DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Szwajcaria nad przepaścią! Coraz bliżej legalizacji homomałżeństw i „prawa” do adopcji dzieci

Szwajcaria nad przepaścią! Coraz bliżej legalizacji homomałżeństw i „prawa” do adopcji dzieci
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Szwajcaria jest coraz bliższa wprowadzenia formalnych „małżeństw” osób tej samej płci. Jak alarmuje katolicki tygodnik „Die Tagespost”, postulaty „tęczowego” lobby akceptuje już znaczna część szwajcarskiej chadecji, a większość biskupów rozwadnia nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu.


Do czerwca tego roku potrwają w Szwajcarii prace nad inicjatywną parlamentarną, która wprowadza tak zwane „małżeństwo dla wszystkich”. Jeżeli rozwiązanie zostanie przyjęte, to szwajcarscy homoseksualiści będą mogli brać państwowy „ślub” i adoptować dzieci. Jednocześnie toczy się też debata nad dopuszczeniem „małżeństw” homoseksualnych kobiet do korzystania z banków nasienia. Kodeks cywilny miałby w przyszłości stanowić, że jeżeli w momencie narodzin dziecka matka miała „żonę”, to ta kobieta ma funkcjonować legalnie jako jeden z „rodziców”.


O losach małżeństwa Szwajcarzy rozstrzygną w referendum. Wiele wskazuje jednak na triumf lobby homoseksualnego. Postulat zniszczenia rodziny popierają bowiem nie tylko lewicowcy i liberałowie, ale także znaczna część „chrześcijańskiej demokracji” – partii CVP (Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa).


Jak pisze „Die Tagespost”, kryzys chrześcijańskiej polityki nie dotyczy jednak tylko środowisk, które już dawno oddaliły się od Kościoła. Według informacji tygodnika „małżeństwo dla wszystkich” ma poparcie także wielu katolików aktywnie zaangażowanych w życie Kościoła, w tym świeckich szafarzy Komunii świętej.

„Nie ma już wielu parafii, w których jasno wykłada się podstawowe prawdy antropologiczne, o które tu chodzi” – konstatuje „Die Tagespost”.


Problem dotyczy zresztą też samych biskupów. Gazeta podaje przykład ordynariusza Bazylei, Felixa Gmüra, zdaniem którego należy wprawdzie zachować różnicę między sakramentalnym małżeństwem a jednopłciowym związkiem, ale Kościół powszechny powinien „odnaleźć sens” także tego drugiego. W bardzo podobny sposób – jak pisze „Die Tagespost” – wypowiadał się także biskup Sankt Gallen Markus Büchel.


W zasadzie jedynym szwajcarskim hierarchą, który zawsze stał na straży katolickiej doktryny, jest bp Vitus Huonder z Chur. Niestety pod koniec kwietnia ten odważny biskup odchodzi z urzędu.

 

 

Źródło: die-tagespost.de
Pach

 

 


DATA: 2019-04-17 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

LGBT jest niezgodne z prawami przyrody. Homo...jest to opcja nietrafna biologicznie.Powinna być tolerowana tak jak to dotąd było ale nie afirmowana.Globalni decydenci zainteresowani sa wprowadzeniem moralnego chaosu do państw silnycb narodowo, bo wowczas bedzie łatwiej je sobie podporządkować.
10 miesięcy temu / Krystyna
 
Byłem w Chur 3 tygodnie temu i kilku innych miejscach w Szwajcarii. Krajobrazy piękne, przyroda zachwycająca. Ale tam jakby nie było po prostu ludzi. Powiedzieć, że Szwajcarzy trzymają dystans do bliźnich to nic nie powiedzieć. Trudny kraj do życia dla wierzących a i historia tego państwa ma wiele ciemnych zakamarków.
10 miesięcy temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.