DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Szwedzi szokują swą deklaracją: Potrzebujemy większej liczby imigrantów

Szwedzi szokują swą deklaracją: Potrzebujemy większej liczby imigrantów
pixabay.com/CC0 Public Domain/Unif

Jak informuje agencja Reuters, władze Szwecji zadeklarowały, że na skutek starzejącego się społeczeństwa i niskiego przyrostu naturalnego, Szwedzi potrzebują jeszcze większej ilości imigrantów, aby utrzymać na stabilnym poziomie system opieki społecznej. - Szwecja potrzebuje więcej rąk do pracy z zagranicy, żeby utrzymać swój system opieki społecznej i zapewnić opiekę starzejącemu się społeczeństwu – powiedział w rozmowie z Reuters Hakan Gustavsson, szef działu prognoz Publicznej Agencji Zatrudnienia.


W związku ze starzejącym się społeczeństwem, niskim przyrostem naturalnym, a zarazem fatalną prognozą dotyczącą przyszłości systemu opieki społecznej, Szwedzi zadeklarowali, że potrzebują jeszcze większej ilości imigrantów. Deklaracje złożył Hakan Gustavsson, ważny urzędnik Publicznej Agencji Zatrudnienia, który wskazał, że napływ imigrantów pozwoli na utrzymanie systemu świadczeń na stabilnym poziomie.


- Władze są zaniepokojone, bo jeśli do Szwecji nie przeniesie się znacząca liczba migrantów, to za kilka lat pojawią się poważne problemy na rynku pracy. Napływ siły roboczej z zagranicy złagodził niedobory, które jednak nadal mamy – dodał Gustavsson. Podkreślił, że w związku z niską liczbą dzietności, Szwecja jest w stanie przyjąć rocznie nawet ponad 60 tys. imigrantów. Pozwoli to na utrzymanie równowagi pomiędzy pracującymi zawodowo, a emerytami.


Szwedzi informują, że w ubiegłym roku wniosek o azyl złożyło w urzędach 163 tys. osób, co stanowi europejski rekord. Zdaniem Hakana Gustavssona, tegoroczny wynik będzie dużo gorszy i może być niższy nawet o 80 proc. Szef Publicznej Agencji Zatrudnienia informuje, że nie jest to dobra prognoza dla stabilności systemu emerytalnego.


Liczba mieszkańców Szwecji w 2017 roku prawdopodobnie przekroczy liczbę 10 mln, co będzie stanowiło wzrost populacji o około 9 proc. Analitycy wskazują, że dużą rolę w przyroście naturalnym odgrywają właśnie imigranci.


 

Źródło: wprost.pl, tvn24.pl

POz

DATA: 2016-12-22 21:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z problemem zastępowalności pokoleń zmaga się cała Europa w Niemczech 30% społeczeństwa ma 60 i więcej lat!!!, setki tysięcy miejsc pracy jest nieobsadzonych bo nie ma ludzi, a problem z każdym rokiem będzie narastał. U nas też będziemy zmagać się z brakiem rąk do pracy wyż lat 50 XX wieku będzie odchodził na emerytury, a na rynek pracy wchodzi zdecydowanie mniej osób, plus wielu wyjeżdża do pracy za granicę.
ponad 2 lata temu / Kolo
 
Kiedy "robi" się dzieci to one wkrótce przestają się rodzić. Szwedzi najszybciej zaczęli "robić" dzieci. Jaka postbimowa kultura taka i natura, upadku.
ponad 2 lata temu / Leo
 
A dzieci robić to nie łaska...?
ponad 2 lata temu / Tomcio
 
to niech biorą Ukraińców ! Oni są pracowici w przeciwieństwie do islamistów !
ponad 2 lata temu / Ukraina nadzieją
 
Po wiekach chowu wsobnego, potrzebują puli nowych genów. To co.
ponad 2 lata temu / ETam
 
Przecież do nich nikt inny NORMALNY nie wyemigruje jak tylko muzułmanie.Naprzyjmowali tej patologii do siebie,że żaden cywilizowany człowiek nie ma zamiaru tam mieszkać miedzy tą dziczą.Z każdym tygodniem z każdym miesiącem i każdym kolejnym rokiem Szwecja jest coraz bliżej samozagłady.Za chwilę rdzenni Szwedzi będą na wyścigi uciekać z własnego kraju.Pytanie który kraj zachodniej Europy oficjalnie padnie jako pierwszy?!I ogłosi w dotychczasowym swoim państwie kalifat ?! To jest przerażające co Europa wyczynia ze swoimi narodami i jak bardzo to co robią jest NIEODPOWIEDZIALNE i dla nich samych wręcz ZABÓJCZE!!! Doprawdy trudno zrozumieć tok myślenia Szwedów!Na co oni liczą?!
ponad 2 lata temu / SamobójstwoSzwedów!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.