DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Szwedzka „biskup” - lesbijka chce zdejmować krzyże ze świątyń. By nie urazić muzułmanów

Szwedzka „biskup” - lesbijka chce zdejmować krzyże ze świątyń. By nie urazić muzułmanów
Johan Fredriksson [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Eva Brunne, szwedzka lesbijka pełniąca funkcję „biskupa” Sztokholmu, zszokowała innych postępowych „duchownych” z kraju trzech koron. 61-letna "kapłanka" zaproponowała, by w jej diecezji usunąć krzyże i zastąpić je… drogowskazami na Mekkę. Ma być to ukłon wobec islamskich imigrantów.

 

Sztokholmska „biskup” z "Kościoła" Szwecji żyje w homoukładzie i wraz ze swoją konkubiną wychowuje chłopca. Jej konfesja jest największym wyznaniem w kraju trzech koron oraz największym Kościołem ewangelicko-luterańskim na świecie.

 

Pastorka ze stolicy kraju zszokowała nawet najbardziej liberalnych szwedzkich protestantów. Zdaniem Evy Brunne ze świątyń w jej diecezji powinny zniknąć znaki krzyża. W miejsce symbolu śmierci Pana Jezusa „biskup” proponuje umieścić w „kościołach” drogowskazy do Mekki. Kapłanka chce w ten sposób okazać swoją gościnność wobec muzułmanów, którzy chcieliby… pomodlić się w luterańskich zborach. Brunne poszła dalej i nazwała islamskich imigrantów „aniołami”.

 

Stanowisko sztokholmskiej "kapłanki" spotkało się z oporem innych pastorów Kościoła Szwecji, także z diecezji zarządzanej przez Brunne. Patrik Pettersson określił jej propozycję mianem „teologicznie bezmyślnej”.

 

Pani „biskup” Eva Brunne powinna iść o krok dalej i w ramach tolerancji przejść na islam.

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

DATA: 2015-10-06 11:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

''Pani ?biskup? Eva Brunne powinna iść o krok dalej i w ramach tolerancji przejść na islam.'' Nie ma to jak ostatnie zdanie artykułu jest takie same jak twoja konkluzja w trakcie czytania. :D Dodałabym tylko żeby w ramach tolerancji przerobić kościoły na mekki.
ponad 2 lata temu / Ona
 
Tylko lwa i pułk kozaków dońskich.
ponad 3 lata temu / Leo
 
Trooper, właśnie protestanci doświadczyli tego do czego prowadzi stawianie ludzkiego umysłu ponad objawioną przez Boga prawdą, którą katolicy przyjmują z pokorą. Protestanci niby mają swoją zasadę "tylko Pismo", czyli pozornie powinni być jednolici. Ale w praktyce okazuje się że interpretują Biblię po swojemu, a wskutek tego jeden dochodzi do wniosku np. że czyny homoseksualne to dobro, a drugi że to zło. Zresztą, mnogość odłamów protestantyzmu tylko potwierdza że stawianie na umysł ludzki nie jest dobrą drogą do poznania Prawdy. I oby przykład protestantów był przestrogą dla "katolików"-modernistów.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@ Czytaś. Ja go nie usprawiedliwiam.Nie wiem czy był zbójem i mordercą. Ja go nie usprawiedliwiam. W mojej opinii wydaje mi się, że tego by nie chciał. ALE OCZYWIŚCIE MOGĘ SIĘ MYLIĆ. @Rozczarowany Luter nie przewidział, że będą "homoseksualne małżeństwa" i taka dowolność interpretacji Pisma Św. Nie przewidział skutków swojej postawy. TAK MI SIĘ WYDAJE. Ciekawe co na to pewien inny szwedzki pastor co na podstawie biblijnych cytatów dowodził, że homoseksualizm to zło i ,że przez niego Bóg może zesłać kary ( Został za to oskarżony o mowę nienawiści)? mm1992 +++
ponad 4 lata temu / trooper
 
To jeszcze biskupka, czy już imamka?
ponad 4 lata temu / mm1992
 
haha w kościołach zamiast drogi krzyżowej będzie teraz droga na mekkę! Niech mi kto powie, czy muslimy w szwecji chodzą do kościoła żeby zobaczyć gdzie jest mekka, czy też szwedom juz dokumentnie odje..chało? Jak czytam że w Szwecji Biskupem jest lesbijka, to naprawdę wcale mi ich nie żal...
ponad 4 lata temu / Bolek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.