DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Szwecja: przedwyborcza operacja zwalczania „ekstremistów politycznych”

Szwecja: przedwyborcza operacja zwalczania „ekstremistów politycznych”
Bertil Ericson / SCANPIX /FORUM

Szwedzka policja i służby bezpieczeństwa mają rozprawić się z „ekstremistami” jeszcze przed zaplanowanymi wyborami w 2018 r. Rząd debatował w środę nad szczegółami operacji zwalczania „przestępczości o podłożu politycznym”.

 

Minister sprawiedliwości Morgan Johansson wcześniej wezwał do wzmocnienia takich wysiłków w okresie poprzedzającym wybory w 2018 roku.

 

W rozmowie z Sveriges Radio, Johansson tłumaczył, że „wraz ze wzrostem natężenia kampanii istnieje ryzyko, że osoby bardziej brutalne mogą próbować wykorzystać różne możliwości, by zaatakować polityków lub udać się na duże publiczne zgromadzenia”.

 

Zdaniem ministra, szczególnie niebezpieczne są „ekstremistyczne prawicowe grupy, które ujawniły się w ciągu ostatniego roku”. Wskazał m.in. na neo-nazistowski Nordic Resistance Movement (NRM). Jego członkowie po raz pierwszy uczestniczyli w tegorocznym spotkaniu polityków i dziennikarzy w Almedalen, Wydarzenie, zainicjowane w 1968 r. przez Olofa Palmego pełni funkcję swoistego forum wymiany myśli. Politycy prezentują tam m. in. swoje opinie, programy i naturalnie składają obietnice przedwyborcze.

 

Johansson straszył, że niektórzy członkowie grupy, uczestniczący we wrześniu w demonstracji w Göteborgu, posiadają broń i wcześniej popełnili różne przestępstwa. Dodał, że również „lewicowi ekstremiści” mogą się bardziej ujawnić w okresie przedwyborczym.

 

Na czym więc skupi się policja i spec-służby? Na infiltracji środowisk uważanych za radykalne, na zwalczaniu ich „propagandy” i rozpowszechnianej dezinformacji, a także na przypadkach przemocy i nękania.

 

W ramach nowej operacji policja zintensyfikuje nadzór nad podejrzanymi organizacjami i opracuje „przejrzysty plan bezpieczeństwa” na czas kampanii wyborczej, dzięki większej ilości zasobów zapewnionych przez rząd.

 

Źródło: thelocal.se

AS

 

 


DATA: 2017-11-11 08:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po prostu totalitaryzm p[olityczny,wszystkich przeciwników do wora a potem sąd. Skąd my to znamy?
ponad 2 lata temu / gość
 
Mieszkam tymczasowo w Szwecji i powiedzieć mogę tyle, że wpływ ateistycznego socjaldemokratycznego rządu jest tam obecny na każdym kroku. Wszystkie gazety i czasopisma mają pomimo pozornych różnic czerwony profil ideologiczny, tak samo z telewizją, doktryna szwedzkiego kościoła luterańskiego również jest w pełni kształtowana przez ducha rewolucji obyczajowej realizowanej przez ich rząd. Szwedzkie szkoły wpajają do głowy marksistowsko-relatywistyczne herezje (mojej siostrze na lekcji historii wmawiali na przykład w ostatnich dniach, że sposób liczenia historii od narodzin Pana Jezusa to fikcja!), mało kto ma odwagę publicznie krytykować dewiacje lgbt, która jest tu agresywnie popierana przez wszystkie instytucje państwowe. Państwowi edukatorzy seksualni (RFSU) każą ludziom zaprzestawać używania słów mężczyzna/kobieta i zamiast tego mówić nosiciel ch**a/p**dy (!!!). U nas na pewno nie jest idealnie, ale i tak dużo lepiej niż w Szwecji.
ponad 2 lata temu / kribac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.