DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Szwecja: strateg walki z „pandemią” nie przewiduje jej drugiej fali

Szwecja: strateg walki z „pandemią” nie przewiduje jej drugiej fali
Fot. Pixabay

Anders Tegnell, naczelny epidemiolog Szwecji uważa, że krajowi nie grozi druga fala epidemii COVID-19.

 

W skandynawskim kraju nawet w największym nasileniu obaw związanych z koronawirusem władze nie wprowadziły tak drastycznych ograniczeń jak w większości państw Europy. Dystansowanie społeczne i praca zdalna były tam opcjami dobrowolnymi – zaleceniami a nie nakazem. Nie zamknięto szkół i lokali gastronomicznych, nie wprowadzono przymusowego maskowania Szwedów. Jedną z nielicznych restrykcji było ograniczenie liczebności zgromadzeń do maksymalnie 50 osób.

 

- Jesienią w Szwecji nie będzie drugiej fali COVID-19, jedynie mogą wystąpić pojedyncze ogniska zakażeń – ocenił Anders Tegnell.

 

- Nie sądzimy, żeby doszło u nas do klasycznej drugiej fali zakażeń, jaka zdarzała się podczas pandemii grypy – dodał naczelny epidemiolog tego kraju w rozmowie z telewizją TV4.

 

Według Tegnella, ponieważ COVID-19 rozwija się w sposób niejednorodny, bardziej prawdopodobne jest powstawanie ognisk epidemicznych w różnych miejscach. Chociaż mapa rozprzestrzeniania się epidemii jest trudna do przewidzenia, architekt krajowej strategii walki z chorobą nie spodziewa się powtórki sprzed kilku miesięcy.

 

- Nie uważamy, byśmy mieli wrócić do sytuacji, jaka była wiosną – stwierdził epidemiolog.

 

 

Źródło: fakty.interia.pl

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-08-24 18:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomija autor tego artykułu jedną ważną sprawe mianowicie jak potraktowali w Szwecji starsze osoby. Zrobili rzeż; nawet odmówili im tlenu i dobijali morfiną!!!!!! Szwecja kraj 10 mln ma 575 przypadków śmiertelnych na 1 mln i 8 miejsce na swiecie z ponad 86 tys zachorowan zmarło 5,814 a Polska na 52 miejscu.
3 miesiące temu / On
 
A może w Szwecji jest już za dużo muzułmanów którzy by pokazali sternikom koronki gdzie jest ich miejsce. Jak u nas ludzie przestaną mieć bezobjawowe mózgi i pogonią masońskich cwaniaków to może i "pandemia" zacznie znikać.
3 miesiące temu / Johnny
 
W Polin wprowadzanie bez.got.wkowego poszło za słabo. Masoneczki, masoneczki na twarz. W Szwecji od dawna jest dużo lepiej. Trzeba dokręcić śrubę tam, gdzie trzeba.
3 miesiące temu / k
 
Ostatnio profesor Simon bardzo mocno pojechał tych, co nie stosują maseczek i obostrzeń. Wiem że kiedyś był tu cytowany. Teraz nie jest. Autorytetem jest się bowiem - jak widać - tylko wtedy, gdy się mówi to, co partia popiera. A jak nie, to zamilczenie, wtedy gość się nie zna, a może i jest na usługach NWO czy innego WHO.
3 miesiące temu / M
 
Szanowny Ciekawy, postawił Pan dobre pytanie - dlaczego nasze zaufanie powinno być wybiórcze? W moim przypadku jest ono wybiórcze, ponieważ eksperci doradzający byłemu już ministrowi zdrowia podjęli dużo błędnych decyzji. Wszyscy moi znajomi widzą, że śmiertelność Covida to ściema. Tu, gdzie ja mieszkam, było zazwyczaj około 30 pogrzebów rocznie. Połowa roku jest już dawno za nami, pogrzebów było chyba 7 w tym tygodniu będzie 8. Co to za pandemia, która zmniejsza śmiertelność populacji? Mój sąsiad jest lekarzem i powiedział mi wprost - szczyt zachorowań na choroby grypopodobne mieli w lutym. W kwietniu szpitale miały być pełne chorych, a tymczasem u niego było pusto. Mam też kilku znajomych na Śląsku i od nich też dowiedziałem się, że rząd zwyczajnie kłamie w kwestii testów. Jeden ze znajomych górników po powrocie z urlopu dowiedział się, że ma dodatni wynik testu i ma iść na kwarantannę. Tylko że ani on, ani jego rodzina w żadnym teście nie brali udziału.
3 miesiące temu / Dante
 
druga fala to będzie cofki na Odrze tej bez szczepień!
3 miesiące temu / FALOchron
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.