwatyści, usunąć z publicznej debaty” – tak prof. Jan Tomasz Gross skomentował nowelizację ustawy o IPN.

 

Choć rozmówca niemieckiego medium stwierdza w wywiadzie, że co prawda obozy koncentracyjne były obozami nazistowskimi, dodaje jednak, że Polacy brali udział w mordzie na Żydach jaki organizowali naziści.

 

Autorzy tekstu dają do zrozumienia czytelnikom, że cała ustawa o IPN oraz jej nowelizacja są wymierzone w Jana Tomasza Grossa, określają ją nawet mianem „Lex Gross”.

 

Zdaniem socjologa nowelizacja ustawy o IPN może skutkować ograniczeniem badań naukowych. W opinii prof. Grossa do odpowiedzialności karnej mogą zostać pociągnięci Żydzi przypominający fakty niewygodne dla polskiej opinii publicznej.

 

Cezary Gmyz, korespondent TVP, zwrócił uwagę, iż gazeta „Die Welt” przedstawia Jana Tomasza Grossa nie jako socjologa tylko historyka, a „przypomnijmy, że nie jest on historykiem i nigdy nie pracował na żadnej katedrze historii i nie ma też tytułu naukowego w tej dziedzinie”.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

luk


DATA: 2018-02-05 00:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gross to ewidentne przedłużenie Gebelsowskiej propagandy - bo, gdzie on przezentuje te wyssane z koziej du...y swoje kłamstwa, jak nie w niemieckiej propagandówce ??? Gross, czy ty tylko wybiórczo zapoznajesz się informacjami, a gdzie są żydowscy zbrodniarze, donosiciele, kapusie, lichwiarze, stręczyciele, wyłudzacze i wasza policja z gett, napędzająca hitlerowcom żydowskie mięso do pieców krematoryjnych ???? Dlaczego do dziś łazisz jeszcze na wolności i siejesz tą obłudną chazarską propagandę ??? Czy ty myślisz, że po takich kłamliwych wynurzeniach, ktokolwiek z uczciwych ludzi będzie chciał, kiedykolwiek pomagać żydom - zastanów się i zamilcz
ponad 1 rok temu / ta
 
gross ma troche racji. jednak trzeba podkreslić, że w każdym narodzie sa różni ludzie. Tylko w Polsce była kara smierci za pomoc żydom. Polacy nie bali się o swoje życie i ratowali żydów. Wiemy tez dobrze, że często zamożni żydzi pomagali niemcom finansowo by wymordowali ich ziomków. grośś jest wirtualnym mordercą to wynaturzony czlowieczek, który jatrzy i szuka sensacji. nie chcę tego obrzydliwca widziec na oczy.
ponad 2 lata temu / prawda was wyzwoli
 
"J-23 znowu nadaje." No klasyka tematu.
ponad 2 lata temu / agricola
 
Niech prof. Gross dokona ekshumacji w Jedwabnem razem z naukowcami polskimi i niemieckimi, a potem pisze swoje nowelki! Prezydent Duda podpisał ustawę i drzyjcie oszuści. Na marginesie - nie wszyscy Żydzi w Izraelu wierzą Grossow znając swoich rodaków.Szczegolnie Ci których uratowali Polacy.
ponad 2 lata temu / Z
 
Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA wyeksponował ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Michael Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI opisał ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Narzędziem okazał się być KULT HOLOCAUSTU dla ograniczani ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.
ponad 2 lata temu / Mieczysław S.Kazimierzak
 
Duda ma konotacje rodzinne z Żydami, więc oczywiście ustawę IPN zatopi, ale gdybyśmy mieli taką ustawę na Grossa spadłyby pozwy sądowe. Na niego i np. na Newsweek. Liczę, że niedługo to będzie możliwe.
ponad 2 lata temu / Yethi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.