DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Szwajcaria: wzrasta liczba samobójstw wspomaganych. Alpejski kraj centrum „samobójczej turystyki”

Szwajcaria: wzrasta liczba samobójstw wspomaganych. Alpejski kraj centrum „samobójczej turystyki”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W bogatej Szwajcarii padł kolejny smutny rekord. W roku 2017 „dzięki pomocy” członków organizacji „Exit” z życiem pożegnało się 734 Szwajcarów. To o 11 osób więcej niż w roku 2016.

 

60 proc. osób, które pragnęły takiej śmierci, to kobiety. Według najnowszych danych opublikowanych w lutym, „Exit” w roku 2017 otrzymała aż 3,5 tys. wniosków o umożliwienie samobójstwa wspomaganego. To o 991 więcej niż w roku 2016. Średni wiek osób decydujących się na taki rodzaj śmierci wyniósł 78,1 lat (nieco wyższy niż w roku 2016, kiedy średnia wynosiła 76,7).

 

Nie zmieniają się natomiast przyczyny podejmowania decyzji o samobójstwie wspomaganym. Wciąż są to nieuleczalne przypadki nowotworów oraz choroby powodujące chroniczny, trudny do zniesienia ból.

 

Najwięcej przypadków samobójstw wspomaganych zarejestrowano w Zurychu, w Bernie, St. Gallen i Bazylei. Statystyki pokazują, że w Szwajcarii na 66 tys. zgonów rocznie, około 1,5 proc. ma miejsce w wyniku samobójstwa wspomaganego.

 

Szwajcaria znajduje się na drodze, aby uczynić wspomagane samobójstwo całkowicie znormalizowaną formą umierania. Wskaźnik wspomaganych samobójstw w tym kraju wzrósł od 2009 roku aż o 250 proc.

 

Wiele osób z całego świata podróżuje do Szwajcarii i przeznacza ogromne pieniądze, by skorzystać z „dobrodziejstwa” wspomaganego samobójstwa. W ten sposób mamy do czynienia z tzw. rozwojem „turystyki samobójczej”.

 

Organizacja „Exit” działa na terenie niemieckojęzycznej, a więc większej części Szwajcarii.

 

 

Źródło: L’Avvenire / www.jedenznas.pl

ChS

 

 


DATA: 2018-02-17 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nic dziwnego!Jaki był spektakl na otwarcie Tunelu GOTHARDA? Czy sprawdzano narodowość wspomaganych?wśród Zydów też jest tyle zabójstw,samobójstw?
ponad 2 lata temu / Amen
 
[email protected] A skąd ty to wiesz? Bo tak ci wmówiono. Nie jesteś chory. Znowu logika się kłania. Są ośrodki opieki paliatywnej, które pomagają w walce z bólem. Ci ludzi raczej czują się zbyteczni i samotni. Tu chodzi o pieniądze z eutanazji. I biznes się kręci.
ponad 2 lata temu / DNA
 
Taka choroba i ból z nią związany jest tak ekstremalną sytuacją, o której nikt zdrowy z pewnością nie ma pojęcia, że trudno tych ludzi potępiać. Bo i za co? Że mieli dość życia z potężnym bólem?
ponad 2 lata temu / Jeff
 
Tak to jest gdy demokratyczny kraj odwraca się od Boga.
ponad 2 lata temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.