DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Szwecja: zamknięto muzułmańską szkołę. Wychowywano w niej islamskich radykałów

Szwecja: zamknięto muzułmańską szkołę. Wychowywano w niej islamskich radykałów
fot. Brindefalk from Karlskrona, Sweden [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Szwedzka inspekcja szkolna Skolinspektionen zdecydowała o zamknięciu muzułmańskiej szkoły podstawowej w Goeteborgu. Powodem takiej decyzji jest porażający raport szwedzkich służb specjalnych, z którego wynika, że w placówce codziennie w ramach zajęć lekcyjnych radykalizowano wszystkich uczniów (450 dzieci) przeciwko skandynawskiemu państwu.

 

Co ciekawe prywatna szkoła podstawowa Safirskolan w Goeteborgu od dłuższego czasu znajdowała się w centrum zainteresowań szwedzkich władz i służb. Opinia publiczna była alarmowana, że mimo iż placówka formalnie nie miała charakteru religijnego, to szerzona jest w niej ideologia radykalnego islamu.

 

Jak podkreślono w raporcie służb wśród zatrudnionych nauczycieli były cztery osoby podejrzewane o działalność na rzecz Państwa Islamskiego, a także siedmiu nauczycieli związanych ze środowiskiem ekstremistycznym. „Służby oceniły, iż istnieje ryzyko, że uczniowie wciąż będą poddawani radykalizacji, a także rekrutowani do struktur, które akceptują przemoc lub przestępstwa jako metodę zmian politycznych”, napisano w dokumencie.

 

W związku z decyzją o zamknięciu szkoły władze Goeteborga w trybie pilnym muszą znaleźć miejsca dla 450 dzieci w innych placówkach. Z tego powodu planowane są spotkania informacyjne dla rodziców z udziałem tłumaczy z ich języków macierzystych.

 

 

Źródło: Polskie Radio / TVP Info / polskieradio24.pl

TK

 

 


DATA: 2019-12-13 12:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jak długo ta szkoła działała? Czy przypadkiem te dzieci nie zostały już na tyle zradykalizowane, że będą stanowić zagrożenie lub/ i radykalizować uczniów innych szkół? Czy nauczyciele będą pociągnięci do odpowiedzialności?
9 miesięcy temu / L
 
W taki właśnie sposób hoduje się jadowitą żmiję na własny koszt i ku zagładzie własnego narodu. Uchodźca to nie to samo co imigrant emigrant. Ochrona uchodźców TAK, ale wyłącznie dzieci jeszcze niezdolnych, albo i starców już niezdolnych do jakiejkolwiek formy obrony własnego państwa, własnej demokracji, własnej tożsamości narodowej, własnej rodziny etc..
9 miesięcy temu / odszkodowania
 
to są bzdury , coś jak jak diaspory w innych krajach bez najmniejszej dyscypliny , to ma być jakiś obowiązek Szwecji wychować we WŁASNYM kraju obcych i nielojalnych dla Szwecji , to raczej marzeniem ich życia nie jest zostać młodym Szwedem tylko - daj mi Szwecjo bo cie zarąbie , to samo sie działo z cyganami , jak to oni się zwą romami , Szwecja była dla nich tylko dojną krową
9 miesięcy temu / do socjalu szwe
 
@Gutek tu się w Polsce podsłuchuje patriotów, oni nie mają jaj do muzułmanów.
9 miesięcy temu / ded
 
Takie szkoły powinny być "na podsłuchu" i "podglądzie" odpowiednich służb, aby zawczasu móc zorientować się kto może być a kto już jest zagrożeniem dla innych ludzi. Tu nie ma mowy o jakimś agresywnym człowieku, tu jest mowa o nienawiści do wszystkich poza muzułmanami, i zabijania na szeroką skalę poprzez podkładanie bomb czy zamachy samobójcze
9 miesięcy temu / Gutek
 
Ja osobiście do imigrantów nic nie mam ale jeżeli oni robią z dzieci terrorystów to coś jest nie tak
9 miesięcy temu / XYZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.