DZIŚ JEST:   15   LISTOPADA   2019 r.

Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
 
 
 
 

Szwajcarski biskup: nie udzielamy sakramentu namaszczenia osobom poddającym się eutanazji

Szwajcarski biskup: nie udzielamy sakramentu namaszczenia osobom poddającym się eutanazji
fot. PHOTOPQR/VOIX DU NORD

Szwajcarski biskup, Vitus Hounder zwrócił się do kapłanów w specjalnym liście, by pamiętali, że nie wolno udzielać ostatniego namaszczenia osobom, które umierają na skutek eutanazji.

 

Biskup Vitus Hounder poinstruował kapłanów, by byli uważni, jeśli chodzi o sakrament namaszczenia chorych. Przypomniał, że istotne są okoliczności, w jakich znalazł się umierający. W przypadku eutanazji nie ma przesłanek, by wierny mógł skorzystać z sakramentu.

 

Sytuację osoby, poddającej się eutanazji, biskup porównał do mordercy. „Zabójca również sprzeniewierza się Bożemu Prawu” – napisał w liście biskup Hounder. Przypomniał również, że życie ludzkie należy do Pana Boga. „Godzina naszej śmierci powinna być powierzona Bogu: to gdzie umieram, kiedy umieram i w jaki sposób umieram. To wszystko powinienem pozostawić Bożej Opatrzności – zalecił hierarcha.

 

Biskup przypomniał, że choć kapłani nie mogą udzielić sakramentu osobom, które poddały się samobójczemu zabiegowi, to powinni towarzyszyć tym ludziom. Chodzi o to, by próbowali – o ile to możliwe – odwieść te osoby od decyzji o samobójstwie. Jeśli to się nie udało, kapłani powinni modlić się, by Bóg okazał umierającym swoje miłosierdzie.

 

Eutanazja jest w Szwajcarii coraz większym problemem. W 2016 roku ich liczba wzrosła o 35 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Dużym problemem w Szwajcarii jest także tzw. turystyka eutanazyjna. Wielu przyjeżdża specjalnie do tego kraju, by tam popełnić samobójstwo na życzenie.

 


Źródło: LifeSiteNews

ged


DATA: 2016-12-12 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boże w Trójcy Jedyny wylej już swoją sprawiedliwość na ten zgniły, zepsuty do cna, pełen niegodziwości, zła i grzechu obrzydliwy świat.
ponad 2 lata temu / Tobiasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.