DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Szwecja: władze Sztokholmu nie chcą pamiętać o ofiarach islamskiego zamachowca

Szwecja: władze Sztokholmu nie chcą pamiętać o ofiarach islamskiego zamachowca
fot. pixabay.com
#SZWECJA    #ZAMACHY    #UPAMIĘTNIENIE    #SZTOKHOLM    #2017    #OFIARY    #ISIS    #ISLAM    #FUNDAMENTALIZM    #SPOŁĘCZENSTWO

Sztokholmskie władze nie organizują oficjalnych ceremonii upamiętnienia ofiar zamachu z 2017 roku, podczas którego zginęło 5 osób, a 14 zostało rannych. Na podobny gest mogą liczyć rodziny ofiar zamachów w innych europejskich miastach. Ojciec jednej z ofiar ubolewa, że takim zachowaniem Szwecja sygnalizuje, że zamach nie był ważny ani dla kraju, ani dla ofiar, ani dla rodzin ofiar.

 

W drugą rocznicę zamachu przeprowadzonego przez islamskiego fundamentalistę Rachmata Akiłowa, sztokholmski ratusz złożył jedynie wieniec ku czci ofiar. Burmistrz Sztokholmu, Anna Koenig Jerlmyr oznajmiła, że ratusz powróci do oficjalnych ceremonii, kiedy postawiony zostanie pomnik.

 

Nad decyzją władz samorządowych ubolewają rodzice ofiar. Podkreślają, że w innych miastach Europy, gdzie miały miejsce podobne tragedie, odpowiednio upamiętniono osoby zabite w zamachach. Przykładem są państowowe uroczystości w Paryżu, Manchesterze, Londynie czy Brukseli. Tam w upamiętnieniu ofiar brali udział przedstawiciele elity politycznej danego kraju; prezydent Sarkozy, burmistrz Londynu Sadiq Khan, czy przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Sztokholm jest pod tym względem wyjątkiem.

 

Do zamachu doszło 7 kwietnia 2017 r., gdy Akiłow wjechał skradzioną ciężarówką w przechodniów, zabijając pięć osób i raniąc 14. Następnie uderzył w pobliski dom towarowy Ahlens. W ciężarówce znaleziono materiały wybuchowe, które okazały się niewypałami.

 

W czerwcu ubiegłego roku, zamachowiec został skazany na dożywotnią karę więzienia. W trakcie przeprowadzania zamachu był osobą poszukiwaną, która miała obowiązek opuścić skandynawski kraj. Szwedzkiej policji nie udało się odnaleźć niedoszłego sprawcy na czas.

 

Źródło: niezależna.pl

PR    


DATA: 2019-04-08 11:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

David Duke Jak umiera zachodnia cywilizacja.
ponad 1 rok temu / Teodor
 
Czy napewno sa to szwedzkie wladze??
ponad 1 rok temu / Mrobert
 
Rodziny ofiar nie powinny rozpaczać z tego powodu. Władze Sztokholmu są tak naprawdę wspólnikami zamachowca, choćby poprzez bierność i zaniechanie, więc ich władz udział w uczczeniu ofiar, uwłaczałby pamięci pomordowanych.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.