DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Szwecja: lewacka „pacyfikacja” Świąt Bożego Narodzenia czyli kolędy bez Pana Boga

Szwecja: lewacka „pacyfikacja” Świąt Bożego Narodzenia czyli kolędy bez Pana Boga
fot. pam

Władze okręgu szkolnego w szwedzkim Åmål (region Västra Götaland) postanowiły usunąć ze wszystkich śpiewanych kolęd słowo „Chrystus” oraz inne wyrażenia bezpośrednio związane z chrześcijaństwem. Po przeróbkach i zamianach szczególnie trudna do poznania jest popularna szwedzka kolęda „płońcie tysiące bożonarodzeniowych świateł”.

 

Autor jednej z kolęd stwierdził, że zdaje sobie sprawę, iż jest to element integracji imigrantów. – Ale oni niech też wiedzą, że Szwedzi nie wstydzą się swoich korzeni. Nasze stare szwedzkie tradycje bożonarodzeniowe niosą ducha wiary chrześcijańskiej – stwierdził.

 

Twórca kolędy dodał, że troska o osoby o nie-chrześcijańskich korzeniach spowoduje, że młode pokolenia Szwedów zapomną o swojej historii i swoich – nierozerwalnie związanych z chrześcijaństwem – tradycjach.

 

Administracja miasta Åmål pozostaje niewzruszona na słowa krytyki. Miejscy radni uważają, że „władza idzie z duchem czasu i stawia czoła trudnym wyzwaniom”. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że podejmuje niepopularne decyzje.

 

Niektórym Szwedom przeszkadzają nawiązania do Pana Boga i religii w kolędach. Nie przeszkadza im natomiast czarna flaga Państwa Islamskiego. W tym największym skandynawskim kraju działalność ISIS oraz cała związana z nim symbolika nie jest zakazana.

Szwecja to dziś jeden z najmniej religijnych krajów świata. Aż 80 proc. społeczeństwa znajduje się tam poza jakąkolwiek religią.

 


Źródło „Christianpost”

ChS
 


DATA: 2016-12-31 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedyna pociecha, że dzieli nas morze. Choć może niedługo rodowici Szwedzi będą pontonami dobijać do naszych plaż prosząc o ratunek.
ponad 2 lata temu / Jan
 
ROTFL-czy wiesz że twoi koledzy mogą cię pociąć na części(organy)?Twoja wypowiedź swiadczy o już obumarłym logicznym myśleniu.To nie daleko od śmierci muzgowej i już daleko po smierci duchowej.Uważaj!!
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
@ROTFL Ach ta "tolerancja" i "otwartość" lewicowców wyrażająca się tym, że akceptują jedynie własną chorą ideologię, a niszczą i rugują wszystko co ma choćby pozór związku z chrześcijaństwem. A gdy ktoś ma "czelność" nie zgadzać się, to go pouczają o sensie chrześcijaństwa (sic!). "Apologeci"... Jesteście żałośni, doprawdy żałośni.
ponad 2 lata temu / ngr
 
O przekierowaniu na chrześcijan nienawiści muzułmańskiej wobec Izraela (za rozwalenie Bliskiego Wschodu) mówił bardzo trafnie ks.Małkowski w wywiadzie dla TV Republika. Warto zobaczyć ten wywiad.
ponad 2 lata temu / tvr
 
Ach, ta chrześcijańska miłość bliźniego wyrażana w obrzucaniu ideologicznych przeciwników epitetami!
ponad 2 lata temu / ROTFL
 
"Ale oni niech też wiedzą, że Szwedzi nie wstydzą się swoich korzeni" - kłamstwo. Wstydzą się, gdyż inaczej nie wybraliby antychrześcijańskich radnych.
ponad 2 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.