DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Szydło rozmawiała z Macronem. „Odniosłam wrażenie, że zależy mu na dobrych relacjach z Polską”

Szydło rozmawiała z Macronem. „Odniosłam wrażenie, że zależy mu na dobrych relacjach z Polską”
REUTERS/Emmanuel Dunand/Pool

Podczas dwudniowego szczytu państw Rady Europejskiej, premier Beata Szydło spotkała się z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem. Szefowa rządu przyznała, ze rozmowy odbyły się na prośbę strony polskiej, a podczas samego spotkania Macron sprawiał wrażenie, że „zależy mu na dobrych relacjach”.


Spotkanie pomiędzy premier Beatą Szydło a prezydentem Emmanuelem Macronem było elementem rozmów pomiędzy stroną francuską a liderami Grupy Wyszehradzkiej, którzy uczestniczyli w szczycie państw Rady Europejskiej w Brukseli. Sam prezydent Francji spóźnił się na spotkanie, a politolodzy upatrują w tym geście chęć „utarcia nosa” nieposłusznym politykom z Europy środkowowschodniej. Czeskie media poinformowały nawet, że Polska sondowała możliwość odwołania spotkania z Macronem ze względu na spóźnienie. Przedstawiciele polskiej delegacji jednak zdementowali te informacje.


– To spotkanie się odbyło i to było dobre spotkanie, na którym rozmawialiśmy z prezydentem Macronem o różnych kwestiach. Koncentrowaliśmy się na wspólnym rynku, na kwestiach dotyczących protekcjonizmu, a także związanych z polityką, która jest prowadzona na rynku pracy. Rozmawialiśmy o dyrektywie o delegowanych pracownikach. Wymieniliśmy się również uwagami na temat funkcjonowania Unii Europejskiej – relacjonowała przebieg rozmowy premier Beata Szydło. Dodała również, że wolą obu stron jest prowadzenie stałego dialogu i ponowne spotkania.


– Przede wszystkim umówiliśmy się na dalsze spotkania i konsultacje. Taka wola jest zarówno ze strony prezydenta Macrona, jak i Grupy Wyszehradzkiej, by rozmawiać na tematy, które omawiane są także na forum UE – tłumaczyła szefowa rządu. Dodała również, że w jej opinii Emmanuel Macron chce dobrych relacji. – Odniosłam wrażenie, że zależy mu na dobrych relacjach z Polską – powiedziała.


Premier Beata Szydło zwróciła również uwagę na korzyści płynące ze spotkania, które zauważa w kontekście polityki bilateralnej. Podkreśliła, że Polska różni się w wielu sprawach od polityki proponowanej przez Macrona, ale otwarcie na dialog i poszukiwanie konsensusu ma być dobrym prognostykiem na przyszłość.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

DATA: 2017-06-23 18:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dostałem do przekazania: "Towariszcz' Michu! Niniejszym otrzymujecie partyjne ostrzeżenie. Twój idol z Watykanu wzywa do przyjmowania biednych uchodźców. Cała postępowa Jewropa jak kania dżdżu czeka na to. Uświadomieni szeregowi towarzysze ze Szwecji udostępniają siebie całych (w tym ciało) na potrzeby twoich towarzyszy nachodźców. Czasy się zmieniają i trzeba być postępowym, dostosowywać się do nich, a nie szukać jakiś kałmuckich usprawiedliwień. Towariszcz' Michu - do szeregu i wystawić się, albo pomyślimy, że jesteście egoistycznym (może nawet imperialnym) zaplutym karłem reakcji i ekstremizmu tudzież polskiej pobożności (a tego byście nie chcieli, oj byście nie chcieli), który nie widzi dalej niż koniec własnego nosa. Albo zwykłym ograniczonym egoistą. Przyjdziemy po was Misza i uświadomimy, poprawcie swoją linię. Podpisano: Egzekutywa."
ponad 3 lata temu / Stroke
 
Jeśli demoniczne NWO pod przewodem Merkel-Macron ma im się udać to rzeczywiście mógł być miły. Przez chwilę.
ponad 3 lata temu / tym
 
To taka muzułmańska Takkija ze strony macrona. Jak dla mnie ten klient jest zwykłą ....... !!!
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
pani premier to albo dyplamacja w wypowiedzi albo wielka pani naiwnosc...
ponad 3 lata temu / ehhhh
 
Po kolejnym niesprawiedliwym ataku Macrona, pani premier powinna odwołać spotkanie, lub jeśli do niego doszło wyrazić głęboki sprzeciw. Trzeba przygotować się na wspólny front niemicko francuski w celu atakowania Polski i próby kolokwialnie mówiąc wciskania nam emigrantów.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
I gdyby ktoś miał wątpliwości, że polityka to bagno... . Plują człowiekowi w twarz, a on szuka konsensusu. W końcu zgodzi się, że to deszcz i obwieści sukces. (problem w tym, że chce się czy nie, to na arenie międzynarodowej premier jest moim reprezentantem)
ponad 3 lata temu / Stroke
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.