DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Szwecja: Mężczyźni powinni korzystać z toalety na siedząco

Szwecja: Mężczyźni powinni korzystać z toalety na siedząco
fot. sxc.hu

Szwedzcy posłowie z regionu Sodermanland uznali, że kobiety są dyskryminowane w toalecie, gdyż mężczyźni mogą z niej korzystać również na stojąco. Postanowili złożyć projekt nakazujący korzystanie z toalety jedynie na siedząco.

 

Pomysł ten pojawił się w Szwecji już kilka lat temu, jednakże wtedy nie znalazł większej aprobaty. Dziś postępowcy starają się do niego wrócić. Pomysłodawcą tej idei jest szwedzki poseł Viggo Hansen z partii lewicowej. Głównym powodem wprowadzenia nowego prawa jest chęć zmniejszenia różnic pomiędzy płciami.  Hansen uważa, że nowa ustawa pozwoli na zaprzestanie dyskryminowania kobiet.

 

Zwolennicy nowego pomysłu uważają również, że oddawanie moczu na siedząco korzystnie wpłynie na zdrowie mężczyzn. Powołują się na „badania naukowe”, które sugerują, iż pozycja siedząca pozwoli zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Hansen twierdzi również, że da to możliwość utrzymania toalet w większej czystości oraz zmniejszy ilość rodzinnych kłótni.

 

Krytycy najnowszego pomysłu lewicowej partii wyśmiewają nowy projekt, pytając retorycznie: „Czy w toaletach powinny znaleźć się kamery, które będą miały na celu pilnowanie, aby mężczyźni korzystali z toalet na siedząco?”

 

Dr Jean Francois Bouvet twierdzi, że „zmienianie naturalnych różnic pomiędzy kobietą, a mężczyzną prowadzi do sztucznych sytuacji”. Wyśmiewając propozycję Hansena sugeruje, aby odwrócić sytuację i nakazać kobietom korzystanie z toalety na stojąco.

 

To kolejny postępowy pomysł dotyczący toalet. Kilka miesięcy temu  w Bringhton w Wielkiej Brytanii wprowadzono toalety neutralne płciowo. Na podobny krok zdecydował się również parlament berlińskiej Fredrichshain – Kreuzberg.

 

Brzmi jak żart? To nie żart. To postęp.

 

 

Paweł Ozdoba

Źródło: terrafemina.com


DATA: 2013-05-07 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moge sikac na siedzaco pod warunkiem ze kobieta zrobi to na stojaco wtedy bedzie rownouprawnienie. Widzialem niektore szewdzkie kobiety rzeczywiscie roznicy pomiedzy meszczyznami a kobietami jest niewielka mam na uwadze wyglad zewnetrzny.
ponad 2 lata temu / Pan
 
Najprościej jest czegoś zakazywać lub coś nakazywać. Podejrzewam, że nie demokrata lub liberał wymyśla takie rzeczy. A stworzyć warunki dla równego traktowania nie łaska? Paniom umożliwić sikanie na stojąco, a panom na siedząco. Gadanie o równości też tu nic nie ma do rzeczy, bo panie sikając w damskiej nie widzą w jaki sposób robią to panowie w męskiej. Gdyby było koedukacyjnie to mogłyby zazdrościć. Pan Bóg w raju pytał: kto chce sikać na stojąco? Adam wyrwał się pierwszy wołając ja! To Pan Bóg zwrócił się do Ewy: Trudno, dla ciebie został już tylko wielokrotny orgazm" Jak zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze. Po prostu poprawność polityczna nie pozwala mówić, że flejtuchy źle celują i nie spłukują po sobie i smród utrudnia znalezienie chętnych do obsługi tego interesu. Ale to wszystko zdaje się i tak guzik da, bo w damskich publicznych toaletach wcale nie mniej śmierdzi.
ponad 2 lata temu / sceptyk
 
Jak pan(i) Viggo Hansen zacznie chodzić w szpilkach i miesiączkować wtedy możemy mówić o równouprawnieniu.
ponad 4 lata temu / Pola
 
Zabawne. Po co panowie mają siadać jak nie muszą. Albo trzeba w toaletach zrobić tylko dziurę w podłodze, tak jak było kiedyś w niektórych toaletach publicznych i wszyscy będą mogli sikać na stojąco.
ponad 4 lata temu / ewa
 
"Ten świat schodzi na psy" :)
ponad 5 lat temu / grgrgr
 
Jak tak Szwedy chcą zrównania obu płci, aby nie było różnic to niech facetom utną.
ponad 5 lat temu / lulu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.