DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Szymon Hołownia o „kompromisie” aborcyjnym: nie należy zmieniać ani w jedną, ani w drugą stronę

Szymon Hołownia o „kompromisie” aborcyjnym: nie należy zmieniać ani w jedną, ani w drugą stronę
Szymon Hołownia. FOT.Lukasz Dejnarowicz/FORUM

Były dziennikarz TVN, a obecnie kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia został zapytany w Polsat News o swój stosunek do ustawy antyaborcyjnej. Niestety polityk zawiódł wszystkich, którzy dotąd łudzili się, że nowa twarz w debacie publicznej wprowadzi do głównego nurtu jednoznacznie katolicki punkt widzenia w kwestii ochrony życia.

 

Uważam, że ustawy nazywanej „zgniłym kompromisem”, ale jednak kompromisem, wypracowanym w debacie długiej i ostrej, nie należy zmieniać ani w jedną, ani w drugą stronę – powiedział Szymon Hołownia w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim dodając, że próba dokonania zmian doprowadzi do światopoglądowej wojny.

 

Polityk stwierdził także, że w kwestii aborcji ma jasne poglądy, ale obecnie naruszenie obowiązujących przepisów może spowodować zaistnienie „nieobliczalnych konsekwencji”.

 

W odpowiedzi prowadzący program zauważył, że prezydent Andrzej Duda zapowiedział podpisanie ustawy zakazującej aborcji eugenicznej, jak tylko stosowne przepisy zostaną przegłosowane przez parlament. Wtedy też Szymon Hołownia przypomniał, że prezydent RP posiada inicjatywę ustawodawczą i mógłby złożyć w tej sprawie stosowną uchwałę zamiast mówić, „że coś podpisze, jak ktoś coś uchwali”.

 

Jak zauważył na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, poglądy Szymona Hołowni na kwestię aborcji nie różnią się od przekonań polityków głównego nurtu. „To oznacza, że Szymon Hołownia, niedoszły członek zakonu dominikanów, ma ws. obrony życia te same poglądy, co władze PiS i prezydent Andrzej Duda oraz kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska i inni kandydaci lewicowi – czyli w imię zgniłego kompromisu można zabijać poczęte osoby niepełnosprawne. Warto to zapamiętać, aby później nie być rozczarowanym” – napisał duchowny.

 

 

 

Źródło: polsatnews.pl / dorzeczy.pl / Facebook

MWł

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

   

  

Czytaj także:
DATA: 2019-12-31 12:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani Anno, Szymon Hołownia nie boi się tylko ma takie "poglądy" - wierzy w demokrację i kompromis. Pan Hołownia, jako przedstawiciel Żywej Cerkwi świetnie by się odnalazł w dzisiejszym zgromadzeniu dominikanów bez obrazy, Bracia....a czy nie lepiej by było, gdyby z ramienia Komitetu Wyborców TVN kandydatem na prezydenta został o. Gużyński ?
9 miesięcy temu / Józef z Tallin
 
"Nieobliczalne konsekwencje"?? Czego się boi kandydat na prezydenta RP, przyszły zwierzchnik polskich sił zbrojnych?? Marszu feministek, "czarnych parasolek"?? Taki z niego tchórz? W tej chwili konsekwencje tzw. kompromisu aborcyjnego są, niestety, dokładnie "obliczalne"; legalnie zabija się setki dzieci, a nielegalnie nawet ponad 100tys. dzieci!! Tak wyglądają zgniłe kompromisy panów polityków, którzy przecież zostali wybrani w demokratycznych / a jakże!/ wyborach.
9 miesięcy temu / Anna Łaska
 
Jak mówi Michalkiewicz, jeszcze ust nie otworzył a już ma poparcie jak Petru. Sowieci w USA znów nam chcą zrobić lepsza zmianę.
9 miesięcy temu / no nie
 
Chrzescijanie, nie dajcie sie zwieść i uwieść temu panu.
9 miesięcy temu / b.prosze
 
Brak wiary, brak wiary
9 miesięcy temu / mario
 
I ten człowiek mówi, że kieruje się Ewangelią???
9 miesięcy temu / gzk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.