DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Szwedzcy naukowcy: dzieci stanowią zagrożenie dla środowiska, bo produkują dwutlenek węgla

Szwedzcy naukowcy: dzieci stanowią zagrożenie dla środowiska, bo produkują dwutlenek węgla

„Posiadanie mniejszej liczby dzieci to najlepszy sposób na walkę ze zmianami klimatu” przekonują szwedzcy badacze. Jedno dziecko mniej na świecie jest „lepsze” niż setki osób decydujących się na segregację śmieci.

 

- Doszliśmy do wniosku, że są cztery środki umożliwiające decydujące zmniejszenie osobistej produkcji dwutlenku węgla: dieta wegetariańska, rezygnacja z podróży samolotem i samochodem oraz… robić mniej dzieci – powiedział cytowany przez austriacki portal Kurier.at Seth Wynes ze szwedzkiego Uniwersytetu w Lund.

 

Jak wyliczyli tamtejsi badacze, rezygnacja z używania samochodu mogłaby pozwolić każdemu na zmniejszenie rocznej emisji dwutlenku węgla o ponad 2 tony. Dieta wegetariańska pozwalałaby na dalszą obniżkę „gazu cieplarnianego” o 0,8 tony rocznie, a rezygnacja z podróży samolotami – o 1,6 tony.

 

Jednak najskuteczniejszym środkiem walki ze zmianami klimatu jest po prostu… rezygnacja z posiadania dzieci. Jak podaje Kuriet.at, zdaniem Szwedów każde dziecko, które „nie przyjdzie na świat”, to o 58,6 ton dwutlenku węgla rocznie mniej. „Amerykańska rodzina, która decyduje, że będzie mieć mniej dzieci, robi dla ograniczenia emisji CO2 tyle samo, co 684 nastolatków, którzy przez resztę życia chcą systematycznie segregować śmieci”, napisali badacze w artykule opublikowanym kilka dni temu na łamach fachowego amerykańskiego czasopisma „Enviromental Research Letters”.

 

By dojść do powyższych wniosków, szwedzcy uczeni ocenili 39 badań naukowych oraz raportów rządowych. Przeanalizowali też podejmowane przez władze USA, Kanady, Australii i Europy środki przeciwdziałania zmianom klimatu. Stwierdzili, że wszystkie wprowadzane dotychczas obostrzenia są mniej skuteczne, niż polecana przez nich strategia. Przykładowo wykorzystywanie energooszczędnych żarówek oraz świadoma segregacja śmieci jest od czterech do ośmiu razy mniej skuteczna, niż dieta wegetariańska.

 

Źródło: kurier.at

Pach


DATA: 2017-07-18 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko neomarksista może wysnuć tak dehumanizujące i odzierające człowieka z godności wnioski. Czym jest dla nich człowiek? Jest czymś (podkreślam, nie KIMŚ), co tylko tlen zabiera, dosłownie i w przenośni. I do tego prowadzi każda antykatolicka (a więc i anty Boska) ideologia. Każdy bunt przeciwko Bogu jest rzekomym "zrzuceniem kajdan ciemiężącego Boga", afirmację człowieka. Jednak nikt tak nie umiłował i nie docenił człowieka za jego człowieczeństwo jak sam Stwórca. Mamy więc do czynienia prędzej czy później z takim właśnie myśleniem, brakiem poszanowania prawa do życia (ciągle tylko prawa człowieka, prawo do tegom do tamtego, a gdzie prawo elementarne?), humanitaryzmem polegającym na depopulacyjnych zakusach, gdzie człowiek tylko zawadza, więc można go zabić, w końcu to tylko kupa mięsa. Można się śmiać z tych badań, można stworzyć żart "szwedzcy naukowcy" zamiast amerykańskich, ale to pokazuje nienawiść do człowieka i jego niezbywalnej godności.
ponad 2 lata temu / incuss
 
"Svedziochy majom nałókofcuf"????
ponad 2 lata temu / agricola
 
Takie myślenie doprowadzi Szwecje do wymarcia. Na ich domy już czekają nachodźcy
ponad 2 lata temu / Servus
 
szwedzi stanowią zagrożenie dla klimatu bo ich wytężone myślenie powoduje przegrzewanie im się mózgów i przez to ocieplanie klimatu :)
ponad 2 lata temu / pibrox
 
nie tylko dzieci, ale ludzie, zwierzeta sa przyczyna niszczenia Ziemi..na przyklad krowki, ktor daja mleczko-jak ujal zgrabnie bambaobamba tez wydzielaja niezdrowe gazy...okazuje sie, ze prawo do zycia maja kasty: komunistyczne wszelkich masci, arystokracja, plutokracja..nie wiem czy te pacholki usluzne tez sa jeszcze ludzmi??? a reszta do gazu czyli na utylizacje jak podaje napis w 5 ciu swiatowych jezykach z 7 miliardow ma pozostac niecaly miliard...to zanda teoria spiskowa kochani, tak mozna bylo mowic na poczatku akcji czyli przynajmniej 20 lat temu...teraz to juz jest rzeczywistosc
ponad 2 lata temu / blad
 
Banda świrów kolejna lewacka polityczna sztuczka która ma upowszechnić aborcje i pokazać ją jako dobro
ponad 2 lata temu / Dana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.