DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Szwecja: multi-kulti ponad wszystko. Ze szkół zostanie usunięte nauczanie hymnu?

Szwecja: multi-kulti ponad wszystko. Ze szkół zostanie usunięte nauczanie hymnu?
fot. pixabay.com/CC0 Creative Commons/geralt

Multi-kulturowy eksperyment, jaki od kilkudziesięciu lat jest prowadzony w Szwecji wchodzi w decydującą fazę. Tamtejsza Agencja do spraw oświaty (Skolverket) przedstawiła nowy projekt podstawy programowej dla szkół podstawowych, z którego wykreślono dotychczasowy obowiązek nauki szwedzkiego hymnu narodowego. Zamiast tego dzieci będą zobowiązane do nauki „muzyki nawiązującej do rzeczy, które znają z codzienności”.

 

Pomysłodawcy wykreślenia nauki szwedzkiego hymnu z podstawy programowej podkreślają, że ich zdaniem takie działanie pozwoli na wyeliminowanie ze szkół „przeciążających szczegółów”.

 

W rzeczywistości powodem takich działań, jak podkreślają krytycy pomysłu, jest zdominowanie szwedzkich szkół przez imigrantów, co widać wyraźnie zwłaszcza na przedmieściach dużych miast, gdzie większość uczniów nie mówi po szwedzku.

 

Pomysł Skolverket skrytykowali przedstawiciele centroprawicy, m.in. wiceprzewodnicząca parlamentarnej komisji edukacji Kristina Axen Olin. – Brak hymnu w programie nauczania to dowód, że przestajemy uczyć historii Szwecji. Dobrowolnie rezygnujemy z nauczania wartości, które są podstawą naszej tożsamości – stwierdziła.

 

Podobnie o sprawie wypowiedział się rzecznik Liberałów ds. szkolnictwa Roger Haddad. – Nie możemy mieć zaufania do instytucji, która usuwa z programu nauczania kluczowe elementy szwedzkiej historii – podkreślił.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2019-11-09 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od dawna jest już zakaz spiewania hymnu, tak samo od dawna mówi się że nauczanie szwedzkiego to dyskryminacja. Szwecja to kraj absurdów, zgwałcona polka miała czekać na psychologa 16 miesięcy bo imigranci z Syrii maja traume i s? w pierwszej kolejności.
6 miesięcy temu / Hej
 
A pamięć po przymusowej sterylizacji przedstawicieli "gorszego sortu" społeczeństwa szwedzkiego. Mało kto ma o tym wiedzę, trudno też uzyskać na ten temat informacje. nie powinno dziwić dzisiaj, że są ludzie świadomie zmierzający do likwidacji tego społeczeństwa. Bardziej im się podoba obcy, egzotyczny rytuał niż oklepane od wieków święta chrześcijańskie nudne święta. Jak szybko to będzie postępować zobaczymy - może społeczeństwo szwedzkie otworzy oczy i się w porę opamięta. Jak mówi przysłowie ludowe : "Kiedy trwoga to wszystkie oczy i ręce skierowane do Boga".
6 miesięcy temu / tak, tak
 
A zastąpią hymnem arabskim w ramach multi-kulti ?.
6 miesięcy temu / Johny Mnemonic
 
Klasyk ma całkowitą rację. Już teraz realizowana jest tam polityka wymiany ludności. Zaraz Szwecją będą rządzić imigranci. Są nawet tacy, którzy uważają, że język szwedzki można byłoby wymienić na angelski i byłoby łatwiej. To autentyk. Także ludziska obudźcie się i zauważcie, że dziś suwerenność i niepodległość odbiera się przy pomocy narzędzi politycznych i tylko Solidarność Narodowa, dobrze pojmowana, może to powstrzymać. Ale do tego trzeba edukacji, by ludzie młodzi poznali na czym to polega, a nade wszystko rozbudzanie miłości do swojej Ojczyzny. Inaczej w Polsce będzie tak samo. To tylko kwestia czasu.
6 miesięcy temu / @Klasyk
 
Niestety te tzw. protesty są tak naprawdę iluzoryczne. Obie partie o których mowa w tym artykule realizują od wielu wielu dekad bardzo szkodliwą politykę dla Szwecji a korzystną wyłącznie dla establiszmentu. Centroprawica Moderater odpowiednik naszej PO oraz Liberałowie, którzy kiedyś byli Partią Ludowców, a od 2015 roku przechrzcili się na Liberałów L . Te partie, chociaż są opozycją w stosunku do partii socjalistów SD prowadzą od lat politykę, która także niszczy Szwecję. Warto uzupełnić ten artykuł o informację, że z podstawy programowej ma też zniknąć Antyk, Biblia, Psalmy oraz repertuar tradycyjnych piosenek dla dzieci. Najdosadniej krytykuje to liderka Chrześcijańskich demokratów KD Ebba Busch Thor, zarzucając Ministerstwu Edukacji praktyki komunistyczne i broniąc prawa szwedzkich dzieci do poznawania dziedzictwa kulturowego Szwecji i w tym momencie to ona w tej diagnozie jest najbliższa prawdy, choć i ta partia odleciała daleko od powinności partii chrześcijańskiej.
6 miesięcy temu / Szyszka
 
Nauka ?muzyki nawiązującej do rzeczy, które znają z codzienności?... Czyli muzyki np. z reklam? I przeciążająca szkoła... To takie straszne, że dzieci w szkole muszą się uczyć! Potem ida na studia i nie dość, że dalej trzeba się uczyć to jeszcze źli prowadzący wymagają pewnej wiedzy z poprzednich etapów edukacji! Normalnie skandal
6 miesięcy temu / Askja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.