DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Szwedzka droga w pandemii tą właściwą? Tak twierdzi naczelny epidemiolog kraju

Szwedzka droga w pandemii tą właściwą? Tak twierdzi naczelny epidemiolog kraju
fot. Stina Stjernkvist / TT newsagency

W Szwecji epidemia koronawirusa cofa się, w przeciwieństwie do reszty świata, gdzie niepokojąco rośnie liczba zakażeń – twierdzi dr Anders Tegnell, naczelny epidemiolog kraju. Skandynawski kraj przyjął odmienną taktykę w walce z koronawirusem niż inne państwa, nie ogłaszając powszechnego lockdownu i wydając rozporządzenia jedynie w formie zaleceń.

 

Zdaniem Tagnella, w Szwecji bardzo szybko spada liczba zgonów, nowych przypadków zakażeń, a ciężko chorzy to już niewielka grupa pacjentów. Łączny bilans przypadków śmiertelnych zaliczonych do ofiar koronawirusa to 5702. W najgorszym okresie - na przełomie kwietnia i maja - średnio dziennie umierało nawet 70-80 osób. Podczas ostatniej doby „z powodu koronawirusa” zmarły 2 osoby.

 

Ogółem liczba infekcji wyniosła w Szwecji blisko 80 tys. Jeżeli obecny trend spadkowy się utrzyma, to Szwedzi będą wkrótce mogli swobodnie podróżować – przekonuje Tegnell. Dania i Norwegia otworzyły granice dla mieszkańców niektórych regionów Szwecji, a w Sztokholmie – najbardziej dotkniętym pandemią - do normalnego trybu wraca komunikacja miejska. We wtorek przywrócono kontrole biletów.

 

Od początku Szwecja nastawiona była na wykształcenie tzw. odporności zbiorowej. Tym samym obrała zupełnie inną drogę niż inne państwa. Skandynawski kraj nie wygasił gospodarki, życia towarzyskiego, nie zakazał całkowicie zgromadzeń publicznych. Wytyczne rządu miały charakter zaleceń, a nie obowiązkowych obostrzeń. Główny epidemiolog kraju twierdzi, że ludzie, którzy przeszli zakażenie, prawdopodobnie będą odporni przez co najmniej sześć miesięcy, niezależnie od tego, czy wytworzyły im się przeciwciała, czy nie.

 

W nowych wytycznych opublikowanych we wtorek, szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego stwierdziła, że ​​kontakt z osobami z grup wysokiego ryzyka jest teraz uważany za bezpieczny dla osób, które zostały zakażone.

 

Źródło: dorzeczy.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-29 12:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie, zrozumcie to wreszcie!! Ludzie nie umierają na koronawirusa, to koronawirus dopisuje się jako przyczynę umierającym! I właśnie to polscy lekarze robią to stosunkowo rzadko w porównaniu do lekarzy z innych krajów. Ani przebieg wystąpień będących bezpośrednią przyczyną zgonów, ani też jakakolwiek sekcja zwłok nie udowodniły oddziaływania tego wirusa na którykolwiek podstawowy narząd, nawet na płuca. Od samego kaszlu przez 10 dni płuca nie wysiądą u zdrowego człowieka, one mogą wysiąść u kogoś z trwałymi schorzeniami lub nagłymi wystąpieniami typu odma. Wiem, o czym piszę i dlatego proszę: sprawdzajcie to u lekarzy. I przyciszcie telewizory, bo stamtąd rzadko płynie wiedza medyczna.
1 miesiąc temu / jestem-lekarzem
 
Włosi "się pozarażali" i co? Ci pensjonariusze DPSów chodzili na dyskoteki i do restauracji się pozarażali czy jak? Bo wysoka śmiertelność we Włoszech dotyczyła praktycznie tylko zamkniętych zakładów w których ze strachu nie zapewniono ludziom podstawowej opieki. Cała reszta jest tak samo zdrowa jak przedtem.
1 miesiąc temu / Wojtek
 
Zaprogramowane ludobójstwo za pomocą procedur medycznych, w tym respiratorów, pod przykrywką Covid-19. Dr. Bacco opowiada: ?Widziałem podstawy płuc pacjentów podczas autopsji: były całkowicie spalone, ponieważ czysty tlen pompowany pod pewnym ciśnieniem powodował autentyczne oparzenia. Następnie pojawiała się zakrzepica zatorowa, ponieważ tlen nie krążył, jako że płuca były niedrożne?.Lekarze ? dodaje Bacco ? postępując zgodnie z wytycznymi rządu, stosowali całkowicie błędny protokół: ?To było jak leczenie cukrzycy cukrem?.
1 miesiąc temu / zzz
 
Do Bolo: covida nie ma.
1 miesiąc temu / Zuza
 
@m Nie bardzo. Szwedzki naczelny epidemiolog tak postanowił, bo Szwecja ma dużo mniejszą gęstość zaludnienia niż Polska, a większość stanowią gospodarstwa jednoosobowe. @Janusz Bo tam jest masa ludzi starszych, którzy częściej umierają na koronawirusa. Poza tym Włosi się bawili, chodzili do restauracji i się pozarażali. @bjs Polski nie stać na drugi lockdown. Choćby było Bergamo to się nie zamkną.
1 miesiąc temu / trooper
 
@Bolo, a czy chrześcijanin może popierać nieuzasadnione zamykanie ludzi w domach, zakazywanie fryzjerom i i wielu innym grupom pracy zarobkowej, odcięcie ludzi od pomocy lekarskiej? Więcej ludzi w Polsce umrze z powodu nieleczonych chorób serca, nowotworów, cukrzycy, albo popełni samobójstwo z powodu kryzysu niż umrze na covid. Już nie wspominając o ludziach, którzy właśnie teraz umierają z głodu w Peru czy krajach afrykańskich.
1 miesiąc temu / Janusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.