DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Szybka islamizacja Nadrenii Północnej–Westfalii. Procesowi sprzyja polityka Berlina

Szybka islamizacja Nadrenii Północnej–Westfalii. Procesowi sprzyja polityka Berlina
źródło: pixabay.com

W liczącej ok. 18 mln Nadrenii Północnej–Westfalii imigranci stanowią już blisko 1/6 mieszkańców. Ten najludniejszy i najsilniej uprzemysłowiony land Republiki Federalnej Niemiec szybko zmienia swój charakter, a polityka Berlina sprzyja postępującej islamizacji także tego landu.

 

Nadrenia Północna–Westfalia to największy pod względem liczby ludności land niemiecki. Przy powierzchni ponad 34 tys. km kw. i populacji rzędu 18 mln jest on większy od wielu państw europejskich. Silne uprzemysłowienie i zurbanizowanie regionu przyciągają nowych osadników, w większości spoza Niemiec. W 2019 roku w Nadrenii Północnej–Westfalii odnotowano obecność 2,7 mln obcokrajowców, spośród których większość to muzułmanie. Ich obecność zmienia charakter takich miast, mających swoją markę w Europie, jak Kolonia, Düsseldorf, Dortmund, Essen, Duisburg, Bochum, Bielefeld czy wcześniejsza stolica RFN – Bonn. Tendencja wzrostu liczby imigrantów wśród ogółu mieszkańców Nadrenii Północnej–Westfalii utrzymuje się co najmniej od dekady. Symbolem islamizacji regionu było otwarcie w 2018 roku w Kolonii (największym mieście Nadrenii Północnej–Westfalii) Centralnego Meczetu (Zentralmoschee Köln, tur. Merkez-Cami), który na powierzchni 4,5 tys. m kw. jest w stanie przyjąć jednorazowo od 2 do 4 tys. wiernych.

 

Według Centralnego Rejestru Cudzoziemców prowadzonego przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców jeszcze w 2010 r. w Nadrenii Północnej-Westfalii zarejestrowano 1,8 miliona cudzoziemców, co oznacza przyrost imigrantów do końca 2019 rok o prawie milion nowych osób. Według danych federalnych, większość cudzoziemców w tym landzie to Turcy (492 tys.), Syryjczycy (226 tys.), Polacy (221 tys.), Włosi (143 tys.) i Rumuni (138 tys.).

 

Muzułmańscy przybysze dominują wśród obcokrajowców nie tylko w tym landzie. Szacuje się, że obecnie populacja ludności muzułmańskiej w całych Niemczech przekroczyła liczbę 5 mln osób. Ostatnio władze landu zadeklarowały – mimo trwania pandemii koronawirusa – gotowość przyjęcia kolejnych muzułmańskich imigrantów z Azji, którzy obecnie czekają na wyjazd z greckich wysp do bogatszych państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Źródło: Prvni Zpravy.cz, RP-online.de, Aachener Zeitung.de

Jan Bereza


DATA: 2020-04-21 08:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po lekturze tego artykułu wyciągam inny wniosek, mianowicie taki, że Republika Federalna Niemiec jest widocznie państwem na tyle atrakcyjny, że ludzie z wielu stron świata walą tam drzwiami i oknami byłem, widziałem, pracowałem tam, podczas gdy nieszczęsny nasz kraj jest na tyle biedny i zacofany, że nikt - poza przybyszami z Ukrainy - nie chce tutaj przyjeżdżać. Zaraz usłyszę, że to dobrze.
8 miesięcy temu / JayT
 
Kraj, ktory nie dba o swoich obywateli, stawiajac dzika szarancze ponad praujacymi i placacymi podatki obywatelami jest skazany na upadek!!! Niemcy to wlasnie dzieki polityce pseudo chrzescijanskich bandytow, degeneratow i zboczencow, doprowadzili do upadku wlasnego spoleczenstwa!!! Wiekszosc niemcow zyjacych wlasnie w NRW nadrenii i westfalii to upadle i doszczetnie zemoralizowani ludzie. Towarzystwo oglupiale dobrobytem i propagada medialna. Partie takie wlasnie jak CDU i CSU doprowadzoly w czasach swojego rzadzenia do moralnego upadku niszczac rodzine, kosciol wartosci narodowe i nie chodzi o te wartosci z czasow hitleryzmu!!! Teraz ludzie na zachodzie niemiec zglupieli doszczetnie, zyja kompletnie oderwani od swiata realnego, dlatego nie sa w stanie dostrzec zbizajacej sie zaglady i niebezpieczenstwa. Oni nie potrafia rozpoznac dobra od zla, bo zyja zyciem wirtualnym krecacym sie wokol konsumpcji i zabawy bez wzgledu na wiek, ich stan, wyksztalcenieczybogactwo
8 miesięcy temu / okirex
 
Nie trzeba pisać "land". Po polsku mówimy "kraj", "kraj związkowy".
8 miesięcy temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.