DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Szwecja: Młody Litwin zamordowany przez imigranta z Syrii. Za obronę napastowanej koleżanki

Szwecja: Młody Litwin zamordowany przez imigranta z Syrii. Za obronę napastowanej koleżanki
Fot. Jacek Szydlowski / FORUM

Na południu Szwecji młody chłopak został zasztyletowany przez imigranta, z którym chodził do szkoły. Miała to być zemsta za to, że wcześniej stanął on w obronie dziewczyny napastowanej przez przybysza. Rodzice ofiary oskarżają szwedzkie media o wyciszanie sprawy.

 

15-letni Arminas Pileckas w grudniu ubiegłego roku stanął w obronie koleżanki z klasy. Dziewczyna była napastowana seksualnie przez ucznia pochodzącego prawdopodobnie z Syrii. Pileckas mieszkał w Szwecji wraz ze swoimi rodzicami, pochodził jednak z Litwy i sam był imigrantem.

 

Pierwszego dnia nowego semestru pochodzący z Bliskiego Wschodu „uchodźca” dźgnął Pileckasa nożem w plecy, przebijając mu serce. Chłopak zmarł.

 

Rodzice 15-latka oskarżają Szwecję i szwedzkie media o tchórzostwo w obliczu zagrożenia ze strony imigrantów. Ponadto ich zdaniem dochodzi do „tuszowania” śmierci ich syna.

 

Sprawa początkowo w zasadzie nie była poruszana w mediach. Ojciec chłopaka skrytykował ich postawę, gdyż niemal natychmiast zwróciły się one do ojca zabójcy, który udzielał im wywiadów. Jeden z nich opublikowała lewicowa gazeta „Aftonblated”.

 

Ojciec zabójcy stwierdził, że zamordowany nie bronił swojej koleżanki, a sam był winny znęcania się nad jego synem. Oskarżył szkołę, że nie zrobiła nic, by jego syn mógł „odzyskać honor”. - To bardzo go denerwowało – powiedział imigrant, ojciec mordercy.

 

Zdaniem ojca ofiary takie twierdzenia są kłamstwem. Litwin uważa również, że młody imigrant obiecywał jego synowi zemstę. Powiedział, że szkoła wiedziała o tym, ale niczego nie zrobiła. Dodał, że w części Szwecji, w której mieszka, już wcześniej dochodziło do incydentów z udziałem migrantów, w tym do ataków na kobiety i prób gwałtu.

 

Źródło: kresy.pl

MWł 


DATA: 2016-01-17 20:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielce Szanowny Panie Korwin, niech pan prowadzi to stado baranow na inna lake.
ponad 4 lata temu / jagusia
 
...ile trzeba jeszcze takich zbrodni ,aby się Szwedzi obudzili z tchórzowskiego letargu.
ponad 4 lata temu / zoil
 
żadnych imigrantów odmiennych kulturowo w POLSCE! koniec kropka.
ponad 4 lata temu / kazik
 
Politycy, którzy godzą się na wpuszczanie muzułmańców do Polski są zdrajcami własnego narodu.
ponad 4 lata temu / Katolik
 
Szanowni Internauci nie dajmy się ogłupić. Grupy rządzące naszym krajem robią Nam teatrzyk w postaci walki rządu z kodem trybunałem konstytucyjnym i czymś tam jeszcze a po cichu wpuszczają nam tą arabską CHOŁOTĘ.Tak jak słusznie napisął mój przedmówca - jeżeli się temu nie przeciwstawimy JUTRO TAKIE SCENY BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE W POLSCE!!!
ponad 4 lata temu / Arek
 
Miałem ucznia którego ojciec tresował synów do "ostrego starcia". Przy okazji tłukł i matkę Polkę która ja długo mogła szła w zaparte. Ale Koran był na pierwszym miejscu. WIem że polscy Tatarzy mieli i mają poważny problem z tymi pastuchami rodem z Libii, którzy niewiele przypominaja imigrantów np z Jordani. Jeden z synków jest ścigany listem gończym przez policję za rozbój a co z resztą takich którzy przez wiele latr nawet w rodzinach mieszanych nie asymilują sie za bardzo do naszej kultury? Czy ktoś przedstawił analizę socjologiczną lub nagłośnił problemy polskij mniejszości tatarskiej?
ponad 4 lata temu / gad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.