DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Szykujemy sobie kryzys gospodarczy. Ekspert o panicznych reakcjach groźniejszych od pandemii

Szykujemy sobie kryzys gospodarczy. Ekspert o panicznych reakcjach groźniejszych od pandemii
źródło: pixabay.com
#KORONAWIRUS    #EPIDEMIA    #PANDEMIA    #COVID-19    #GOSPODARKA    #KRACH    #EKONOMIA    #KOSZTY    #ZDROWIE    #MILEWSKI

Sposób w jaki świat zareagował na epidemię koronawirusa nie ma precedensu. Liczne państwa postanowiły poświęcić swoją gospodarkę, zdaje się nie oceniając, czy przedsięwzięte środki są współmierne do zagrożenia.

 

Jak zauważył w rozmowie z dorzeczy.pl lek. Jerzy Milewski, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, koronawirus to nie tylko zagrożenie infekcją, ale nade wszystko paniką, która może wywołać niebezpieczne skutki. „W tym momencie nie wiemy, czy groźniejszy jest koronawirus, czy wirus lęku, który prowadzi do chaosu w systemie opieki zdrowotnej oraz w naszym państwie. Nie patrzmy jedynie na wirusologiczną stronę. Spójrzmy także na gospodarkę” – podkreślił.

 

Ekspert wskazał na ogromne straty dla gospodarki związane z przyjętym – także w Polsce – postepowaniem „antywirusowym”. Narodowa izolacja to ekonomiczna zapaść dla firm i utrata miejsc pracy. Tymczasem wirusolodzy wskazują, że zainfekujemy niemal wszyscy – to tylko kwestia czasu. I ten czas - „kupuje” nam minister zdrowia Łukasz Szumowski – o czym sam niejednokrotnie mówił. Pozostaje pytanie o cenę.

 

Milewski nie ukrywał, że infekują się wszyscy. Nie mamy jednak informacji „czy osoby, o których mówi się, że zmarły wskutek koronawirusa rzeczywiście odeszły w wyniku powikłań od wirusa. Przekazywane są informacje, że umarł pacjent wśród zakażonych nowym koronawirusem. Pytanie, co to znaczy?” – zauważył. Brakuje rzetelnych danych, a społeczeństwo zostało przestraszone wizją pandemii i owa atmosfera niepewności jest podtrzymywana.

 

Lekarz podważył sens kwarantanny. Jego zdaniem, nie jest to sposób walki z koronawirusem, który mimo podejmowanych środków „zostanie z nami na długo”. A nie da się na w dłuższej perspektywie funkcjonować na obecnych zasadach. Milewski stawia więc tezę, że obecne metody nie mają szans na efektywność z punktu widzenia zahamowania transmisji wirusa, ale będą „efektywne, jeśli chodzi o wielkie szkody gospodarcze”.

 

W rozmowie z radiem Wnet Milewski zauważył, że obecna metoda byłaby skuteczna przy założeniu zachowania bezwzględnej izolacji zakończonej zaszczepieniem całego społeczeństwa skuteczną szczepionką na wirusa. To jednak utopia. Lekarz wskazał na inne rozwiązanie: należy skończyć z powszechną kwarantanną i przywrócić społeczeństwo do normalnego funkcjonowania. Jak powiedział, problemem nie jest sama infekcja, ale jak ją będziemy przechodzić. A już wiadomo, że osoby zdrowe przechodzą chorobę bezobjawowo lub łagodnie. Narażone są osoby z innymi schorzeniami, starsze i działania ochronne winny być nakierowane właśnie na tę wydzieloną grupę. Inaczej skutki gospodarcze będą znacznie wyższe niż pandemii koronawirusa.

 

Źródło: dorzeczy.pl, Radio Wnet

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-03-27 12:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taka mała uwaga merytoryczna: infekować się można bakteryjnie. Wirusy powodują zakażenie
8 miesięcy temu / Biniu
 
Jak padnie mały i średni biznes rząd zacznie zwalniać urzędników. Może to dobrze.
8 miesięcy temu / adela
 
Słuszny głos, szkoda, że będzie całkowicie zignorowany.
8 miesięcy temu / Mat
 
Bankster Morawiecki i "Bezgotówkowe" zadowoleni. Wyciąganą Polakom spod materaców wszystko co tam pochwali.
8 miesięcy temu / sob
 
Pan Jerzy Milewski ma całkowitą rację. To co robi rząd skończy się katastrofą a co za tym idzie falą samobójstw, chorób, itp. Ludzie bankrutują - i tego władzy nie darują przy najbliższych wyborach.
8 miesięcy temu / marek
 
@ Polka. Tak, specjalnie aby zepsuć święta katolikom w Polsce w Chinach wypuszczono z laboratorium wirus którym zainfekował się cały świat i który wywoła kryzys gospodarczy. Wytrzeźwiej lepiej i nie pisz głupot
8 miesięcy temu / No i wszystko j
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.