DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Szwecja: wśród imigrantów zdecydowana przewaga mężczyzn. Ból głowy feministek

Szwecja: wśród imigrantów zdecydowana przewaga mężczyzn. Ból głowy feministek
fot. Valery Sharifulin/TASS/FORUM

Według „Rzeczpospolitej” imigracja do Szwecji w latach 2014-2018 przyniosła zdecydowanie więcej problemów niż przewidywano. Jednym z nich ma być przeważająca wśród azylantów liczba mężczyzn. Podczas gdy feministki utyskują na zaburzenie struktury społecznej, politolodzy mają niemały ból głowy jak rozwiązać ten problem. Utrzymać dotychczasowe tempo przyjmowania, czy wręcz przeciwnie – ograniczać?

 

W artykule „Szwecja coraz bardziej męska”, autorka załamuje ręce nad faktem, że dominującą grupę wśród azylantów stanowią mężczyźni. „Na zlecenie rządu komitet parlamentarny ma odnieść się do polityki migracyjnej i zająć stanowisko co do azylantów i osiedlania się w kraju osób w ramach łączenia rodzin. Azylanci to najczęściej mężczyźni, i eksperci muszą się zastanowić, co z tym fantem zrobić” – czytamy.

 

Jeżeli wierzyć statystykom, od 1860 do 2014 r. podział płci w Szwecji był niemal równy. „Przełom nastąpił, gdy Szwecja przeżyła rekordową falę azylantów, (163 tys., to najwięcej per capita w Europie) demografia się radykalnie zmieniła. Po raz pierwszy bowiem większość stanowili mężczyźni. Ich liczebna przewaga w społeczeństwie pogłębia się z roku na rok. To wynik migracji, w dużo większym stopniu niż fakt, że ostatnimi laty przyszło tu na świat nieco więcej chłopców” – podaje „Rzeczpospolita”.

 

Teraz przewaga mężczyzn w społeczeństwie wynosi ok. 55 proc., a wśród imigrantów przybyłych do Szwecji w latach 2004 – 2018, 61,5 proc. „Biorąc pod uwagę wszystkich uchodźców starających się o schronienie w kraju, to supremacja mężczyzn stanowi 32 punkty procentowe” – czytamy.

 

Problem stara się opisać dwóch politologów; Michael Karlsson i Nujin Tasci. Ich zdaniem kobiety szukające azylu znajdują się w specyficznej sytuacji, i dlatego ustawodawcy w swojej agendzie powinni uwzględnić konsekwencje polityki migracyjnej kraju. „W przyszłości bowiem męska hegemonia w innych też grupach migrantów utwierdzi nierówny podział płci w szwedzkiej populacji” – przekonują, nie podając jednak konsekwencji tego procesu.

 

W szwedzkiej opinii publicznej trwa gorąca dyskusja na temat obecnego stosunku rządu do masowej migracji. Jedni opowiadają się za kontynuowaniem tempa przyjmowania uchodźców w celu utrzymania struktury wiekowej na porzeby rynku pracy. Przeciwnicy takiego rozwiązania wskazują na niebezpieczeństwo znalezienia się w błędnym kole. Za 20 lat dzisiejsi uchodźcy sami osiągną wiek emerytalny i w związku z tym będzie potrzeba jeszcze hojniejszego przyjmowania coraz większej liczby imigrantów w przyszłości.

 

Źródło: rp.pl

PR


DATA: 2019-09-08 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeczytajcie sobie książkę norweskiej dziennikarki "Islam - jedenasta plaga". Do kupienia w internecie. Po przeczytanie już nikt nie będzie dyskutował, bo nie ma o czym. Klęska Szwecji jest tak przewidywalna jak śnieg w ziemie.
8 miesięcy temu / Brat
 
Oj będzie ból, ale nie głowy...
8 miesięcy temu / hehehe
 
Prawidłowo Wreście będzie Państwo homoseksualistów.
8 miesięcy temu / R-Oghill
 
Ból głowy? Nie przypuszczam aby "Kochanie, boli mnie głowa" zadziałało na "Nowych Szwedów". Mają to, na co sobie zapracowały. Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia...
8 miesięcy temu / Bondaree
 
Muzułmanie praktykują poligamie,tyle tylko,ze teraz oni nie będą jedynymi mężami.
8 miesięcy temu / w czym problem?
 
Tak, jedną z głównych cech socjalizmu jest walka z problemami, które sam tworzy :
8 miesięcy temu / Ilicz L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.