9 listopada 2019

Szwecja: multi-kulti ponad wszystko. Ze szkół zostanie usunięte nauczanie hymnu?

(fot. pixabay.com/CC0 Creative Commons/geralt)

Multi-kulturowy eksperyment, jaki od kilkudziesięciu lat jest prowadzony w Szwecji wchodzi w decydującą fazę. Tamtejsza Agencja do spraw oświaty (Skolverket) przedstawiła nowy projekt podstawy programowej dla szkół podstawowych, z którego wykreślono dotychczasowy obowiązek nauki szwedzkiego hymnu narodowego. Zamiast tego dzieci będą zobowiązane do nauki „muzyki nawiązującej do rzeczy, które znają z codzienności”.

 

Pomysłodawcy wykreślenia nauki szwedzkiego hymnu z podstawy programowej podkreślają, że ich zdaniem takie działanie pozwoli na wyeliminowanie ze szkół „przeciążających szczegółów”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W rzeczywistości powodem takich działań, jak podkreślają krytycy pomysłu, jest zdominowanie szwedzkich szkół przez imigrantów, co widać wyraźnie zwłaszcza na przedmieściach dużych miast, gdzie większość uczniów nie mówi po szwedzku.

 

Pomysł Skolverket skrytykowali przedstawiciele centroprawicy, m.in. wiceprzewodnicząca parlamentarnej komisji edukacji Kristina Axen Olin. – Brak hymnu w programie nauczania to dowód, że przestajemy uczyć historii Szwecji. Dobrowolnie rezygnujemy z nauczania wartości, które są podstawą naszej tożsamości – stwierdziła.

 

Podobnie o sprawie wypowiedział się rzecznik Liberałów ds. szkolnictwa Roger Haddad. – Nie możemy mieć zaufania do instytucji, która usuwa z programu nauczania kluczowe elementy szwedzkiej historii – podkreślił.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 164 060 zł cel: 500 000 zł
33%
wybierz kwotę:
Wspieram