DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Szydło: wsparcie rodzin nie to nie pomoc socjalna. Premier zapowiada nowy program mieszkaniowy

Szydło: wsparcie rodzin nie to nie pomoc socjalna. Premier zapowiada nowy program mieszkaniowy
Jakub Porzycki/FORUM
#RODZINA    #PREMIER    #MIESZKANIA    #SZYDŁO    #PROGRAM    #RODZINY    #500+    #MIESZKANIE PLUS

Czas skończyć z przekonaniem, że jeśli się pomaga rodzinom, to jest to pomoc o charakterze socjalnym. Rodzinom trzeba pomagać, by w ten sposób docenić ich trud i zaangażowanie w tworzenia ojczyzny - powiedziała w niedzielę premier RP Beata Szydło podczas panelu dyskusyjnego „Nowy rozdział polityki rodzinnej w Polsce” w ramach Tygodnia Rodziny. W jego ramach do soboty, 21 maja, w Grodzisku Mazowieckim odbywać się będą konferencje, warsztaty, panele, spotkania i inicjatywy promujące rodziny wielodzietne. W konferencji bierze również udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.


Premier Polski Beata Szydło powiedziała, że zależy jej na tym, by w Polsce zapanowała moda na rodzinę i moda ta była podparta projektami, jakie rodzinnie oferuje państwo. Beata Szydło zwróciła uwagę, że nie da się ustawach zapisać miłości i szczęścia rodzinnego, ale w ustawie można zapisać takie rozwiązania, która poprawią warunki rodzin i zachęcą młodych do zakładania rodzin oraz podejmowania trudu wychowania dzieci.

- To dzięki rodzinom buduje się przyszłość naszej rodziny – powiedziała Pani Premier. Wskazała, że rządowy program „Rodzina 500+”, który przychodzi z pomocą rodzinom, nie jest ostatnim, jaki rząd chce zaproponować.


Z czasem pojawiać się będą nowe programy. Trwają prace nad uruchomieniem programu „Mieszkanie +”.

- Czas skończyć z przekonaniem, że jeśli się pomaga rodzinom, to jest to pomoc o charakterze socjalnym. Rodzinom trzeba pomagać, by w ten sposób docenić ich trud i zaangażowanie w tworzenia ojczyzny. Jeśli nie bezie rodziny, nie będzie nas – powiedziała Beata Szydło.


Z okazji międzynarodowego dnia rodziny premier Szydło złożyła życzenia wszystkim polskim rodzinom. Podziękowała też za zaangażowanie i świadectwo rodzin zrzeszonych w Związku Dużych Rodzin. - Musimy robić wszystko, b rodziny czuły się w Polsce bezpiecznie – podkreśliła.


Joanna Krupska, inicjatorka Tygodnia Rodziny podkreśliła, że święto rodziny, to święto każdego z nas, bo każdy żyje w jakichś relacjach z innymi. Przypomniała, że rodziny wielodzietne ciągle spotykają się z negatywnym nastawieniem niektórych ludzi. - Duże rodziny postrzegane są jako patologie, a rodzice jako nieodpowiedzialni - powiedziała Krupska. Doceniła rządowy program "Rodzina 500+", który wychodzi na przeciw rodzinom wielodzietnym, które według badań są najbiedniejszą grupą społeczną.


Jako docenienie zaangażowania Beaty Szydło w wprowadzenie wspierającego rodziny wielodzietne programu „Rodzina 500+” Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” przekazał premier okolicznościową statuetkę, a uczestnicy konferencji uhonorowali ją owacją.


Konferencja „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” zainaugurowała Tydzień Rodziny odbywający się do 21 maja w Grodzisku Mazowieckim. Nad kondycją współczesnych rodzin dyskutowali m. in. premier Beata Szydło, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister Bartosz Marczuk, prezydent Gniezna Tomasz Budasz oraz prof. Rafał Antczak.


Tydzień Rodzin jest inicjatywą Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus" i gminy Grodzisk Mazowiecki. W jego ramach do soboty, 21 maja, w Grodzisku odbywać się będą konferencje, warsztaty, panele, spotkania i inicjatywy promujące rodziny wielodzietne. Patronat honorowy nad powstałą w 2013 roku inicjatywą sprawuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.KAI, kra
DATA: 2016-05-16 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja kocham wszystkich ludzi, nawet tych, którzy chcą minie okrasc. Chodzi tylko o to, że arbitralnie państwo zabiera i łaskawie decyduje komu coś z zabranych przemocą pieniędzy dac. Wiecie, że posłowie mają kwotę wolną od podatku dużo wyższą niż reszta społeczeństwa? (dot. to ich częsci dochodów). Itd. Polacy to nie żebracy ale dumny naród, który został stłamszony.
ponad 3 lata temu / do do Moniki i innych do:-)
 
nie licz ze ci ludzie przestana zionac nienawiscia. Oni za bardzo kochaja swoje pieniazki. Dlatego nienawidza bliznich bo obwiniaja ze przez nich maja pieniazkow tak malo
ponad 3 lata temu / do Miniki
 
Pan Andrzej dobrze napisał. Każda "pomoc" finansowa to socjalizm i to ten najgorszy, demoralizujący i rozleniwiający, a przez to odbierający człowiekowi wolność i prawo do decydowania o samym sobie. To mentalny bolszewizm i kłamstwo sprawiające, że człowiek wierzy, że państwo mu pomaga, a w rzeczywistości okrada w podatkach łamiąc siódme przykazanie Boże. To element ideologii cywilizacji śmierci jak to z socjalizmem i bolszewizmem bywa. Tak nie postępuje prawica, tylko skrajna lewica komunistyczna. Władza katolicka powinna wprowadzić pinochetyzm, czyli prawdziwy kapitalizm dyktatorski dając obywatelowi wolność działania w sferze gospodarki i obowiązek dostosowania się do kultury katolickiej. Wówczas naród jest autentycznie wolny. Czy doczekamy się takiej władzy?
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Co trzecia Polka w Anglii rodzi dziecko,którego ojcem jest Kurd, Pakistańczyk, Senegalczyk czy inny podobny. Z pewnością z miłości i z pewnością wychowają dzieci po katolicku.
ponad 3 lata temu / dodododo
 
Ludzie przestańcie zionąć zawiścią. Bardzo dobrze, że jest program 500 + i mam nadzieję, że będą inne programy, które pomogą ludziom. Mimo, że sama z nich nie korzystam jestem jak najbardziej za tym, żeby ludziom pomagać i wypłacać konkretne pieniądze jak w przypadku 500+, a nie jakieś bzdurne obniżanie podatków, których biedny na swojej skórze w żaden sposób nie odczuje.
ponad 3 lata temu / Minika
 
Jeśli uważasz że Polki rodzą dzieci w Anglii dla pieniędzy a nie z miłości do dzieci, to współczuję że w takim środowisku przebywasz. Państwo w podatkach nie kradnie, czy Chrystus zezwoliłby na kradzież w słowach: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara", czy św. Paweł zezwoliłby na kradzież w słowach: "Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć"?
ponad 3 lata temu / do do do obywatela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.