DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Szymon Hołownia: zawetuję każdą ustawę oddalającą nas od dekarbonizacji do 2050 r.

Szymon Hołownia: zawetuję każdą ustawę oddalającą nas od dekarbonizacji do 2050 r.
fot. YouTube / DEON live

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, na rynku w Skierniewicach, zapewnił o kontynuowaniu swojej ekologistycznej agendy. „Prezydentura na XXI wiek powinna być nie partyjna, ale zielona” – przekonywał.

 

Szymon Hołownia odniósł się do trwającego w naszym kraju kryzysu wodnego i związanej z nim suszy. Jego zdaniem rozwiązaniem tego problemu będzie przystąpienie Polski do planów transformacji gospodarki w myśl wytycznych Europejskiego Zielonego Ładu Komisji Europejskiej. Obiecał, że jako prezydent zawetuje każdą ustawę oddalającą nasz kraj od pełnej dekarbonizacji do 2050 r.

 

„Prezydentura na XXI wiek powinna być nie partyjna, ale zielona. Jako prezydent będę stosował zasadę +zielonego weta+" – zapowiedział.

 

„To czas na to, aby się zastanowić nad tym, czy polskie państwo jest gotowe zacząć myśleć o wodzie, jako o czymś, co w dzisiejszych czasach jest cenniejsze od ropy. Jako prezydent kwestie wody, ekologii, ochrony środowiska uczynię jednym z priorytetów” – przekonywał.

 

Europejski Zielony Ład jest programem całkowitego przekształcenia unijnej gospodarki na system w obiegu zamkniętym, z głównym celem osiągnięcia zerowej emisji CO2 do 2050 r. Plany „sprawiedliwej” i „nie pozostawiającej nikogo w tyle” transformacji wymagają ogromnych nakładów finansowych, a przyznane Polsce na ten cel fundusze nie pokryją nawet w połowie wymaganych inwestycji. „Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji jest niewystarczający i to determinuje nasze nieprzystąpienie do tego zobowiązania” – podkreślił w marcu 2020 r. wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.

 

Źródło: gazetaprawna.pl / forsal.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-22 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fundusze na Zielony Ład są celowo tak a nie inaczej rozłożone czyli niewystarczające.Dzieje się to na poziomie parlamentu europejskiego gdzie nikt wyborów nie wygrywa czyli nie ma też całkowitego wpływu na to co tam się robi. Przedstawia się wszystko w jak najlepszy sposób ale okręt ma niestety dziurę.
2 miesiące temu / pr
 
Mały człowiek z dużym ego. Niebezpieczna kombinacja. A wracając do tematu, panie Szymku, a może po prostu zacząć budować zbiorniki retencyjne, przestać kosić trawę, która niekoszona zatrzymuje wodę w ziemi i chłodzi. Jest kilka dużo lepszych rozwiązań, niż te które proponują zieloni, a które mają na celu zniszczenia gospodarki biedniejszych państw.
2 miesiące temu / Ewa
 
Jeszcze nie ogłoszono wyborów a On juz kampanię prowadzi ciekawe...
2 miesiące temu / Jack strong
 
Dekarbonizacja - kolejny etap. Polacy niewolnikami na własnej ziemi, sen Goebelsa się spełnia.
2 miesiące temu / Gracław
 
Jak dobry Pon Bócek chce kogo pokarać, to mu rozum łodbiero... eej Hołownia, Hołownia.... Ty sie chopie Pon Bóckiem gemby nie wycierej...
2 miesiące temu / jou
 
@Daniel 68- nie bylbym taki pewien POziomu inteligencji Ślązaków!! Tam ciagle wygrywa Buzek- mistrz swiata w likwidacji kopalń
2 miesiące temu / Ironia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.