DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Szwedzki „uczony”: jedzenie ludzkiego mięsa uratuje Ziemię przed „zmianami klimatu”

Szwedzki „uczony”: jedzenie ludzkiego mięsa uratuje Ziemię przed „zmianami klimatu”
fot. publicdomainpictures.net

Prof. Magnus Söderlund zasugerował podczas konferencji na temat żywienia połączonej z targami żywności, że konieczne może być zwrócenie się ku kanibalizmowi i zjadanie ludzkiego mięsa, aby uratować planetę przed zmianami klimatycznymi.

 

Słowa te padły podczas dwudniowej konferencji na temat żywnościowej przyszłości – Gastro Summit – w Sztokholmie, która odbywała się w dniach od 3 do 4 września i była reklamowana jako „nowy szczyt gastronomiczny z naciskiem na zrównoważony rozwój, innowacje i zdrowie”. To „dynamiczna platforma do prezentacji i dyskusji na temat trendów, ruchów i zmian społecznych, które wpłyną na branżę HoReCa” – czytamy na stronie organizatora.

 

W przemówieniu zatytułowanym: „Czy możesz sobie wyobrazić jedzenie ludzkiego ciała?”, behawiorysta i specjalista od marketingu z „Handelshögskolan” opowiada się za przełamaniem pradawnych tabu przeciwko bezczeszczeniu zwłok człowieka i za jedzeniem ludzkiego mięsa.

 

Söderlund oskarżył „konserwatystów”, którzy wzbraniają się przed zjadaniem zmarłych krewnych, że nie chcą ratować planety. Tłumaczył, że przekonanie ludzi do kanibalizmu będzie wymagało czasu, ale już można ten „pomysł” stopniowo „sprzedawać”, najpierw przekonując ludzi do skosztowania ludzkich zwłok. Mówił o „degustacji” ludzkiego mięsa.

 

Szwedzki uczony pytał: - Czy jesteśmy ludźmi zbyt samolubnymi, aby żyć w sposób zrównoważony?

 

Konferencja Gastro Summit reklamowała się jako miejsce, w którym zadawane są pytania:  „Czy kanibalizm jest sposobem na zrównoważony rozwój żywności w przyszłości? Czy pokolenie Z ma odpowiedzi na nasze wyzwania żywieniowe? Czy można skłonić konsumentów do podjęcia właściwych decyzji? Podczas GastroSummit otrzymasz odpowiedzi na te pytania, a także zapoznasz się z najnowszymi odkryciami naukowymi i poznasz wiodących ekspertów” – czytamy.

 

W swoim wystąpieniu Söderlund pytał publiczność, ile osób byłoby otwartych na „pomysł” zjadania ludzkiego mięsa. Ocenił później, że 8 procent uczestników jego prelekcji stwierdziło, iż byłoby otwartych na taką „próbę”. Zapytany, czy sam żywiłby się ludzkim mięsem, przyznał, że przynajmniej jest otwarty, by go skosztować.  

 

Profesor Magnus Soderlund kieruje Centrum Marketingu w Stockholm School of Economics. Swoją kontrowersyjną propozycję przedstawił nie tylko podczas szczytu w Sztokholmie, ale także w szwedzkiej telewizji TV4, argumentując, że jedzenie ludzkiego mięsa może być „zrównoważoną alternatywą dla mięsa lub nabiału”.

 

Tłumaczył, że ma na myśli ciało ludzi, którzy już nie żyją. Nie opowiada się za zabijaniem nawzajem. W rozmowie ze szwedzką prezenterką zaznaczył, że ludzi można „oszukać”, by podjęli właściwą decyzję, otwierając się na „degustację” ludzkiego mięsa.

 

Źródło: climatedopote.com, voiceofeurope.com, theweek.co.uk

AS


DATA: 2019-09-11 13:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ja uważam, że jest to dobry pomysł, ale może dajmy nasze mięso zwierzętą, bo my jako ludzie nie powinniśmy sami siebie jeść
5 miesięcy temu / jatamlatam
 
Rany, jakie to chore! I nikt nie wyszedł z sali podczas tego "wykładu" ?
8 miesięcy temu / Wega
 
Skąd tym pseudo- profesorom biorą się te chore pomysły. Może koleś naćpał się jakiegoś syfu i teraz wymyśla dziwne brednie.
8 miesięcy temu / xman
 
To życzę mu smacznego, tylko za mnie niech się nie bierze bo jestem żylasta
10 miesięcy temu / Paskuda
 
Jak tak się domaga, żeby kosztować ludzkie mięso, to może jego pierwszego na talerz ????... Dla mnie osobiście, to jest szok...a z drugiej strony się nie dziwię od kazirodztwa do kanibalizmu.. Do nich to pasuje...
10 miesięcy temu / Viv
 
Uczony lewak o chorobie kuru nie slyszal
11 miesięcy temu / Az1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.