DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Szwedzka gmina zabroniła urzędnikom modlitwy. Poszło o utrudnianie pracy

Szwedzka gmina zabroniła urzędnikom modlitwy. Poszło o utrudnianie pracy
źródło: pixabay.com
#WIARA    #RELIGIA    #PRACA    #SZWECJA    #MODLITWA    #ZAKAZ

Gmina Bromolla w Szwecji wprowadziła zakaz modlenia się w godzinach pracy.  Modlitwy zabroniono miejskim urzędnikom oraz pracownikom gminnych przedsiębiorstw.

 

Zakaz modlitwy w jednostkach samorządu przegłosowano podczas sesji rady w formie  uchwały. Autorem uchwały jest Eric Berntsson, przewodniczący rady szwedzkiej gminy Bromolla w dystrykcie Skania. Należy on do liberalnej partii Szwedzcy Demokraci. „Dzięki zakazowi, osoby modlące się w miejscu pracy, przestaną utrudniać pozostałym pracownikom wykonywania obowiązków” – uzasadniał przyjęcie uchwały  Berntsson. Twierdzi on również, że zakaz modlitwy wprowadzono, aby nie „denerwować” pracowników, którzy nie tolerują manifestacji wiary czynionej przez inne osoby.

 

Uchwała zabrania modlitwy wyznawcom wszystkich religii. Nie precyzuje jednak jaki akt wiary należy uznać za modlitwę, a który nie. W przyjętej uchwale nie podano też jaki rodzaj kary zostanie wymierzony osobom, łamiącej zakaz oddawania czci Bogu. Nie wiadomo jeszcze czy uchwała nie zostanie zaskarżona do sądu administracyjnego, gdyż szwedzki kodeks pracy, pozwala zabronić modlitwy w miejscu pracy jedynie w przypadku, kiedy praktyki religijne całkowicie uniemożliwiają wykonywanie obowiązków.

 

Źródło: radioszczecin.pl

AB


DATA: 2019-06-13 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Second Kamera monitorująca obywateli połączona ze sztuczną inteligencją wyłapie modlitwę wewnętrzną - i odpowiednio zapunktuje w systemie podobnym do chińskiego. Nie ujdzie uwadze żaden akt strzelisty. Po twarzy i gestach wiele bowiem widać, nie potrzebny nawet rezonans magnetyczny.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Trzeba wejść do izdebki i mówić do Ojca, który jest w niebie, a Który wszystko słyszy. Nie trzeba się pokazywać, ani mówić do obrazu. Tak mówi Słowo Boże.
ponad 1 rok temu / Second
 
Do MKs No raczej w to nie wierzę ,pewnie w aneksie do zarządzenia właśnie ta grupa będzie mogła uprawiać praktyki religijne dalej .Raczej to chrześcijanie będą mieli zakaz noszenia medalików,przeżegnania się przed pracą itd.
ponad 1 rok temu / gość
 
Pewnie chodzi o wyznawców tej religii, która nakłada obowiązek modlitwy o określonych porach w ciągu dnia.
ponad 1 rok temu / MKs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.