DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Szydło nie opublikuje orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. „Nie mogę łamać konstytucji”

Szydło nie opublikuje orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. „Nie mogę łamać konstytucji”
fot. Krystian Maj / Forum

Premier Beata Szydło poinformowała, iż rząd nie opublikuje wyroku, jaki Trybunał Konstytucyjny ma  wydać we własnej sprawie. Szefowa rządu wskazała na upolitycznienie sprawy Trybunału, twierdząc, iż decyzja TK nie będzie stanowiła orzeczenia „w myśl obowiązującego prawa”.

 

- Moim obowiązkiem jest publikowanie tych orzeczeń i dokumentów, które zostały podjęte na mocy obowiązującego prawa. Jutrzejszy komunikat, który przedstawią wybrani sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie będzie orzeczeniem w myśl obowiązującego prawa. W związku z czym nie mogę łamać konstytucji, nie mogę takiego dokumentu publikować – powiedziała Beata Szydło w odniesieniu do wyroku, jaki ma być jutro ogłoszony przez Trybunał Konstytucyjny.

 

Premier we wtorek na konferencji prasowej w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim skomentowała trwające obecnie badania przez dwunastu sędziów TK skarg na nową ustawę o Trybunale złożonych przez posłów opozycji.

 

Szefowa rządu zwróciła uwagę, iż trwające posiedzenie TK nie odbywa się w zgodzie z obowiązującą ustawą. - Trudno uznać, ażeby to było posiedzenie, którego rozstrzygnięcia będą w związku z tym wiążące, biorąc pod uwagę, że nie odbywa się ono na zasadach, jakie przewiduje w tej chwili ustawa – powiedziała.

 

- Z przykrością stwierdzam, że Trybunał Konstytucyjny, przynajmniej część sędziów, dokonuje pewnego aktu politycznego. W Polsce potrzebna jest w tej chwili zgoda i konsensus polityczny, żeby uspokoić sytuację z Trybunałem Konstytucyjnym – skomentowała.

 

Podobnie sprawę skomentował minister sprawiedliwości, od niedawna pełniący również funkcję prokuratora generalnego, Zbigniew Ziobro. - Sędziowie podejmując działania z niezrozumiałym pośpiechem przyczyniają się do pogłębiania kryzysu konstytucyjnego w Polsce – powiedział.

 

- Sędziowie, po pierwsze, oddalili mój wniosek o odroczenie rozstrzygania sprawy nowelizacji o Trybunale Konstytucyjnym. Po drugie, nie zaczekali na moją merytoryczną opinię, do której mam prawo, jako prokurator generalny. Po trzecie, co myślę najistotniejsze, zignorowali także stanowisko, w którym wskazałem, że nieformalne rozstrzyganie ws. ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z jednoczesnym pogwałceniem zapisów tej ustawy jest bezprawne, stanowi zachowanie sprzeczne z zasadą legalizmu i jest z góry nieskuteczne – dodał Ziobro.

 

 

Źródło: tvn24.pl

FO
DATA: 2016-03-08 17:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

na tym forum, walcząc przeciw pis ramię w ramię ze współtowarzyszami lewakami
ponad 2 lata temu / antykodowiec
 
A gdzie KODowcy podszywają się pod patriotyczną prawicę? Pod patriotów podszywa sie PiS, jedyna partia w Sejmie RP od niepamiętnych czasów, która wprost i jawnie odwołuje sie do wzorców i liderów PRL jako pozytywnych przykładów.
ponad 2 lata temu / Antykomunista
 
ojczyznę wolną od kodowców podszywających się pod patriotyczną prawicę - racz nam wrócic Panie
ponad 2 lata temu / antykodowiec
 
@Antykomunista Odstaw to co bierzesz, bo ci ewidentnie szkodzi.
ponad 2 lata temu / srf
 
Antykomunistą czyni sprzeciw wobec komunizmu. Dziś w Polsce partią skupiającą sentymenty do PRL i całkiem jawnie działającą w kierunku jego odbudowy jest PiS, czyli postkomuna czystej wody, podszywająca się pod patriotyczną prawicę.
ponad 2 lata temu / Antykomunista
 
"Nigdy z królami nie będziem w aliansach, nigdy przed mocą nie ugniemy szyi..." a niech straszą, POdli zdrajcy, a niech się rzucają, a niech się KODują jak sobie chcą, i tak nie wygrają!
ponad 2 lata temu / Aaaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.