DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Szydło zaskakuje mówiąc o Angeli Merkel: jest bardzo pragmatycznym i rozsądnym politykiem

Szydło zaskakuje mówiąc o Angeli Merkel: jest bardzo pragmatycznym i rozsądnym politykiem
REUTERS/Kacper Pempel /Forum

- Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest bardzo pragmatycznym i rozsądnym politykiem. Na pewno, jeżeli chodzi o stabilizację sytuacji, to jest to polityk, który jest korzystniejszym partnerem niż polityk populista czy polityk nastawiony zupełnie w sposób bardzo negatywny do swojego otoczenia – powiedziała na antenie radia RMF FM premier Beata Szydło.

 

Szefowa polskiego rządu podkreśliła, że Rzeczpospolita od objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość nie jest już państwem „bezkrytycznie przyjmującym wszystko to, czego oczekują inni”, ale partnerem do rozmów i rozwiązywania problemów, z jakimi zmaga się UE.

 

Prowadzący rozmowę zapytał również Beatę Szydło o zapowiedzianą przed wyborami przez partię Jarosława Kaczyńskiego likwidację gabinetów politycznych w administracji publicznej oraz o to, dlaczego obietnica ta jeszcze nie została spełniona, mimo że minęły już prawie dwa lata od powołania rządu.

 

- Gabinety polityczne w rządzie PiS nie są rozbudowane; u mnie gabinet polityczny liczy naprawdę niewiele osób. Natomiast to, że szukamy oszczędności w administracji, to fakt i będziemy wprowadzali i takie rozwiązania, które te oszczędności mają nam dać - odpowiedziała premier. Dodała, że obecnie dyskusja na temat likwidacji gabinetów politycznych to temat, na którym opinia publiczna nie powinna się koncentrować, ponieważ stanowią one część całej administracji. Ewentualna decyzja w tej sprawie zapadnie po odpowiednim ocenieniu jak wszyscy urzędnicy wywiązują się ze swoich obowiązków i czy robią to skutecznie.

 

- Doceniam pracę urzędników i administracji, bo to jest naprawdę ciężka praca, natomiast jeżeli dzisiaj miałabym ją oceniać, to przede wszystkim to właśnie biorę pod uwagę. Dlatego w KPRM powstała komórka, która zajmuje się oceną administracji, która podlega pani minister Beacie Kempie po to, byśmy koncentrowali się na tym, czy urzędnicy są skuteczni i czy pracują dla ludzi i służą ludziom - powiedziała Beata Szydło.

 

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2017-09-08 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Merkel nie jest pragmatycznym politykiem tylko lewackim debilem który zniszczył Niemcy a teraz niszczy Europę właśnie Niemcy otworzyli nowy szlak przerzutu nachodźców Morze Czarne Rumunia przechwyciła dwie zardzewiałe łajby nachodźców z Turcji którzy trafią przez Ukrainę do Polski jest to niemiecka zemsta za nie przyjmowanie przez Polskę nachodźców i domaganie się od państwa Niemieckiego reparacji Polski za II wojnę światową ,
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
bardzo dobrze powiedziala, nie ze wzgledu, ze jest to prawda ale, ze taka zdrowo rozsadkowa opinia przyda sie do dalszych rozmow. Tacy wladcy jak Erdogan , kiedy chca cos osiagnac i pieprza wszystkie rozmowy z przeciwnikiem, to zbluzgaja go epitetami bliskimi prawdy i prowadza swoja polityke dalej. W naszym przypadku musimy jednoczesnie pokazywac zeby, warczec, usmiechac sie i wyciagac reke na powitanie i to jest sztuka prawdziwej dyplomacji.
ponad 2 lata temu / adam
 
widzicie drogie "media publiczne" nie interesujcie się w tej chwili tą sprawą. Oto wskazówka Pani Premier
ponad 2 lata temu / obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.