DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Szwedzi chcą, ale nie mogą deportować 12 tys. migrantów. Powód? Zapadli się pod ziemię

Szwedzi chcą, ale nie mogą deportować 12 tys. migrantów. Powód? Zapadli się pod ziemię
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Jacek Szydlowski / FORUM

12 tys. mieszkających w Szwecji migrantów, których wnioski azylowe zostały odrzucone, w związku z czym władze w Sztokholmie postanowiły ich deportować, pozostaje nieuchwytnych dla tamtejszej policji: jakby zapadłi się pod ziemię.

 

Zgodnie ze szwedzkim prawem każdy imigrant, który nie uzyska statusu uchodźcy jest proszony przez władze o „dobrowolne opuszczenie kraju”. Jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, to wówczas taka osoba może zostać zatrzymana przez policję i deportowana.

 

Od początku tego roku szwedzka policja wydaliła z kraju już ponad 3 tys. niedoszłych azylantów. W kolejce czeka kolejne 17 tys. osób, z czego 12 tys. „wyparowało”. Niejasna jest również przyszłość pozostałych migrantów ze względu m.in. na „sytuację polityczną w krajach, z których te osoby przybyły do Szwecji.

 

- Może chodzić o kraje, które nie zechcą ich przyjąć, albo są to osoby, których tożsamości nie udało się potwierdzić. Sprawa z tymi 12 tys., które zapadły się pod ziemię, jest oczywiście jeszcze trudniejsza - powiedział w niedzielę na antenie stacji STV Patrik Engstroem – ekspert ds. migracji.

 

Według planów szwedzkiego Urzędu ds. Migracji „Migrationsverket” w ciągu najbliższych kilku latach policja otrzyma ponad 50 tys. kolejnych nakazów deportacji. 

 

- To ogromne wyzwanie. Będzie to wymagało silnego zwiększenia zasobów i zmodyfikowanych metod pracy. Musimy bliżej kontaktować się z agencją migracyjną i wcześniej dostawać te nakazy. Jednocześnie potrzebujemy równowagi między dobrowolnymi wyjazdami z kraju a potrzebą zastosowania przymusu. (…) Chodzi o to, na ile możemy liczyć na wewnętrzne i zewnętrzne kontrole cudzoziemców, na ile wcześnie możemy człowieka zatrzymać celem deportacji i jak możemy współpracować z pracodawcami zatrudniającymi ludzi na czarno - ocenił Engstroem. Dodał, że wszystkie sporne kwestie zostaną rozstrzygnięte dzięki nowej ustawie przygotowywanej przez rząd.

 

 

Źródło: rp.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-10-17 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wpiszcie w internet Szwecja: "Urząd manipulował danymi, aby ukryć przestępczość imigrantów. To świeże info z gazety w geteborgu.
7 miesięcy temu / Rrw
 
A dokąd oni ich wydalają i w jaki technicznie sposób?
ponad 2 lata temu / abc
 
Co za bałagan, żeby zgubić 12 tyś. ludzi?
ponad 2 lata temu / panda
 
A Europa Wschodnia mądra przed szkodą...
ponad 2 lata temu / Juras
 
szwecja utopila sie we wlasnej glupocie
ponad 2 lata temu / olaf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.