DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2018 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Szymon Hołownia: w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji

Szymon Hołownia: w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji
Fot. Lukasz Gagulski / FORUM

Czytałem ostatnio dane, które pokazują, że w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji. Co więc dla nas, katolików, znaczy być pro-life? – powiedział w programie „Onet Radio” Szymon Hołownia.

 

Publicysta rozmawiał z Jarosławem Kuźniarem m.in. o swojej najnowszej książce, w której porusza kwestię stosunku ludzi do zwierząt i świata stworzonego. Dziennikarze dyskutowali również o tematach związanych z trwającym w Katowicach szczytem klimatycznym COP24.

 

W pewnym momencie Hołownia podjął temat smogu i zagrożeń, jakie ze sobą niesie zanieczyszczenie powietrza. Zrobił to jednak w sposób szokujący. – Mamy pierwszy rok w Polsce, w którym zaczyna się wyraźnie mówić o tym, że ludzie umierają z powodu smogu. I jak zmieniła się dyskusja, kiedy zobaczyliśmy, że to nie jest paru naukowców i „eko-świrów”, tylko: moje dziecko może umrzeć. I wtedy się zaczyna problem – stwierdził.

 

Czytałem ostatnio dane, które pokazują, że w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji. To teraz sobie powiedzmy, co to znaczy dla nas katolików być pro-life – podkreślił Hołownia, po czym dodał: „Że ja mam być tylko przeciwko śmierci? Ja muszę być za życiem, aktywnie, sprawić, żeby tego życia wokół mnie było więcej”.

 

Mamy 20, może 30 lat na to, żeby spróbować zatrzymać kataklizm, który jest ewidentnie nadciągający i który zmieni naszą ziemię nie do poznania – straszył widzów Hołownia.

 

Autorzy wielu spośród znajdujących się pod artykułem komentarzy zechcieli uzmysłowić publicyście, jak bardzo nie na miejscu jest zestawianie domniemanych ofiar smogu” z realnymi ofiarami tzw. aborcji, czyli dokonanego z premedytacją zabójstwa bezbronnych, niewinnych istot. Nawet jeśli chodzi tylko o porównania statystyczne. Czy będzie to wysiłek uwieńczony powodzeniem, okaże się w razie kolejnych ewentualnych prób nawracania nas na ekologię przez Szymona Hołownię i jego naśladowców. 

 

To nawracanie zwraca uwagę na zastanawiający aspekt  zielonej kampanii”, której elementem stało się coraz częstsze serwowanie nam poczucia winy za kiepską kondycję powietrza nad naszą planetą. Otóż mityczny smog tak bardzo się rozpanoszył, że niemal wszyscy, którzy o nim dyskutują, nie są w stanie – zapewne z powodu gęstego, czarnego dymu – dostrzec oczywistych faktów. Dotyczy to przede wszystkim autorytetów oskarżających przeciętnych zjadaczy chleba o powszechne wciąż używanie pieców węglowych i palenie w nich  byle czym”. Otóż czy wymienione tu praktyki są efektem rosnącej zamożności ludzi czy wręcz przeciwnie? Czy nakładanie na konsumentów i przedsiębiorców kolejnych podatków, w imię ekologii, poprawi ekonomiczny status każdego z nas, czy raczej nie?

 

Pytania za sto (dymiących) kominów.

 

 

Źródło: Onet Radio, własne.

TK, RoM

 

 


DATA: 2018-12-05 22:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szymon Hołownia pracował także w stacjach radiowych: Radio Vox Fm, Radio Białystok, Radio PIN. Napisał trzynaście książek, w większości traktujących o relacji współczesnego świata i religii chrześcijańskiej. Były to m.in.: "Kościół dla średnio zaawansowanych" (2004), "Ludzie na walizkach" (2008), "Bóg, kasa i rock'n'roll" (z M.Prokopem- 2011), "Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe" (2014), "Święci codziennego użytku" (2015). "Decyzja o ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej nawet bez zgody ich rodzin to barbarzyństwo" ? napisał Szymon Hołownia w ?Tygodniku Powszechnym?. Znany showman i katolicki publicysta jest po prostu wstrząśnięty tym, że ktokolwiek upiera się przy masowym wyciąganiu zwłok z grobów.
2 dni temu / Rys2
 
Szymon Hołownia postanowił skupić się na karierze dziennikarskiej. Przez trzy lata pracował w "Gazecie Wyborczej" jako redaktor działu kultury (1997-2000), po czym został felietonistą tygodnika społeczno-politycznego "Newsweek Polska". W 2005 roku był zastępcą redaktora naczelnego konserwatywnego tygodnika "Ozon", jednak funkcję tę pełnił jedynie kilka miesięcy. W kolejnych latach publikował między innymi w takich wydawnictwach, jak: "Przewodnik Katolicki", "Tygodnik Powszechny", "Więzi", "Machina", "Kultura Popularna", "Wprost". Od 2013 pracuje dla dziennika "Rzeczpospolita". Przez pięć lat Hołownia był dyrektorem programowym telewizji Religia.tv. W 2007 roku Szymon Hołownia pojawił się w stacji TVN. Początkowo prowadził jedynie przegląd prasy w porannym programie "Dzień Dobry TVN". W 2008 roku wcielił się w rolę współprowadzącego program rozrywkowy "Mam Talent".
2 dni temu / Rys1
 
W Polsce wypada około 2200 zgonów dzieci poniżej 1 roku życia, w 2015 roku zarejestrowano 1474 zgony dzieci i młodzieży w wieku 1-19 lat, w sumie 3700 zgonów. Liczba legalnych aborcji wynosi około 1000. Nie zgadza się to z wypowiedzią red. Hołowni, że "w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji". Trudno jednak uwierzyć, że smog, zjawisko niezbyt dobrze okreśone i w Polsce prawie nie istniejące powoduje przeszło 1/4 wszystkich zgonów dzieci i młodzieży.
2 dni temu / Rys
 
Jak ktoś taki może wprowadzać w błąd ludzi, a nawet ich straszyć, i to pod osłoną KK?
2 dni temu / Rys
 
Szymek prawo jest regulowane w kwestii smogu w mastach, jednak nic sie nie dzieje w kwestii ochrony zycia tych najmniejszych.
6 dni temu / Erty
 
posiadanie rozsądku i umiaru w dzisiejszych czasach to rzadki luksus. heh... :(
7 dni temu / AHA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.