DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Szwecja w kryzysie gospodarczym - mimo braku lockdownu

Szwecja w kryzysie gospodarczym - mimo braku lockdownu
fot. pxfuel

Szwedzka gospodarka stoi w obliczu recesji największej od czasów II wojny światowej. Choć kraj przyjął wyjątkową w Europie strategię działania na czas epidemii Covid-19, nie pomogło mu to uchronić się do końca przed ekonomicznymi konsekwencjami.

 

Jak podała we wtorek szwedzka minister finansów Magdalena Andersson, gospodarka jej kraju skurczy się w tym roku aż o 7 procent. Z kolei szwedzkie rządowe biuro zadłużenia podało, że dług publiczny wzrośnie 30-krotnie, co okazuje się być konieczne dla pokrycia wydatków na programy związane z koronawirusem i wzrostem bezrobocia. Według sondażu przeprowadzonego wśród szwedzkich firm, 40 proc. z nich obawia się bankructwa.

 

Szwedzi, w przeciwieństwie do innych europejskich nacji, nie wprowadzili drastycznych ograniczeń w życiu gospodarczym, społecznym i religijnym. Zwolennicy tego modelu przekonywali, że to pozwoli krajowi uniknąć poważnych problemów ekonomicznych.

 

Andersson przyznała jednak, że rzeczywistość okazała się inna. Szwecja, wskazała, doświadcza dziś „bardzo głębokiego kryzysu gospodarczego”, a spadki w gospodarce są szybsze, niż się spodziewano. Według Martena Bjellerupa, głównego ekonomisty biura zadłużenia, Szwecja poradzi sobie ekonomicznie z kryzysem tylko w bardzo niewielkim stopniu lepiej niż inni.

 

Choć Szwedzi pozostawili otwarte przedsiębiorstwa, restauracje czy szkoły, odczuwają skutki lockdownów w innych państwach. Około 50 proc. PKB Szwecji pochodzi z eksportu, a tacy szwedzcy giganci jak Volvo Cars lub Electrolux zlikwidowały tysiące miejsc pracy w związku z coraz niższym popytem.

 

Według minister Andersson nie można też liczyć na szybkie odbicie; wydaje się, że proces odbudowy będzie bardziej długotrwały.

 

Źródło: Forsal.pl

 

Pach


DATA: 2020-05-21 20:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To bardzo smutne, ale logiczne. W świecie międzynarodowych powiązań gospodarczych spadek koniunktury w jednym kraju, zwłaszcza tak znaczącym, jak Stany Zjednoczone lub Niemcy, powoduje problemy w innych krajach. Ani Szwecja, ani Polska nie są tu wyjątkami. Pozostaje nam życzyć wszystkim niezwłocznego otwarcia granic i zakładów pracy. Co do podejścia Szwecji do problemu pandemii, to jest on tak samo racjonalny jak droga, którą wybrały Niemcy, Francja, Polska, Indie. A bajdurzenie o pozbywaniu się starszych ludzi, czy porównania do KL Auschwitz są tu niestosowne. I zostawmy antychrysta w spokoju. Przecież wypaliłby się zawodowo, gdyby tak tylko obmyślał i obmyślał NWO. Jeśli natomiast ktoś słyszy różne rzeczy, to może jest to sygnał, że trzeba udać się psychiatry...
3 miesiące temu / Colombiano
 
Stany Zjednoczone zbankrutowały we wrześniu 2019. Było o tym tutaj. "Pandemia" jest przykrywką, ma ukryć prawdziwych winnych światowego krachu. Nowy porządek z antychrystem na czele właśnie się układa że wszystkimi rządami świata.
3 miesiące temu / gd
 
No i sam doktor Josef Mengele z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz może być dumny ze szwedzkich bolszewickich lekarzy. Sam by lepiej nie wymyślił, no chyba, że wygazowanie i do krematorium.
3 miesiące temu / LEWAKI BANDYCi
 
Słyszę w TV, że w Szwecji ludzi powyżej 65 chorych na korona nie przyjmuje się do szpitali. Kobieta mówi, że jej ojciec który umarł w szpitalu to żaden lekarz go nie odwiedzał, podano mu mieszankę morfiny z czymś co hamowało oddech. To Hitler ze swoimi metodami to był bandyta, a lewacka demokracja nie powiem jaka to marzenie ludzkości.
3 miesiące temu / Johnny
 
Czyli kryzys ma inne podłoże i przyczyny? Czyżby koronaświrus był tylko przykrywką bardziej fundamentalnych problemów?
3 miesiące temu / Gość
 
Zajmijmy sięlepiej naszym podwórkiem i naszą recesją
3 miesiące temu / klon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.