DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Szwajcaria: „tęczowe” lobby domaga się całkowitego zakazu „terapii reparatywnej” homoseksualistów

Szwajcaria: „tęczowe” lobby domaga się całkowitego zakazu „terapii reparatywnej” homoseksualistów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Bazylejscy radni oraz przedstawiciele niższej izby szwajcarskiego parlamentu zaatakowali Radę Federalną (najwyższą władzę wykonawczą). Powodem stała się odmowa wprowadzenia zakazu tzw. terapii reparatywnej dla osób o skłonnościach homoseksualnych.


„Terapia reparatywna” zwana również konwersyjną ma w założeniu pomóc w przezwyciężeniu skłonności homoseksualnych. Korzystają z niej osoby, które nie chcą przyjmować homoseksualnego stylu życia czy też doświadczywszy go pragną zmiany.


Lobby homoseksualne wymogło w niektórych państwach zakaz stosowania tego typy terapii, naruszając tym samym prawo jednostki do autonomii i stanowienia o sobie samej. Zakaz narusza godność takich osób i teoretycznie gwarantowane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka prawo do nieingerowania w czyjekolwiek życie prywatne, rodzinne i domowe.


Jednak terapia konwersyjna, mimo że jest ostro krytykowana przez grupy homoseksualne i została w niektórych częściach świata zakazana, to w Szwajcarii jest „powszechna” – twierdzi szwajcarska homo-organizacji LGBTIQ Pink Cross/


Aktywiści krytykują więc Radę Federalną, która sprzeciwia się zakazowi tego typu terapii argumentując, że obecne przepisy są wystarczające, aby chronić ludzi przed wszelkimi rodzajami alternatywnych terapii.


Lucas Ott z Bazylei przekonuje, że zakaz terapii konwersyjnej byłby ważną wiadomością. – Zakaz zmusiłby władze do zbadania niektórych przypadków i umożliwiłby stosowanie sankcji, które obecnie nie istnieją – twierdzi cytowany przez thelocal.ch aktywista.


Terapie konwersyjne stosowane są m.in. przez grupy kościelne i inne organizacje wskazujące, że osoby o skłonnościach homoseksualnych często cierpią na depresję i szereg innych problemów zdrowia psychicznego. Część osób udaje się wyleczyć.


Jeden z terapeutów działa w kantonie Schwyz – zgodnie z licencją zawodową. Homo-lobby postanowiło więc zwrócić się do lokalnych władz o cofnięcie mu pozwolenia na prowadzenie terapii reparatywnej.


Rzecznik Pink Cross LGBTIQ Roman Heggli przekonuje, że zakaz sprzeciwiałby się poglądowi, że z homoseksualistami jest coś „nie tak”. – Jestem zszokowany tym, że Rada Federalna nadal nie widzi potrzeby działania, szczególnie w odniesieniu do rodziców, którzy planują wysłać swoje dziecko na taką terapię – mówi. Zdaniem homoseksualnego aktywisty rodzice powinni wiedzieć, że „to coś złego”.


Chociaż Szwajcaria jest jednym z pierwszych krajów na świecie, który zalegalizował akty homoseksualne (w roku 1942), to aktywiści LGBT ubolewają, że nadal istnieją dziedziny, w których pary jednopłciowe nie mają „równych praw”. Władze stoją na gruncie prawdy m.in. nie zezwalając na nazywanie homoseksualnych relacji „małżeństwami”. Istnieją także ograniczenia dotyczące adopcji dzieci przez homoseksualistów i dostępu dla nich do in vitro.


„Tęczowe” lobby odniosło natomiast sukces, gdy obniżono wiek zgody na akt homoseksualny do 16 lat. Ponadto od 2007 roku Szwajcaria uznaje się tzw. związki partnerskie, a od tego roku obowiązują zakazy dotyczące pewnych form tzw. homofobicznej dyskryminacji.

 


Źródło: thelocal.ch
AS

 

 


DATA: 2020-03-19 14:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale może warto podać argumenty, którymi posługuje się to "homoseksualne lobby". "Terapie reparatywne" to czysty altmed, czyli są przez medycynę niesprawdzone, nie istnieją przekonujące badania, które dowodziłyby ich skuteczności, zarówno pod względem przyjętego celu, czyli zmiany orientacji seksualnej, jak i pod względem polepszenia ogólnego dobrostanu pacjenta. Więcej, dowiedziono, że tego typu zabiegi są niebezpieczne, mogą powodować traumę, depresję, zaburzenia lękowe i seksualne. I to jest właśnie główny argument, jeżeli chodzi o ich zakazanie, nie sam fakt tego, że homoseksualizm od lat dziewięćdziesiątych nie jest uznawany za zaburzenie.
11 dni temu / Homoseksualne l
 
Dance macabre in artes moriendi AD 2020.
13 dni temu / Dr. P. Kopetzky
 
Sodomia, zło, pedofilia, potępienie, obrzydzenie, piekło, kara, śmierć, wieczność.
13 dni temu / Paweł K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.